m.2 vs SSD nebo obojí

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

m.2 vs SSD nebo obojí

Příspěvek od dexter27 »

Zdravím, poradí mi někdo ze zkušeností nebo znalostí co by zvolil. Váhám zda si pořídit Samsung 960 EVO 250GB jako systémový disk + programy a Samsung 850 EVO 1TB na hry. Pozná běžný uživatel vlastně rozdíl rychlosti mezi M.2 vysokorychlostní a kvalitním SSD ?? Nebo by stačil jen 1TB SSD + nějaký HDD třeba 4 TB ? Moc díky
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: m.2 vs SSD nebo obojí

Příspěvek od sirThomas »

Pozná i nepozná. Jde o to že podle mě pro běžného usera by stačilo jedno SSD + normální HDD. Záleží co na tom chce provozovat, já mám aktuálně SSD na OS + programy + zdrojáky, všechno ostatní je na normálních discích včetně her. Například já jsem měl půjčené na test M.2 a mě by dost pomohlo, ale já nejsem běžný uživatel.
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
Oldspice
Nováček
Nováček
Registrován: 18. lis 2012

Re: m.2 vs SSD nebo obojí

Příspěvek od Oldspice »

Já mám M2 960 Pro (512GB) systém, na hry 840 Pro (512GB) a na data několik TB v několika 850 Evo. Kterýkoliv z těch disků je pro systém/hry podle mě dostačující a co do reálného výkonu od M2ky ztrácí spíše nepostřehnutelně, než postřehnutelně, takže pokud jsou rozdíl tisíce, spokojil bych se s klasickým SSD.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“