Nový SSD do notebooku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Nový SSD do notebooku

Příspěvek od CaprioPom »

Zdravím,

pořídil jsem do notebooku značky TOSHIBA nový SSD disk Samsung 860 EVO 250 GB.

V notebooku je obyčejný HDD disk na které je cca 110GB dat.

Potřeboval bych přesunout všechny data z HDD na nový SSD disk, abych pak disky jednoduše mohl prohodit.

Mám stolní počítač, kde mám Samsung 960 250GB. Stáhl jsem si tedy proto program Data Migration ze stránek Samsungu. Chtěl bych to udělat tak, že bych oba disky k PC připojil a jednoduše to na PC přesunul, ale bojím se, že to nebude možné, nebo se pletu?


Jak nejlépe tedy data na disk převést? Nebo bych měl nabootovat systém z HDD a do něj stáhnout program Data migration a provést z něj přesun na SSD disk?

Program totiž pouze chce, abych připojil nový SSD disk, nechce abych vybíral z jakého disku budu data přesouvat (mám v PC celkem 3 disky).
Image 1.png
SSD disk zatím nemám u sebe, ale potřeboval bych to vědět dříve, než přesun budu provádět.


Moc děkuji za pomoc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Nový SSD do notebooku

Příspěvek od zsdx »

Ve svem PC pripoj oba disky a pokud bude Samsung stale tvrdosijne vybirat jako zdroj tve systemove SSD (cemuz se az tak nedivim), naklonuj je libovolnym jinym programem (Acronis True Image, Aomei Partiton Asisstant, ..)
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Nový SSD do notebooku

Příspěvek od CaprioPom »

A nebude jednodušší nabootovat systém z HDD (což by podle mě problém být neměl, jsou tam Windows 10, pouze nebude aktivovaná licence) a tam nainstalovat ten program a přesunout to? Přeci jen bych radši ten Samsung.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Nový SSD do notebooku

Příspěvek od zsdx »

A nebude jednodušší nabootovat systém z HDD (což by podle mě problém být neměl
Spravne pouzivas podminovaci zpusob ;)
Jestli chces hazardovat se zdrojem klonovani, smele do toho!
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Nový SSD do notebooku

Příspěvek od CaprioPom »

Dobře, dám tedy na tebe. Oba disky připojím k PC, stáhnu program Acronis True Image, který bude předpokládám zdarma a tam mohu udělat přesun dat z HDD na SSD. Jakmile bude hotovo, SSD disk vložím do notebooku a pojede to úplně bez problému jako do teď s HDD (mám na mysli data včetně systému Windows). Je vše co jsem napsal správně?
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“