šifrování disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: šifrování disku

Příspěvek od Flegy »

start panel>nastroje pro spravu>sprava pocitace>uloziste>sprava disku>pravim na disk/partition>zmenit pismeno jednotky a cestu a potom jen odeber pismeno oddilu/disku :)
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: šifrování disku

Příspěvek od bonavox »

Pro zálohovací disk používám k plné spokojenosti TrueCrypt.
Teď bych chtěl udělat zálohu i na DVD (viz DataTresorDisc), ale rád bych ji měl taky zašifrovanou (jedná se o pracovní věci).
Jakým způsobem lze šifrovat zálohu na DVD, nevíte někdo?
Pokud možno bez dalších potřebných programů, nebo aspoň pomocí portable programů.



Jinak jen pro info, na i7-3770 ukazuje TrueCrypt v testu rychlosti AES jednotky GB/s.
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

Re: šifrování disku

Příspěvek od pepak.net »

Vytvoř si v TrueCryptu souborový kontejner o vhodné velikosti*), nasyp do něj soubory a pak to vypal. Útočník uvidí na DVD ten jeden soubor, ale to bude všechno. A s tím jedním souborem stejně nic neudělá, pokud zvolíš neutrální název.

*) Nejsem si jistý, jestli jde na DVD vypálit soubory větší než 4 GB; osobně jsem to vždycky řešil tak, že jsem měl kontejner těsně pod 4 GB a zbytek disku jsem zaplnil informacemi pro obnovu poškozených dat (Google: PAR2).
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: šifrování disku

Příspěvek od zombux »

*) pokud se zvolí souborový systém UDF, tak není problém s velikostí souborů
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: šifrování disku

Příspěvek od bonavox »

Ještě jeden související dotaz mám ...

V PC jsou 2 disky.
Disk C: je SSD nešifrovaný
Disk D: je HDD celý šifrovaný (bez TrueCrypt není vidět nic, ani disk)
Pak je v PC DVD ROM E:
Pak je v PC RAMDISK F:

Problém je, že když PC nabootuje do Win7 x64, tak jsou písmena disků přeházená.
Jde nějak někde nastavit, aby D: bylo vyhrazeno vždy pro ten můj šifrovaný disk?
Respektive aby po startu Windows bylo písmeno D: nepoužité a čekalo se až pustím TrueCrypt a připojím jej jako D:?
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: šifrování disku

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ve spávci diků prostě dej jiné písmeno tomu co ti teď okupuje D:
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: šifrování disku

Příspěvek od bonavox »

No jo, jenze to musim delat po kazdem restartu jak trotl znovu a znovu.
Chci neco, co natvrdo nastavi, aby se obsadily pismena C:, E:, F: a pismeno D: aby zustalo volne.
Naporad, po kazdem restartu ...
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: šifrování disku

Příspěvek od Flegy »

zenith ti to napsal. pokud ostatnim zadas napevno pismeno, samo se nezmeni... sam to mam takhle nastavene a vsechno je ok.
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: šifrování disku

Příspěvek od myschovip »

Caute, na notebooku (Win10 Pro v.1709) mam zasifrovany disk a TPM prepnuty na 2.0 ale v sprave TPM cipu nemam v pravom menu moznost zmazat pamat zlych pokusov na pin vid. obr.1 tak ako je to na obr. 2 (Reset TPM Lockout...)
vedel by mi niekto poradit ci sa to da nejak vyriesit? skusal som prepinat TPM z 1.2 na 2.0 a opacne, desifrovat disk, vymazat TPM, updatovat bios, znovu zasifrovat a stale nic
TPM vo verzii 2.0 si sam maze citac po urcitom case?

Obrázek


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“