PDA HP iPaq H3850 Poškrábaný display

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

PDA HP iPaq H3850 Poškrábaný display

Příspěvek od Mr.Nigga »

Ahoj lidi, mám Pocket PC iPaq H3850 a v jednom místě mám docela fest poškrábanej display - na funkci digitizéru to nemá vliv, ale na přímém slunci to docela vadí, nejde přes to skoro vidět :sad: .

A můj dotaz je: Můžu použít leštící pastu pro sklíčka displaye mobilních telefonů(třeba Displex)? Přece jenom, na mobilech je to z plastu a "vybroušením" se nic nezkazí, ale u PDA se bojím o digitizér(tedy dotykovou plochu)
Respektive, jestli se to nedá někde vyměnit, ale aby to zase nebylo moc drahý.

Díky za každou(i negativní :roll: ) odpověď.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

U mobilů je většinou poškrábaný průhledný plast chránící displej, jenž je součástí krytu, nikoliv přímo povrch displeje. Přesně nevím, jak je tlustá vnější vrstva displeje u PDA, takže posouzení využítí pasty raději nechám na jiných. Nicméně Displex funguje výborně a při delším tření jednoho místa může vybrousit i na první pohled nepatrnou jamku.
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

No jasně, myslel jsem kryt a né přímo display - to bych si dal :)
U PDA je display taky schovanej, ale právě že za tím digitizérem a já se bojím, že když bych ho nějak vydřel, tak přestanej bejt funkční, tak jsem myslel, jestli někdo třeba řešil stejnej problém a jak to šlo.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Digitizér se skládá ze dvou tenkých plastových fólií, raději bych se ho nepokoušel nějak leštit. Mohlo by to napáchat více škody než užitku. Spíše buď rád, že to ještě funguje. Nevím, jestli je v případě tohoto typu PDA pevně spojen s displejem a nebo jestli je samostatně vyjímatelný, vyměnitelný. V prvním případě by oprava byla velmi drahá a vzhledem k ceně přístroje se ani nevaplatí o placeném servisním zásahu uvažovat. Pokud chceš displej chránit, nejlepší řešení je pořízení ochranné fólie spolu s novým PDA.
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“