Je disk vadný? Rady + výpisy ze SMARTu

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Igoreso »

HDD rozhodne vypadá v pořádku.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Kossa
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Kossa »

Kossa píše:Prosím o radu. S.M.A.R.T. kontrola mi vyhodila, ze hodnota Reallocated Sector Count je dost vysoka.
Je to naozaj tak zle? Mam sa bat o data? Ci ten disk este bez problemov vydrzi?

Obrázek

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Najde se niekto kto poradi ?
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Igoreso »

realokované sekory = vadný povrch = disk je na pokraji smtri = data fuč = vyhodit a novej HDD

Poradím ti úplně super věc,bezva služba co poradí.

www.google.cz

zadáš problém,třeba "reallocated sector count" a ono ti to najde co to je :) paráda,ne?
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od LiveBomb »

Super videonávod(nebo jak to nazvat):

http://tinyurl.com/3ol77j9

//Igoreso: edit
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Kossa
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Kossa »

Igoreso píše:realokované sekory = vadný povrch = disk je na pokraji smtri = data fuč = vyhodit a novej HDD

Poradím ti úplně super věc,bezva služba co poradí.

http://www.google.cz

zadáš problém,třeba "reallocated sector count" a ono ti to najde co to je :) paráda,ne?
Ooo to je presne odpoved ktoru som potreboval. Len som is nemohol spomenut na tie stranky ....... :o
P.S: dik i za video navod. Konecne sa citim ako pokrocili uzivatel. 8-)
RomanOn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. zář 2004
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od RomanOn »

pise mi to na oboch diskoch tak chybne kable by som vylucil, takze vie niekto poradit?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X MB: ASUS TUF Gaming B550-Plus, RAM: 4x8Gb Gskill Trident RGB 3200Mhz, Storage: Samsung 970 EVO Plus 1000GB, GK: EVGA GeForce GTX 1080 FTW Hybrid, Zdroj: Seasonic Gold 650W, Monitor: 27" AOC U2790PQU, OS: Win10/64
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Igoreso »

Skusil bych uplný formát a pokud se nebude hodnota zvětšovat dá se HDD používat.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od zombux »

já bych spíš koukal na ten jeden vadný sektor a disk radši zkusil reklamovat, nebo koukám že už spíš radši vyhodit a koupit jiný :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
cihlar
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2009

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od cihlar »

Externí disk WD mi spadl na zem a v HD tune 4.6 ukazuje tyto hodnoty,
to je asi nenávratně v pr...i co ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Lulus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2007

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Lulus »

Disk má poškozené sektory. Důležity data bych už na něm nenechával. Pokud máš možnost, reklamuj ho.
cihlar
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2009

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od cihlar »

Lulus píše:Disk má poškozené sektory. Důležity data bych už na něm nenechával. Pokud máš možnost, reklamuj ho.
Disk mám již od roku 2008 to již asi nepůjde , ještě počkám až dojede celej Error scan ,
ale ruce bych si urazil , vypadá že už ani nestáhnu data na jinej HDD
Jo co se dá opravit na disku tím , že ho vložíme do mrazáku ????
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od zombux »

ten disk je opravdu slušně řečeno úplně v pr...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
cihlar
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2009

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od cihlar »

zombux píše:ten disk je opravdu slušně řečeno úplně v pr...
tak musím dát za pravdu je to totálka :x už z něj nedostanu ani písmenko,
má někdo zkušenosti s SSD diskama kterej vybrat???
myslím poměr cena
třeba něco takového??
http://tr.aukro.cz/ssd-disk-ocz-vertex- ... 72050.html
Díkes za rady
Lulus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2007

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Lulus »

Tady v tom vlákně se dozvíš víc http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 76&start=0
Anakunda
Nováček
Nováček
Registrován: 22. kvě 2011

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Anakunda »

Zdravím, měl jsem předevčírem BSOD v klidovém stavu, checkdisk v modré konzoli nic nenajde, ale ve Win buď hlásí chyby v indexech nebo vyvolá BSOD. Zkoušel jsem i kompletní sken (/f /r) ale stejně nic nenašel.
Tady jsou screeny z HDTune a CDI:

Obrázek
Obrázek

Vadné sektory se objevily až po BSODu aniž by disk dostal zásah. Mám počítat s tím že brzy zdechne nebo se to dá opravit?
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Igoreso »

1, teplota 59 a 49 stupnu je velmi špatná.
2, pravděpodobně vadnej povrch,nebo odchází hlavička. stáhni si utilitu výrobce a udělej kompletní test povrchu.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Anakunda
Nováček
Nováček
Registrován: 22. kvě 2011

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Anakunda »

Igoreso píše:1, teplota 59 a 49 stupnu je velmi špatná.
2, pravděpodobně vadnej povrch,nebo odchází hlavička. stáhni si utilitu výrobce a udělej kompletní test povrchu.
Ne ne, díváš se blbě. To jsou externí disky. Že se tak zahřívají je zásluha WD (podle uživatelské podpory jsou teploty údajně v normě). Už si nikdy externí disk od WD nekoupím.
Výpis SMARTu je z interního disku (ten co mu na liště svítí žlutá kontrolka). Problém je na něm.
Chkdsk pod Win vyvolá BSOD - KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR 0x0000007a
Chkdsk pod bluecon nezjistí žádný problémy
Záloho disku už není možná (zálohovací program hlásí chybu čtení)
Vím že s diskem něco je ale neumím odhadnout jestli je to opravitelná chyba a nebo jde do kopru
Anakunda
Nováček
Nováček
Registrován: 22. kvě 2011

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Anakunda »

Igoreso píše:2, pravděpodobně vadnej povrch,nebo odchází hlavička. stáhni si utilitu výrobce a udělej kompletní test povrchu.
Jo a je to Seagate, takže SeaTools. Na tuhle utilitu jsem neslyšel moc pozitivní názory, prý ukončila problémovej disk definitivně :nervous:
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od Igoreso »

tak to slyším prvně.. tyto prográmky používáme běžně na testování a zdravej HDD to nikdy nezničilo.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
patricius
Nováček
Nováček
Registrován: 22. kvě 2011
Bydliště: SK: Trnava

Re: Je disk vadný? Sem dávejte výpisy ze SMARTu

Příspěvek od patricius »

Ahojte,

mám dva disky, ktoré už sú pomerne dosť staré. Jeden z nich je v 100% dobrom stave (160GB maxtor) a u druhého mi vypisuje chyby.
Maxtor má 6 rokov.
==> a

Obrázek

A ešte mám Samsung 400GB, u ktorého som čakal že bude spoľahlivejší, síce nie je najnovší ale tak. No raz sa mi stalo, že som ho mal rozdelený na dve partície a pri naplnení jednej (takmer full) odrazu prestala byť tá partíciia dostupná a o dáta som prišiel. Tomuto disku už ani ja sám moc neverím.
Samsung má asi 4 roky.
==> b

Obrázek

Obrázek

Ako dlho mi ešte môžu vydržať kým nebudú "kaput" úplne? Tieto disky sú v starom pc, ktorý sa používa menej.

==> c
Ešte taká perlička. Kúpil som si pred rokom 1 TB WD10EADS na ktorom som mal všetku zálohu čo som mohol kedy mať. Nedávno utrpel mierny náraz (nie pád) za chodu. Disk odvtedy ani doska nenájde.

Používal som ho aj cez USB/SATA adaptér. Pri použití toho adaptéru sa disk roztočí (no aspoň podľa zvuku) a v momente kedy sa majú vo Windowse načítať partície tak disk iba "cuká/cvaká" pri každej otáčke (aspoň podľa mňa pri každej). Ak som ho pripojil normálne k doske a ku zdroju v pc tak ho ani neroztočilo.

Myslíte že budu možné z neho zachrániť dáta?
Teda dal by som to nejakej profesionálnejšie spoločnosti čo sa tým zaoberá ale zase za rozumnú cenu.

Ponaučenie: zálohovať zálohu nie je na škodu!

Ďakujem za pripomienky a rady.
ASUS-N53SV-SX268V i5-2410M/ 640GB/ 6G/ GT 540M 1GB VRAM + HD Graphics 3000
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“