Spin Up Time a hdd HGST HTS721010A9E630

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Spin Up Time a hdd HGST HTS721010A9E630

Příspěvek od primax »

Poprosím Vás o radu ohledně hdd s parametrem "Spin Up Time". Spin up time znamená,že disk potřebuje určitý čas k roztočení ploten a pokud je ve SMART jediné tzv. raw dochází k poškození motorku a projevuje se to úplným tichem.

Tolik k obecné vsuvce. Stáhl jsem si HD Tune Pro 5.70 a přes SMART položku jsem zjistil že je sice disk v pořádku, ale u parametru "Spin Up Time" naskočila hodnota raw a to konkrétně na tuto hodnotu: (94489280514) čili by měl být správně motorek poškozen.

Podobnou hodnotu raw nabyl jeden z uživatelů na poradně živě viz odkaz

Kód: Vybrat vše

https://www.zive.cz/poradna/diagnostika-hdd/sc-20-cq-557755/default.aspx?consultanswers=1
viz odkaz

Kód: Vybrat vše

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=14&t=2554
kde uživatel KuKla v posledním příspěvku píše že...
nikdy jsem se tomuhle problému nevěnoval, ale teď jsem zjišťoval co a jak a vypadá to tak, že všechny dnešní disky takhle fungujou, když jsou nový. nejdřív ty hodnoty chvíli lítaj a pak se to ustálí a je to na jedný hodnotě dalších x let
BTW: ty hodnoty raw u Spin Up Time mám už celý jeden týden a zatím vše funguje v pořádku.
Je to normální jak popisuje uživatel KuKla že najednou narostou ty hodnoty raw nejprve najednou z ničeho nic naskočí a pak pár let je klid? Ptám se už z toho důvodu, že to jeho vlákno z příspěvkama je x let staré.
HP ProBook 455 G6
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Spin Up Time a hdd HGST HTS721010A9E630

Příspěvek od zombux »

hodnoty smart jsou hodně často úplně mimo mísu a pokud jsou tam hauznumera, tak to je pravděpodobně kravina a nemá vůbec smysl to brát jako relevantní údaj.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“