Ochranné sklo nebo fólie?

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od BRUCEF »

Ahoj pánové. Může mi někdo zasvěcený do problémů vysvětlit pro a proti.
Moje nejnovější zkušenost. Na svůj starší Galaxy S8 jsem si nechal nalepit ochranné sklo. Chtěl jsem folii, ale pán ji pry nedává. Dal mi nějaké ochranné sklo prý střed...
Po týdnu sklo letělo do koše. Občas na telefonu hraji Wot a odezva na dotyk byla hrozná. Někdy až na třetí dotyk prstu. Vyvolání lišty nahoře někdy až na po 10 apod problémy Dnes jsem s telefonem lehce klepl o hranu a na skle hned pavouk přes půl displeje. Sklo šlo dolů. 600kc v trapu. Přemýšlím o folii. I když ten můj S8 už zažil pádů dost a jediné co ho chrání mám je spigen ochranny kryt vzadu + samozřejmě Gorrila glass orig 😁. Přítelkyni jsem nechal aplikovat také ochranné sklo na její telefon. Tak jsem zvědavý , jak dlouho vydrží. Dík
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od renek1 »

Na tenhle starý mobil asi cokoliv co ti doposud sloužilo
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Pár lidem jsem dával sklo a problémy s dotykem jsem nezažil. Výhoda skla je, že je příjemné na dotek a nepoškrábe se tak snadno. Taky mi přijde, že líp chrání proti nárazům oproti pružné fólií, ale to beru pocitově, nemám to ověřené. Dát 600 za sklo co pořádně nefunguje by mě docela naštvalo.

Osobně nemám na telefonu nic, na Galaxy S8 bych dneska taky nic nedával :)
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
urban.novak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od urban.novak »

Na šišatý displeje se sklo lepí dost blbě a i drobná nepřesnost v umístění skla má za následek popisované problémy. Každopádně když to pán neumí správně nalepit, tak se do toho nemá pouštět. Já bych mu to vyreklamoval.
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od BRUCEF »

Přítelkyni lepil sklo na Xiaomi redmi note 10 pro, při běžném používání telefonu jsem na problém s dotykem nenarazil. Ale u ke S8 zřejmě dal větší vrstvu lepidla- hmoty. Mojí S8 řešit nechci. I když by ho nalepil dobře a dotyk byl na první dobrou ve hrách, tak ten pavouk po týdnu používání a lehkém klepnutí ve mě nedůvěru v ochranné skla spíše ještě prodloužil. Reklamaci řešit nechci. Jak mu to dokážu, sklo jsem sundal dolů.

Spíš mi šlo o to, že do budoucna momentálně nevím zda si na můj nový telefon nechám aplikovat fólii nebo sklo. Četl jsem nějaké články o spoustu druhů a kvalitě skel( plast, sklo atd) i fólií.
Tak aspoň poraďte nejlepší folii a sklo vzhledem k ceně a užitných vlastností. Děkuji
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od marek16 »

ono je to těžký, většinu toho vyrábí číňani v (dost možná) jedné fabrice a stojí to za prd.
Mám dodneška fólii na Note9 ze samsungu v brně, taková měkká gelová, stála asi 600-700 a lepí se nějakou vodičkou, ale krom odchlípnutí v rohu vlivem pouzdra, a pár škrábanců, co by jinak odnesl displej, je ještě v pohodě použitelná i po 4-5 letech.

Mezitím na novější S20+ jsem za dva roky vystřídal už asi pět, z těch levných se normálně při menších nárazech vykusujou kusy, odchlipuje se to ještě víc a obecně jsem s tím hodně nespokojenej.

Určitě na to ale má vliv i to, že tomu telefonu nějaký debil dal po stranách zahnutý displej (kam to nejde pořádně dolepit), a mám to ve spigen pouzdře, co ty rohy prostě odchlipuje.

U další už se budu držet jen zavedených výrobců, takže jsem zrovna objednal spigen, a za pár dnů dám vědět, jak na tom je:
https://doopshop.cz/produkt/folia-ochro ... -s20-plus/
Quis custodiet ipsos custodes?
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od BRUCEF »

Marek16: presne to mam na S8, zahnuté sklo po celém obvodu. Většina lidi v okolí ma Xiaomi a na nich folie buď z vyroby nebo čínské za 20 kc/1ks. Jenze oni maji rovný displej. Pak dej vědět. Cena je celkem ok, pokud bude držet a fungovat.
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od anarkii »

Já posledních cca 5 let beru na Aliexpressu hydrogel fólie kolem 4$ / 4ks a asi tomu nemám co vytknout... Před poškrábáním to ochrání spolehlivě, párkrát mi telefon spadl na beton / asfalt apod. a displej pokaždé přežil. S dotykem / čtečkou otisků problém není, barvy nezkresluje.

Jediná "nevýhoda" je, že se cca po půl roce osahá a není tak hladká, resp. klade lehčí odpor při ovládání, tak dám novou, ale při té ceně...

Výhoda naopak je, že se jednoduše aplikuje: https://www.youtube.com/watch?v=bmrRIMrtRlk

Ikdyž sklo se taky dá, s použitím jarové metody kterou používám už od dob PDAček :D Bohužel, problém skel je v aplikaci na zakřivený displej, ne vždy to 100% sedne a pak se kolem okrajů dělají bubliny...
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od zombux »

na S8 na to kašli, ten telefon je dávno unsupported a ve smrti.

obecně - jediný sklo který stojí za to je to s loca glue, který se aplikuje s UV lampou, třeba Whitestone Dome Glass.
tohle funguje super i u telefonů se zahnutým okrajem, ty skla jsou na to dobře stavěný a prodávají se s takovou "kolíbkou" do který se telefon umístí při instalaci, aby to sedlo.
cenovka není nízká, ale funguje to.

no a pak jsou "moderní telefony" s čtečkou otisků v displeji, kde ochranný sklo VŽDYCKY stojí za vyliž.
je to SPOLEHLIVĚ pruda s čtečkou, měl jsem ten telefon chuť rozsekat, a mohl jsem lepit sklo jak jsem chtěl, vždycky ta čtečka fungovala blbě.
fólie na nich funguje fajn, ale stačí nešikovně drápnout nebo na to dát špatně padnoucí kryt (což je skoro každej) a fólie se sloupne.

na S23 Ultra jsem došel do stavu kdy nemám ani fólii ani sklo, jedu nahej telefon (samozřejmě s krytem, nahej je jen ten vrchní displej) a neřeším to. když se to omylem nakřápne, tak to prostě nechám vyměnit.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od BRUCEF »

Na S8 uz nic dávat nebudu.
Recenze potvrzují vše jako u mě
https://www.czc.cz/panzerglass-premium- ... is-recenzi

Zomvux: Typek mi to lepil přesně tak : lepidlo s uv lampou. Jen neměl držák , ale dělal to na stole. Sklo úplně nesedělo až nakonec radiusu, resp. bylo kratší navíc s černým rámečkem cca 2mm dokola plus horší dotyk a výdrž nic moc.

Každopádně dík za infa.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od zombux »

BRUCEF píše: čtv 27. črc 2023, 21:56 Na S8 uz nic dávat nebudu.
Recenze potvrzují vše jako u mě
https://www.czc.cz/panzerglass-premium- ... is-recenzi

Zomvux: Typek mi to lepil přesně tak : lepidlo s uv lampou. Jen neměl držák , ale dělal to na stole. Sklo úplně nesedělo až nakonec radiusu, resp. bylo kratší navíc s černým rámečkem cca 2mm dokola plus horší dotyk a výdrž nic moc.

Každopádně dík za infa.
měl bych velký pochybnosti že to opravdu je lepidlo s UV lampou. skla co mají černej rámeček dokola mají typicky obyčejnou lepivou vrstvu právě pod tím černým rámečkem... a zbytek plochy je sklo jen přitisknutý k displeji bez lepidla, jen na tom je "dot matrix" díky který to ty dotyky nějak (blbě) registruje. jde to dobře vidět očima, když se na to člověk podívá pod vhodným úhlem. sklo tohohle typu je k vzteku a jsou to vyhozený prachy, protože to má příšernou přesnost dotyků. dobrý jen pro nenáročného uživatele.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od python.p »

Panzer glass už nikdy...

Mám na Note10 folii/sklo z Ali a fugnuje to 10x líp jak 10x dražší PanzerGlass. Když jsem to řešil s podporou, tak jsem byl prostě debil co to neumí nalepit...

Jojo určitě tím, že je to blbě nalepený je najednou vidět ten rastr na tom sklíčku...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné sklo nebo fólie?

Příspěvek od Natural »

Taky beru skla z Číny, když praskne tak vyměním.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“