Externí box s HDD - poraďte prosím

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Steev
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2010
Kontaktovat uživatele:

Externí box s HDD - poraďte prosím

Příspěvek od Steev »

Dobrý den,

zakoupil jsem si tento externí box http://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib- ... 15/produkt a dal do něj HDD. A zjistil jsem, že při zapnutí běží disk stále naplno, nevypíná se při nečinnosti. Ani při vypnutí PC se nevypne a běží dál. Respektive se nezapne při zapnutí PC. Musím to dělat manuálně vypínačem na boxu. Nikdy by mě nenapadlo, že to nebude mít nějaký režim spánku, když jsem na to byl zvyklý z originálního Seagate externího disku.

Lze tedy nějak nastavit, aby se zapínal/vypínal s PC a při nečinnosti se netočil na plno?

Děkuji.
Sargas
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2010
Bydliště: Brno

Re: Externí box s HDD - poraďte prosím

Příspěvek od Sargas »

Mám starší verzi tohoto boxu, disk připojený přes eSATA, nyní už přes USB, ale když vypnu PC nebo je disk nějakou dobu v nečinnosti tak se uspí. Disk WB Black.

Jinak zkus se podívat do možností napájení -> USB nebo Disk.
Taurusek
Nováček
Nováček
Registrován: 17. čer 2015

Re: Externí box s HDD - poraďte prosím

Příspěvek od Taurusek »

Plánuju koupit box na 3,5" HDD. Leč chtěl bych něco bez externího napájení.

Je něco takového, co se nakrmí např. ze dvou USB nebo není? Máte případně nějaké zkušenosti nebo doporučení?

Chtěl bych do toho dávat klasický disk co mám nyní v PC a nechat si tam jen SSDčko. Plotnové jsou moc hlučné.

Děkuji.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Externí box s HDD - poraďte prosím

Příspěvek od Shaquille »

mas povoleno vypinani zarizeni z duvodu uspory energie (na usb radici)?
potom mozna http://pc.poradna.net/file/view/12311-hdd-png
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“