SSD + SSHD

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Liutasil11
Nováček
Nováček
Registrován: 26. říj 2015

SSD + SSHD

Příspěvek od Liutasil11 »

Ahoj lidi,

četl jsem na forum někde, že když zkombinuji tyto dva disky, tak dostanu optimální výkon pro mé operace. Hudební produkce, tj. potřebuji rychlé náčítání samplů, a proto bych se chtěl optat ještě vás, co si o tom myslíte. Můj původní návrh byl SSD(120GB) + WD blue 1TB, ovšem teď bych si vzal SSD + tohoto krasavce:

http://www.czc.cz/seagate-desktop-sshd- ... 22/produkt

Myslíte, že rychlost bude větší? Nebo se oplatí zůstat u HDD?
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: SSD + SSHD

Příspěvek od cameroncz »

Doporučím SSHD se obloukem vyhnout, opravdu to s tím není tak veselé jak to vypadá.Pokud bude pořízeno čisté SSD, tak nevidím žádný důvod proč kupovat SSHD.
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Liutasil11
Nováček
Nováček
Registrován: 26. říj 2015

Re: SSD + SSHD

Příspěvek od Liutasil11 »

Ano, čisté SSD bude, ale vyšel jsem logicky z informací, že by bylo dobré mít i druhý disk rychlejší.

V jednom anglickém foru (Tomshardware)) mi odpověděli toto:

We have not put a HD in any of our own workstation builds or user gaming builds in 4 years

Budget Systems - SSHD only
Moderate Systems - SSD + SSHD
Hi End Systems - Multiple SSDs and SSHDs

Best said here ...

http://www.tweaktown.com/reviews/5748/seagate-desktop-2...

Quote:
With the increasing market penetration of the SSD, a lot of users have now had the chance to upgrade their PCs. Now we all know while SSDs offer massive benefits in terms of performance, they have always lacked in one area - capacity.

A situation like this left most power users using an SSD for their operating system, while still running a secondary mechanical drive for storage and games. A typical setup such as this would allow the OS to load very quickly, while leaving you stunned at how long it took to load a game. With the introduction of the Desktop SSHD, Seagate has again switched up the game, offering a substantial performance boost to those of you in this situation.

Now, if you are one that chooses to use a single drive for your operating system, and have held onto your standard desktop HDD for the benefit of capacity, the Desktop SSHD is calling your name. The 8GB of NAND cache in conjunction with Seagate's application optimized algorithms should offer a tremendous performance boost, and again the more you use, it the faster the drive will get, as it learns how you use your system.


In your case, it will be the music instead of the game
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD + SSHD

Příspěvek od PKBO »

Mít SSD+SSHD je prostě kravina, do té pidi části SSHD se ti nahrají jen nejčastěji využívaná data, typicky třeba složka s hudbou, nebo jedna nejhranější hra z poslední doby a všechno ostatní pojede stejně šnekovsky jako na obyčejném HDD.

Za to zrychlení načítání hudby (useless) nebo zrychlení načítání jedné pětiny hry (useless) zaplatíš menší životností a procentuálně vyšší potenciální ztrátou dat.
Liutasil11
Nováček
Nováček
Registrován: 26. říj 2015

Re: SSD + SSHD

Příspěvek od Liutasil11 »

Jo, radši jsem se zeptal i tu, nebyl jsem si tím moc jistý.
Mimochodem, věřili byste těmhle testům, kde se srovnává Seagate 1TB vs WD blue 1TB?
Popřípadě vyplatí se vzít WD RED?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD + SSHD

Příspěvek od PKBO »

Nevím které máš na mysli, já preferuji WD a do sestav kde je požadavek na tichý provoz green.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“