SATA nebo ATA100

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
pj
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Okres Blansko

SATA nebo ATA100

Příspěvek od pj »

Je lepsi si koupit Seagete SATA Baracudu V 120GB nebo 120GB ATA100 verzi?
Prece jen je ten rozdil cca 800Kc :-\
--PJ
KuKla

Příspěvek od KuKla »

jasně že tu, která je levnější, páč rozdíl ve výkonu je asi 0.01 - 0.05% přesně :razz:

EDIT: doufám, že máš na müsli obě verze se 2mb bufferem ?
Blackened
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blackened »

No tak tak uz som sem niekde pisal ze na plnohodnotne SATA si este chvilu pockame. Takze volba je jednoznacna. IDE disky kupujte :)
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Vykonnostni rozdil mezi nimi je stutecne zanedbatelny a navic je v soucasne dobe mensi starost s nastavovanim a instalaci u IDE verze...

Takze moje doporuceni je IDE... az se SATA bude prodavat i s prislusnymi kabely, bude lepe implementovana (hlavne v SB a ne jen externi cip) a bude stat stejne (nebo min 8-) ), tak potom bude lepsi...
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

Tak si myslim podle desky co mas, kdyz uz je na ni integrovanej SATA radic
muj pripad :
1IDE - DVD(master), 2IDE - CDRW(master), 1SATA - HDD
a myslim si, ze je to lepsi, nez 1IDE - DVD(master)+CDRW(slave), 2IDE - HDD(master)
a nechat SATA nevyuzitou
P.S. to nastaveni a instalace neni zas tak strasny :mrgreen:
+ tenci kabely :mrgreen:
Zaver : pokud mas desku s SATA a mas, nebo budes mit vic optic. mechanik (CD,DVD,CDRW atd.) nechapu proc NE SATA disk
It's free software and it gives you freedom!
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Jsem na tom v podstatě naprosto stejně jako suleky, jen disk je IDE přes seriello od abitu připojenej na SATA. Taktéž nechápu proč né SATA. Navíc SATA má některé lepší vlastnosti jak IDE a subjektivně se mi zdá, že mám na něm rychlejší odezvy než na ATA (deska abit NF7-S).

Pokud jde o peníze, pak IDE, pokud o peníze nejde, tak když to přeženu, tak si hoď korunou :-D (spíš teda zvaž další okolnosti jako budoucnost, přenositelnost disku apod... )
kema
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Boskovice

Příspěvek od kema »

Pokud máš volné IDE kanály, tak si kup IDE, alepokud už máš dva tři disky připojený, tak jdi do SATA, i když výkonově nic nepřinese. No a pokud počítáš, že budeš kupovat 5 disků, tak rozhodně SATA! :-D
Guzii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

S-ATA vs. ATA133 vs. SCSI

Příspěvek od Guzii »

Podle mě jasná volba IDE. Když vezmu v úvahu cenu S-ATA disku....radši za tu cenu koupím novej řadič.
v dnešní době opravdu nemá smysl S-ATA. Radši koupím maxtora 9+ ATA133. Vyděl jsem test na pretaktuj.cz a 200GB disk ATA byl rychlejší naž SCSI 160.
Neviděli jste někdo nějaký desty HD? Zajímalo by mě, ktarý disky jsou v dnešní době nej. Je to už pěkně dlouho co jsem naviděl zádnou hromadnou recenzi(test). Naposledy v Chipu nebo computeru, ale od tý doby co psali o procesorech a dali na přední stránku procesor polepenej pastou je neberu :) ... ne, to není ten důvod. V časopisech píšou samí žvásty. Na netu sice někdy taky, ale hned je nekdo ve foru opraví :)
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“