RAID 1 - fresh install windows

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

RAID 1 - fresh install windows

Příspěvek od Leon_ »

Keďže na konkurenčnom fóre sa mi odpovedi nedostalo, hoši si tam len honia natom, kto povie viac skratiek ohľadom raidu a kto má viac informácii, ale nikto reálne neporadí, tak sa obraciam na Vás.

1. Chcem spraviť fresh inštalačku na raid 1 z SSD. V podstate niečo už viem :D Len neviem čo je lepšie. Ak spravím RAID 1 cez bios, a jeden z diskov mi prdne, pôjde bez problémov hneď win cez ďalší SSD ? Potrebujem aby mi to šlapalo bez problémov, max 1 restart alebo čo. Ak raid1 robený cez bios rozopnem, stratím dáta ? je to pravda ?

2. Ak spravím SW raid nasledovne, že nainštalujem win na jedno SSD a vo wine spravím mirroring, bude to fungovať rovnako ?

... čo by ste mi etda odporúčili? najlepšie riešenie.
.
skunk
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2006
Bydliště: Přeštice

Re: RAID 1 - fresh install windows

Příspěvek od skunk »

Napis proc chces vlastne RAID; podle me jsou to vyhozene penize za disk navic. Performance navic zadna a na zalohu dat je mnohem lepsi a levnejsi CLOUD.

Jinak kdyz ti jeden disk uplne odejde (coz je pramala pravdepodobnost stejne), tak samozrejme o data neprijdes, budou na tom druhem disku. Tedy OS ti nabehne z toho fungujiciho disku. Jdi do 2. volby, je vhodnejsi pro BFU.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: RAID 1 - fresh install windows

Příspěvek od Leon_ »

Kvôli určitej práci, ktorú robím na kompe. Chcem sa vyhnúť tomu, aby mi neodišlo jedno SSD a potom budem 2 dni čakať na nové + nasledovný instal atď. Proste sú niekedy situácie, kedy musím byť do 2-3 minút naspať v oknách. a nato chcem byť pripravený.
.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“