Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

sslááávaaa!!!! tak hlavně že se povedlo. jen si představ že by nějakej mobil byl ještě lepší :twisted: :lol:
brzy - tj cca za 14 dní jdu do toho varia tak taky napíšu :P
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
vikicek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2006

Mobil do 12 000Kč

Příspěvek od vikicek »

Chtěl bych si po K750i pořídit novej mobil.
Mám limit cca. 12 000 s DPH.Podmínka je symbian a pokud možno tak wifi.(ale hlavně symbian). Co byste mi doporučili? Já se zatim koukal po N73( ale nemá wifi :() a P990i, ale ten je zas prej pomalej,má ten jinej symbian,a má malou operační paměť. Tak díky za tipy :wink:
MB: Asus P8P67 CPU: Intel Core i5 2500K@4,5GHz@Gelid Tranquillo Memory: A-Data 8GB DDR3 1600 MHz GK: AMD Radeon HD6870 HDD: WD Caviar Blue 1TB PSU: Seasonic S12II-520W Monitor: Samsung BX2240
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Na novej Symbian UIQ (SE P990i) je dle mýho názoru dneska strašně málo aplikací - takže bych se jim vyhnul. Pokud nevyužiješ fotoaparát ber třeba Nokii E60 nebo E61... Jinak je výběr dost omezený - N80 stojí asi 13,5k a ona i ta N73 stojí víc než 12k - ceny z deltamobil.cz... Další možností by bylo třeba Vario, ale to zas nemá Symbian...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
vikicek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2006

Příspěvek od vikicek »

Na tu N73 bych měl, ale je to na hraně teda :(
A žádná jiná alternativa do ceny N73 asi neni co? :(
(ehm teda krome qteku a podobnej šíleností :lol: )
MB: Asus P8P67 CPU: Intel Core i5 2500K@4,5GHz@Gelid Tranquillo Memory: A-Data 8GB DDR3 1600 MHz GK: AMD Radeon HD6870 HDD: WD Caviar Blue 1TB PSU: Seasonic S12II-520W Monitor: Samsung BX2240
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

QTek a šílenost ? Neblázni :)

Bral bych Vario, je za 12, má lepší OS než nějaká N73, je na něj víc aplikací, má dotyk. displej, plnohodnotnou HW klávesnici, WiFi, no co si přát víc ? Teda krom toho, že je poměrně tlustý. Ještě se dělá např. HTC P4350 (Herald), který je HW podobně vybavený jak Vario (o něco lépe) a přitom je velmi tenký. Bohužel ten už je dražší (cca 14 300 Kč)

Btw: QTek již oficiálně neexistuje, nyní se zařízení jmenují přímo HTC :wink:
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
vikicek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2006

Příspěvek od vikicek »

Aha...a jakej je prosimtě přesnej název toho Varia? :)
MB: Asus P8P67 CPU: Intel Core i5 2500K@4,5GHz@Gelid Tranquillo Memory: A-Data 8GB DDR3 1600 MHz GK: AMD Radeon HD6870 HDD: WD Caviar Blue 1TB PSU: Seasonic S12II-520W Monitor: Samsung BX2240
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

(T-mobile) MDA Vario, nebo také ještě Qtek (HTC) 9100.
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
vikicek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2006

Příspěvek od vikicek »

Aha, takže to se dá koupit jen od T-mobilu? :x
MB: Asus P8P67 CPU: Intel Core i5 2500K@4,5GHz@Gelid Tranquillo Memory: A-Data 8GB DDR3 1600 MHz GK: AMD Radeon HD6870 HDD: WD Caviar Blue 1TB PSU: Seasonic S12II-520W Monitor: Samsung BX2240
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Dá se koupit i samostatně, proto jsem T-mobile dal do závorky. .)
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
vikicek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2006

Příspěvek od vikicek »

prf.KuBA píše:Dá se koupit i samostatně, proto jsem T-mobile dal do závorky. .)
Aha tak díky :)

BTW díky kluci zatim za tipy, projdu si to a kdyžtak eště napíšu :wink:
MB: Asus P8P67 CPU: Intel Core i5 2500K@4,5GHz@Gelid Tranquillo Memory: A-Data 8GB DDR3 1600 MHz GK: AMD Radeon HD6870 HDD: WD Caviar Blue 1TB PSU: Seasonic S12II-520W Monitor: Samsung BX2240
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petr_ »

Taky bych dopuručil vario...pravděpodobně pro něj bude i WM6.
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

to by bylo hodně zajmavý... no já sem vario koupil právě u T-mobile, zamězil sem částečně customizaci při instalaci a je to super.

N93 mam každej den v ruce, je to pěknej telefon ale ovládání tohodle symbianu je strašlivá nepohodlná pakárna. základní věci máte na dosah stisknutí tlačítka, zbytek je hafec komplikovanej. windows je dost logickej a pochopitelnej.....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

crashPC píše:...
No, osobně mám Nokii E50 a myslím, že ovládání je naprosto v pořádku - pohotovostní aktivní displej s vybranejma programama, menu, který si můžu přeskládat jak je mi libo atd.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Spíše je to o zvyku. CrashPC je zvyklý na práci se stylusem a tak mu klávesnicové ovládání na Symbianu připadá těžkopádné. :)
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

nene, mam před očima denně něco a je sice pravda že stylus je uplně o něčem jinym. jde mi o to že si právě vyberete pár nejpoužívanějších věcí, a zbylý věci zam*dáte někam do hlubin. prvotní nastavení MMS a Wapu pro mě bylo peklo. rosekal bych mobil u kterýho do dvou minut nemůžu zjistit jak se něco nastavuje.... jinak symbian jako takovej neni vůbec špatnej, jen ta koncepce ovládání a sw podpora je humus.....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Sattero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. dub 2004
Bydliště: Brno

Nokia E50, SE M600i, Nokia N73 nebo Samsung D900?

Příspěvek od Sattero »

Zdravím všechny! I když tento thread je stejně ohraný jako "Jaký NB?", stejně se musím zeptat. Jelikož si budu kopovat nový mobil, tak jsem začal pátrat jaký. K800i jse zavrhnul, nějak se mi moc extra nezamlouvá, takže nenavrhujte :)

Moje požadavky:
- Velký display (nejlépe dotykový)
- Kvalitní přehrávač hudby a popřípadě schopnost pouštění filmů, což bych mile rád měl (ale v rozumné koukatelné kvalitě)
- Dobré psaní SMS a ergonomii (v rámci možností, klidně trochu zvláštní ovládání, měl jsem SX1, tak mne jen tak něco nezaskočí)
- Operační Systém (buď Widle, Symbian, Linux)
- Pěkný design
- Paměťovky

No a teď cena: Kolem 10000,-Kč s DPH, čím míň, tím líp. (Popřípadě na tarif u Vasrfounu)

Moje návrhy co jsem našel:
Nokia E50 (s foťákem) - http://www.cz.o2.com/mobile/cz/phones/m ... h=1#detail
Nokia N73 - http://eshop.vodafone.cz/hs.htm?detail=70&lang=cs
Sony Ericsson M600i - http://eshop.vodafone.cz/hs.htm?detail=58&lang=cs
Samsung D900 - http://eshop.vodafone.cz/hs.htm?detail=74&lang=cs , ale to je opravdu pouze stylovka :)

Jinak u mě vyhrává zatím M600i a E50 (nižší cena oproti N73), foťák nevyužiju a když, tak jsem vždy s někým kdo má foťáček na mobilu, v tomto bych neviděl zásadní problém. Na MDA Vario jsem se díval, ale slabý procesor, vyšší cena než je můj limit mě moc neláká (a hlavně vysunovací klávesnice).

No a jsem tak trochu technoid i když v hojné míře stejně jenom volám, ale taky skoro polovinu dne mi jede do sluchátek nějaká ta hudba :)

Co tedy doporučíte, máte nějaké zkušenosti? Nejvíc mne právě zajímá zkušenosti s M600i a E50 (u ní hlavně na hudbu...). Co se týče Samsungu, ten se mi líbí zase hodně vzhledem, je tenký, slide, jinak nesplňuje většinu mých požadavků :)

Edit: Jo a 3G, videohovory či EDGE nevyužiju, jediné co bych případně využil je WiFi, což ale většina mobilů nemá a MDA Vario (jak jsem zmínil) nějak nechci, takže jsem se s absencí WiFi smířil, nějak, mno, ale jo :)
Pracovní násroj: Sony VAIO Duo 13
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

A) Upravil jsem ti trošku nadpis.
B) Mám Nokii E50 a myslím, že za tu cenu, za kterou se prodává je to výbornej kup, M600i pěkně spadnul jenže mám takovej blbej pocit z toho, že na něj moc nejsou aplikace - což citelně snižuje jeho využitelnost. Jinak HW - E50 má imho perfektní zpracování (a to je to Nokie...) - kovový kryty, super displej, MP3 hrajou pěkně - bohužel v základu není stereo handsfree tj. buď koupit ho, nebo rovnou redukci na jack a pořádný sluchátka. Dlouhá je i vybavenost aplikacema - prohlížeč office souborů, pdf atd. Dobrá je i výdrž na baterku, ale citelně klesá s používáním MP3 - bohužel (M600i na tom nebude imho o mnoho líp - spíš hůř).
Pak bych vypíchnul drobnosti: zelená LEDka schovaná u joysticku, která bliká při zmeškání hovoru, příchozí SMS, aktivní pohotovostní displej (to mají ale všechny S60 a WM telefony).
A nějaký ty mouchy: neopakovaný budík, ošklivá implementace foťáku, malá tlačítka C a pro vstup do menu.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Sattero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. dub 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sattero »

No co se týče opakovanýho budíku, to jsem řešil pomocí java/sym. aplikace nebo ještě jedním způsobem (u Series 60 symbianu, tak by to mohlo jít podobným způsobem i u E50ky). Jinak display počítám, že je hodně kvalitní ne?
Podporuje video zkonvertované do formátu pro něj určené s roztažením na celej display?


Co se týče M600i, to mne zaujalo víceméně pouze díky dotykovému displayi, pěkným designem a variantou v bílé barvě a čistě černé a tím, že je od SE, což je moje oblíbená značka. I tak by mne ale zajímalo, jak je to s ovladatelností jednou rukou (jsem pravák) a jaké je to s videem.

Akorát výhoda u Nokií jsou levné paměťovky oproti SE (myslím), ale zase mám nějaké to příslušenství k SE (doteď jsem měl K750i).

Edit: Ne, tak paměťovky jsou stejně drahé (1GB +-1400Kč)
Naposledy upravil(a) Sattero dne úte 30. led 2007, 17:50, celkem upraveno 1 x.
Pracovní násroj: Sony VAIO Duo 13
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

lukasstr píše:No co se týče opakovanýho budíku, to jsem řešil pomocí java/sym. aplikace nebo ještě jedním způsobem (u Series 60 symbianu, tak by to mohlo jít podobným způsobem i u E50ky). Jinak display počítám, že je hodně kvalitní ne?
Podporuje video zkonvertované do formátu pro něj určené s roztažením na celej display?.
Video můžeš přehrát ve formátu .3gp roztažený na celej displej, eventuálně existujou aplikace (SmartMovie), který umějí přehrávat i klasický .avi. Displej je hodně kvalitní přece jenom stejný rozlišení jako běžný levnější PDA na cca čtvrteční ploše...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
pejsek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2006
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Mobil do 12000KC

Příspěvek od pejsek »

Uz me nejak omrzel muj w810i a ted bych chtel neco s operacnim systemem, a stejne dobrym fotakem a prehravacem... proste neco vic... Jestli vas neco napada tak sem s tim... Diky
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“