HDD na SSD - jak na to??

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

HDD na SSD - jak na to??

Příspěvek od *obelix* »

Ahoj všem,

u mě poměrně častá záležitost ale do chvíle než dojde k tomu, že kopíruju větší disk na menší... někdo by si řekl no-problema, stačí mít menší páártišny a je to. Jenže u mě je to zjevně něco co buď přehlížím nebo je to prostě rozbitý :-).

1) mám SSD 120GB a HDD 500GB o partišně 100MB + 100GB a zbytek... na 100GB je systém (5 účtů a miliarda programů apod. protože má děti všech věkových kategorií, bejvalku, novou manželkou a kdo ví koho ještě).
2) Kopíroval jsem asi 5 různějch kombinacích (vždy oba oddíly 100MB+100GB) pomocí HDclone 3.8 pro - výsledek?
ať už zapnu copy 1:1, automatický rozšíření jednoty na zbylou kapacitu nebo originální velikost prostě disk vyhodí při startu jen sadu zábavných znaků jako smajlík a piky nebo stříšku a slyším cca. 5s tón.
3) pokusil jsem se tedy nainstalovat čistý systém a pak použít opět HDclone a zkopírovat jen 100GB oddíl ... výsledek naběhne systém ale nic v něm nefunguje...
4) vše výše uvedené jsem vyzkoušel i s diskcopy 2.3

Upřímě kdybych tohle věděl asi tak před 5-6 hodinama práce, udělal bych čistou instalaci a holt všechno instaloval znova ale znáte to člověk se snaží ušetřit čas a dopadne to takhle... Každopádně mi to prostě nedá a pokud je nějaké řešení sem s ním, minimálně jej aplikuju příště...

Může mi někdo prosím podrobně jako pro 3 letý dítě - co neumí engliš popsat, jak partišny zklonovat aby to jelo, nebo třeba zazálohovat vše ze stávajícího funkčního systému ?

u zálohování mi není jasný:
-když zálohuju, zazálohujou se všechny účty nebo jen ten aktivní
-zazálohujou všechny aplikace co jsou nainstalovaný vč. konfigurace apod.?
-zazálohujou takový věci jako oblíbené, uložená hesla apod. (jako MozBackup znám ale nechci používat 10 sw pro zálohu)
-zazálohuje vše i když na některých dalších účtech jsou hesla (ledaže je zjistím a odstraním pokud to bude nutné)
-jak obnovím zálohu ? To mám nainstalovat čistej systém jen s aplikací na zálohování nebo jde nějak nabootovat a obnovit data?

tudíž má někdo nějakej osvědčenej postup a konkrétní sw?

Díky za rady...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
PS: vím že jsem negramot
PS2: vím, že jsem patolýzal, že jsem to neudělal přesně tak jak to děláte vy, nejspíš to bude tím že nevím jak to děláte vy :-) ...
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“