Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
TomiMomi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. úno 2023

Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Příspěvek od TomiMomi »

Dobrý den

Vracel jsem koupený HDD v rámci 14 dní (disk byl moc hlučný). Stál mě cca 5300 kč. Prodejce řekl že disk běžel cca 170 hodin (což mohl) a na základě toho a na základě (dle něho - § 1833 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník) říká že si nechá 530 kč z prodejní ceny a vrátí mi "jen zbytek"... (cca 4700 kč) ? Má na to právo... je to standardní postup...?

X-krát jsem četl že vrácení zboží v rámci 14ti dní je snadné a vrací se plná částka. X-krát jsem online četl o tom jak lidé vraceli ( i disky přímo), nikdo nikdy (z toho co jsem JÁ viděl a četl) nezmínil že se nevrací plná částka...

Má na to prodejce tedy právo a v takové výši? (proč to lidé nezmiňují?)

(disk je jinak samozřejmě naprosto ok, nepoškozený atd.)

Děkuji
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Maj na to právo pokud jsi zboží znehodnotil. Některé zboží ztrácí hodnotu tím že ho otevřeš, jiné nelze po oitevření z hygienických důvodů vracet vůbec ( použitá vnitřní sluchátka do uší třeba), ale v případě HDD by ti měli ihmo vrátit plnou cenu.
TomiMomi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. úno 2023

Re: Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Příspěvek od TomiMomi »

No tom znehodnocení vím... podle mě taky se HDD ale nijak neznehodnotil tímto... (max tak že ten antistatický sáček ve kterém to poslali) jsem musel otevřít že... a tím že disk hlásí že byl cca 170 hodin používán... Taky si úplně nemyslím že toto je na - (mínu) 530kč z vrácené částky...?

Nemá někdo přímo zkušenost s vrácenými HDD přímo (a ne s něčím jiným)...?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Příspěvek od python.p »

CZC?

Jako na druhou stranu ti trvalo 170h tedy tejden nonstop provozu na to aby jsi zjistil, že je na prd? Nebo sis potřeboval jen přetáhnout data a tak sis disk půjčil? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Příspěvek od Natural »

7 dní ti běží disk non stop a ty se něčemu divíš? 10% dolů je v tomto případě imo ještě málo.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

O původu těch 170 hodin bych taky rád věděl. Aby tohle nebyl případ toho co bylo dříve populární (a kvůli tomu vznikly blacklisty vracečů heh) že si lidi "půjčili" foťák na dovolenou a za 14 dní jej vraceli hezky jetej od prachu, písku, atd.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“