FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
OvedynCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od OvedynCZ »

FX-4300
MSI GTX 660Ti Power Edition
Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1866
Eurocase ECO+90 600W
WD - Black 500GB - pěkně strarý.
Počítač nemám zatím ani rok.
Teploty CPU nejdou nad 45°C .Ovladače na grafiku aktuální, 0% fragmentace disku,žádný vadný sektor.

ALE! - rychlost HDD se mi zdá podle testů hodně nízká :sad: :shock:



Dobrý den, mám problém s tím že při hraní hry Assassin's creed: Syndicate mám občas strašné FPS dropy. Hra mi až donedávna jela v pohodě na střední detaily. - 40 FPS 1920x1080
Stává se to, když jsem ve městě a chci se například někam teleportovat, snímky se při načítání lokace okamžitě sníží na 3FPS +- a tak to zůstane i po načtení .Taky při poslední misi když jsem byl na jedoucím vlaku, se hra občas ´´škubala,, a na domech bylo vidět, že se nestíhají načítat textury. Vždycky pohohl Alt+tab a nahodit hru zase zpátky, ale po několikáté to nepomáhá a hru musím restartovat.

Strašný je to ale i u CS:GO kde fps někdy klesají jen tak z 130FPS- všechno na max. 1920x1080 na 35 kde zůstanou do restartu ,což je dost hrozný.Opět pomáhá alt+tab - párkrát
Díky za odpověď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od zombux »

a na co se teda konkrétně ptáš, když sis sám odpověděl? :) kup si na systém, programy a hry nějaké SSD a tenhle disk si nech jen jako odkladiště dat, ke kterým nepotřebuješ superrychlý přístup.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od ifkopifko »

No podľa popisu to nevyzerá na problém s HDD. Teda, dočasný/chvíľkový prepad fps môže byť pomalým diskom, ale že fps ostanú nízke bude skôr problém v grafickej karte.

Skontroluj frekvencie a zaťaženie grafickej karty (napr cez Afterburner alebo GPU-Z) pred poklesom, a po poklese fps.

Tiež píšeš, že donedávna ti to behalo OK. Neinštaloval si nové ovládače na grafickú kartu?
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od Ssnake »

ja jsem mel propady, protoze se CPU prepinal do IDLE (jen nekdy a jen v nekterych hrach), pomohlo natvrdo nastaveni freq.
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od LoCo99 »

vidím "fx 6300" a "fps dropy" v jednom threadu s "cpu teploty nejdou na 45°C" a řekl bych že ti umím docela přesně říct co se děje

jako vždycky, to topení od AMD který má teploměry někde uplně mimo ten procesor (minimálně ne na jádrech), throttluje (podtaktovává). Pokud bys nenapsal to s tim CSGO tak by to mohlo být jen o disku, ale takhle si myslim že je na vině ten CPU. A disk pokud nerachtá a očividně tě nespomaluje když dojdeš v nějaký hře do nový lokace tak asi neni ještě na odpis, ty rychlosti nejsou špatně
OvedynCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od OvedynCZ »

Omlouvám se odepíšu až večer, udělám testy a napíšu jak jsem dopadl :D
Bohužel teď nemám moc času..
OvedynCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od OvedynCZ »

Ok no tak jsem měřil přes Afterburner a vypadá to na procesor, protože sem chvíli hrál Assasina - procák jel tak na 95-100 %, pak jsem hru stopl, šel na chvíli na youtube, nahodil hru, fpska klesly na 20 a procesor byl vytíženej na 50-75 % a musel jsem hru zase vypnout ... :(
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od ifkopifko »

No to práve neznamená že je na vine CPU. Ja by som to tipoval na grafickú kartu (resp driver).
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
OvedynCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od OvedynCZ »

a dá se nějak přejít na předchozí driver, nebo budu muset počkat, než vydají novej?
firex1
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2007

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od firex1 »

Dle posledního problému cos popsal to vypadá na podtaktování grafiky, kdy zapnutím prohlížeče a navštívením některých stránek (které vyžadují hw akceleraci, youtube, fb, ...) se grafika může přepnout do nizších taktů. Zkus při přepínaní vypínat prohlížeč, popřípadě specifické weby (hlavně to yt, fb).
OvedynCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

Re: FPS dropy kvůli ´´starému,, HDD? - nevím co si počít :X

Příspěvek od OvedynCZ »

při záseku se rapidně sníží core clock, takže je asi v háji grafika. třeba z 1000 to skočí na 300 Mhz. Takže asi budu muset koupit novou co?
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“