Externí disk Seagate vs. HGST

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
BMPT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2011

Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od BMPT »

Zdravim,
chci si pořídit HDD 2,5", 1TB a rozhoduju se mezi tímto: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10515007H1TW1YT3MAK a tímto: https://www.ab-com.cz/hitachi-travelsta ... 04264.html
Disk bude ve spojení s boxem sloužit jako externí a budou na něm uložena data typu muzika, hry, filmy, zálohy. Disk bude umístěn na stole, takže v případě využití disku (přehrávaní muziky, filmů atd.) mi jde o to, aby byl co nejtišší. Který disk z těchto dvou byste mi doporučili (nebo nějaký jiný) z hlediska tichého chodu, spolehlivosti atd. Podotýkám, že jsem si toho už dost pročet, ten HGST se mi taky "líbí", ale zatim jsem na něj nenašel moc recenzí, nebo referencí (zkušenností). Proto jsem vznesl tento dotaz, zda by mi někdo neporadil. Cenový rozdíl tam je minimální.

Děkuji za případnou odpověď :-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Myslim si že tu nenajdeš člověka co by ti doporučil Seagate.
BMPT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2011

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od BMPT »

A důvod, můžeš být konkrétnější?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od racecar »

Lebo sa to kazi.

Ja mam rad WD externe disky. Mam okolo 5 a vsetky funguju korektne.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od zsdx »

U nich jsou zase 'vychytavky' typu sifrovani prevodnikem, nepritomnost fyzickeho SATA apod., takze si nevyberes.
Tazatel at si hodi korunou.
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od Jirka_T »

zsdx: souhlas

Provozuji jak WD tak Seagate v 2,5" cca 4-5 let. Jeden Seagate jako interní (spolu s SSD) a druhý jako záložní. Nikdy nebyl problém, error freee na obou... A WD jako externí, to samé...

Jiná věc ovšem je, samozřejmě, jak to výrobci sekají dnes... :)
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od Butch »

Seagate bych nedoporucil ani nepriteli. To co predvadeji posledni roky je jedna velka tragedie.
Nevim jak u desktopovych disku, ale notebookove neumi delat proste.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
BMPT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2011

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od BMPT »

Díky za postřehy a ještě jaká je zkušennost obecně s těmi HDD od Hitachi?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od Zivan »

Tenhle model je novy a 128MB cache ma Seagate u SMR disku, tak aby to taky nebyl SMR disk. Zkusenosti s nim moc nebude.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
BMPT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2011

Re: Externí disk Seagate vs. HGST

Příspěvek od BMPT »

tak sem ho objednal https://www.patro.cz/produkt/1077333113 ... gK5YfD_BwE
...a doufám, že bude OK :-)
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“