Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 7. březen 2021, 17:11

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 10. březen 2008, 15:23 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

kdyby jsi chtěl flashovat WM6 místo pětky, tak tady máš info na xda-developers

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=356

MDA Vario = HTC Wizard

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 10. březen 2008, 16:15 
Začátečník
Začátečník

diky za link prostuduju .. jen dotaz, ty jsi to taky flashoval, nebo jsi to mel uz s WM6 ?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 10. březen 2008, 17:17 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

já mám HTC Himalaya, kde byl původně Pocket PC 2003SE, kterou jsem flashnul na WM5 a teď na WM6. Je to opravdu jednoduchý, těžší je najít kvalitní a funkční ROMku :-)

Předmět: HTC - Vario (problém)
PříspěvekZaslal v: so 24. leden 2009, 11:01 
Nováček
Nováček

Dobry den, mam problem s konektivitou k PC tohohle MDA ,koupil jsem ho pres i-net bez papiru(bylo jenom k nemu cedo s aplikacemi).Stahl jsem si z netu Active Sync 4.05.Zapnu tento pocitac a v radku jine mam zobrazene Nero Scout a Mobilni zarizeni.Otevru CD vyjmu program(nebo hru) zavru CD otevru Mobilni zarizeni ,ale kdyz to tam chci vlozit tak to nejde (v tabulce sviti jenom zobrazit,seradit ikony,aktualizovat a vlozit,vlozit zastupce a nova slozka nesviti) nevite nekdo co s tim je ???? zapomnel jsem dodat ze Active Sync 4.05 se porad pripojuje ale nikdy se nepripoji.

Předmět: Re: HTC - Vario (problém)
PříspěvekZaslal v: po 26. leden 2009, 15:24 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zkus settings .... pripojeni .... USB to PC .... Povolit rozsirene sitove funkce ....

PříspěvekZaslal v: út 27. leden 2009, 13:45 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Je to určitě active sync 4.05, není to náhodou 4.5? Pokud je to vario flashlé na WM6, tak musíš mít 4.5

PříspěvekZaslal v: st 28. leden 2009, 19:54 
Nováček
Nováček

Tak se omlouvam mam AS 4.5 a os. Windows Mobile 6.1.

PříspěvekZaslal v: st 28. leden 2009, 20:32 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Nemohl bys poslat screen? Nějak to nechápu. Jinak přímo v "Mobilní zařízení" nemůžeš vytvořit složku, otevři tam třeba My Documents a tam tu složku vytvoř

PříspěvekZaslal v: pá 29. květen 2009, 07:41 
Začátečník
Začátečník

pocitam, ze jinej USB kabel jsi uz zkousel, ze jo?:) - jednou se mi to taky uz stalo. Dalsi vec co ti doporucim, zkontroluj konektor, jestli neni treba zlomeny/nalomeny atd... pak snad jedni zkusit zalohu a HW reset - pripadne jeste pomaha odinstalovat a znovu nainstalovat AS.

2 JanHavlicek> myslim si, ze mu AS nepripoji ani MDAcko, proto nemuze nic vytvorit a ani nevidi zadne slozky atd... Proste to hleda zarizeni, ale nenajde.

Předmět: pomoc s ozivenim HTC wizard
PříspěvekZaslal v: čt 22. duben 2010, 16:02 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

ahoj, dostal se mi do ruky kamaraduv HTC Wizard (MDA Vario) s prosbou, jestli bych se ho nepokusil ozivit..

po zapnuti se bud nic nedeje nebo naskoci logo T-mobile a pak 4 barevny pruhy kde je verze IPL a SPL (obojiho cisla 2.21 - vypada to nejak takhle - http://img47.imageshack.us/img47/7982/obrzok623sb2.jpg ) a pote displej zbela

Poradil by mi nekdo prosim, jestli to lze nejak prehrat a dat do funkcniho stavu ?
Jinak momentalne po par zapnutich mi to nechce najet vubec a na nabijecce na pristroji nesviti zadna dioda - nemela by nejaka svitit pro identifikaci nabijeni ? muze to byt baterkou ?
Co jsem koukal na navody jak prehrat ROM, tak vsude je nutna synchronizace s pc-je to tak ? ..coz me se nepovedlo diky nenabehnuti OS.

Diky vsem za rady a doporuceni!

Předmět: Re: pomoc s ozivenim HTC wizard
PříspěvekZaslal v: čt 22. duben 2010, 16:10 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

To čo vydíš na zariadení je bootloader.
Nie je nutné synchronizovať s PC. Nechaj zariadenie nech sa dobije kľudne celú noc, musíš mať istotu že je dobytá aspoň na 50%, ideálne viac.
Následovne si stiahni romku na pamäťovú kartu a zapni zariadenie po bootloaderu by sa mala začať inštalácia.
HTC Wizard nepoznám no u väčšine HTC PPC to funguje.

PS: kľudne si počkaj na názory, skúsenosti ostatných ktorí majú skúsenosti aj s staršími PPC od HTC

PříspěvekZaslal v: čt 22. duben 2010, 16:34 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Takže:

Telefon připoj do nabíječky (ne USB) a nech ho přes noc nabít
Sosni originální ROMku pro to zařízení (je-li to MDA Vario od TMobile, pak zavítej na stránky TMO atd, musí souhlasit jak dodavatel tak jazyk!)
Zapni PPC a jakmile bude v RGB obrazovce, připoj ho k USB. Následně by mělo být dole "USB" po pár sekundách a na PC se nainstalovat ovladač HTC USB Sync nebo MS USB Sync nebo něco podobného.
Spusť tu "instalaci" ROMky na PC a přeflashuje se ROMka.

Ohledně flashe z SD karty -- musí být naformátovaná na FAT32 a soubor se musí jmenovat WIZAIMG.NBH (tzn vyextrahovat z toho .exe souboru třeba pomocí 7zipu onen RUU_Signed.nbh a přejmenovat). Ale obávám se, že flashování z SD karty povoluje až HardSPL, tzn pro tebe možnost nepoužitelná.

A pokud to nepůjde tak napiš, bude potřeba nějakou více HC metodu ]:->

Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů

PříspěvekZaslal v: so 24. duben 2010, 15:27 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

takze:
- naskocil bootloader
- pripojil jsem usb kabel (nainstaloval se ovladac v PC a na mobilu dole naskocil napis USB)
- spustil jsem instalaci ROM (stazenou z t-mobile), ale pri "overovani informaci v telefonu PDA" naskocila chyba pripojeni na PC a pdacko sbelalo - seklo se ? poradite nekdo co dal ?

Momentalce pri zapnuti se nic nedeje,vubec nic nenabehne .. ale kdyz to zkusim treba za hodinu tak je tu 50ti % sance, ze zase nabehne .. netusi nekdo co s tim ? :)

- nemuze to byt baterkou ? kamarad ten foun nedavno koupil a ze zacatku jeste chodil,prodavajicim mu bylo doporuceno, ze je potreba jej prehrat, ale driv nez se o to nekdo pokusil tak zacal fungovat tak jak funguje :)

diky za pomoc

edit: ptred chvili jsem ho zkusil zapnout, zobrazi se jen uvodni logo t-mobile a pote zamrzne - zbela display.

PříspěvekZaslal v: so 24. duben 2010, 17:25 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Zkus ho nabít nabíječkou, nikoli připojením k PC (tam se totiž sám poté zapíná po určité době) :roll:

Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů

PříspěvekZaslal v: so 24. duben 2010, 22:58 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

telefon sem samozrejme nabil klasickou nabijeckou (po celou noc), ale inkikujici dioda nabijeni nesviti a telefon se mirne zahral, tak bych si tipnul, ze to nabiji ..

PříspěvekZaslal v: čt 29. duben 2010, 18:34 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

tak problem je odhalen .. vadny flex kabel :/

Předmět: MDA vario (wizard) T-mobile UK
PříspěvekZaslal v: ne 5. únor 2012, 14:19 
Nováček
Nováček

Ahojte mam taky problem ze sa mi vario neuspesne flashlo a tgeraz mi zastane na uvornej obrazovke T--mobile z IPS aSPL info.
Do bootscreanu sa dostat viem
ale pri hard resete mi vypise

Format Patrition
Format Fail

A tu je zrejme problem lebo neviem nainstalovat ani ROM od T-mobilu nainstaluje ale nespusti.
Viete mi pomoct?

Předmět: Re: oživenie MDA vario (wizard) T-mobile UK
PříspěvekZaslal v: ne 5. únor 2012, 20:44 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Musíš dát rom přímo na kartu, pak najedeš do bootloaderu a mělo by se to samo rozjet. Ten img soubor musí být nějak pojmenovaný, ted si nevzpomenu jak přesně. Musíš pohledat...

edit: tak ten soubor by se měl asi jmenovat EXCAIMG.nbh , dát na sd kartu, musí být sformátovaná na fat32.

Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W

Předmět: Re: oživenie MDA vario (wizard) T-mobile UK
PříspěvekZaslal v: pá 24. únor 2012, 19:03 
Nováček
Nováček

Ale flash z SD karty ide iba ak je MDA CID unlock.
LEbo ja ho mam LOCKnuty

Odpovědět na téma  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní