Přidání dalšího HDD

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
BouDa_bmw_
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2017

Přidání dalšího HDD

Příspěvek od BouDa_bmw_ »

Dobrý den,
rád bych přidal do svého PC další disk, ale bohužel se v tom úplně extra nevyznám a proto bych se chtěl zeptat, zda by mi dokázal někdo poradit jestli ta možnost přidání dalšího disku vůbec je. Momentálně mám v PC jeden SSD (222 GB) disk a jeden HDD 1TB.

Budu moc rád za každou radu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Přidání dalšího HDD

Příspěvek od brambora81 »

co je to za desku?
TomasX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2022

Re: Přidání dalšího HDD

Příspěvek od TomasX »

Z fotky to není úplně zřejmé ale nejsou pod třemi sata na desce další 3 ? (dvoupatrový konektor).
Obvykle mívají desky víc než 3 sata. Ale název základní desky není vidět aby se to zkontrolovalo v manuálu.
Volné SATA napájení podle fotky máš. Sata kabel by mohl být ještě v přislušenství desky nebo se dá za pár korun koupit.
Kam to namontovat v bedně najdeš ?
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Přidání dalšího HDD

Příspěvek od brambora81 »

je to deska asus ta vetsinou ma tyhle 2 patrovy sata ale chtel jsem se ujistit az podle desky jestli to tak fakt je :)
BouDa_bmw_
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2017

Re: Přidání dalšího HDD

Příspěvek od BouDa_bmw_ »

TomasX píše: stř 2. srp 2023, 17:01 Z fotky to není úplně zřejmé ale nejsou pod třemi sata na desce další 3 ? (dvoupatrový konektor).
Obvykle mívají desky víc než 3 sata. Ale název základní desky není vidět aby se to zkontrolovalo v manuálu.
Volné SATA napájení podle fotky máš. Sata kabel by mohl být ještě v přislušenství desky nebo se dá za pár korun koupit.
Kam to namontovat v bedně najdeš ?
tak máte pravdu.. jsem blbej že jsem se nepodíval pořádně... pod touto řadou jsou další 3 volné..
Takže podle fotek co jsem přiložil bych zapojil tyto dva druhy kabelů k HDD a bude fungovat?

1. kabel
Obrázek

2. kabel
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“