Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Příspěvek od Xander »

Ahoj! Jsem v dost pěkné kaši :(

Teďka jsem si chtěl udělat instalační disk Win10. Jenže jsem měl v notebooku píchlý jak externí disk, tak i čtečku s kartou. Chtěl jsem, aby mi WindowsMediaCreation Tool to hodil na tu čtečku, ale on mi PŘEPSAL(asi jsem se nedíval pozorně) CELEJ DISK. Bylo na tom asi 600Gb dat. Disk má asi 1,5TB.

Teďka z toho je 32gb FAT32 instalační partišna a zbytek mi windows disk management tool hlásí jako unallocated.

https://gyazo.com/002ab70ae520bca5e00b7774966fa5c3

Mám šanci to zvrátit? :cry: :nervous: :sad:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, moc ne, jde o to že data už jsou přepsaná jinými, tzn tuna věcí je už nenávratně ztracena.
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Re: Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Příspěvek od Xander »

Protože ty věci předchozí byly třeba na x místech a tedy těch 32gb přepsaných tomu bude hodně bránit? Záchranné softwary bych mohl použít?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele nebudu ti dávat konkerétní typy, ale vadit to bude hodně, partition table je ze začátku jednotky, tzn struktura adresářů bude KO i pro ty nepoškozená data co budou nad těch 32GB, tzn SW je doevede obnovit ale je pravděpodobné že nedovede obnovit původní názvy, tzn file01.xxx, atd, nebudeš vůbec vědět co to bylo, kde to bylo a jak se to jmenovalo. Good luck.
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Re: Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Příspěvek od Xander »

Použil jsem Recuva soft. Našlo mi to jen timelaps fotek z gopro kamery, obrázky přečíst jdou, ale ta tuna videí(raw soubory z kamery v .mov) nejdou po vyvolání přečíst, ani když to píše excelentní stav a žádné clustery to nemá přepsané.
WMP Classic to nepřehraje, ani VLC :-/ Takže je z toho asi poučení si dávat bacha.
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Re: Ztráta dat a obnovení - unallocated partition

Příspěvek od Xander »

Bylo mi porazeno - nic nezapisovat, udělat image disku a testdisk. Tak uvidím.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“