IDE -> SATA (a naopak)

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

IDE -> SATA (a naopak)

Příspěvek od werygood »

Zdravím, mám několik starých PC, kde by se mi sešla IDE CD/DVD mechanika, protože ty co tam byly už dávno umřely. Přemýšlel jsem nad koupí mechaniky z Ebaye, a při hledání jsem narazil na tohle:

https://www.ebay.co.uk/itm/Ide-To-Sata- ... Sw7btaxMGV

Za necelé dvě libry, což imho není špatná cena, a válí se mi tu navíc SATA DVD mechanika z ntb, kterou bych do toho vrazil. Máte s tím někdo zkušenosti?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: IDE -> SATA (a naopak)

Příspěvek od Alfajk »

mam dost podobnej, mozna uplne stejnej adapter a funguje v pohode, pouzil jsem ho sice jen k vytazeni dat z ide disku, ale nebyl s tim problem
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: IDE -> SATA (a naopak)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já ho taky používám u některejch retro PC (recykluju tam staré satové SSD) a jede to OK. Pokud je chipset aspoň BX či novější (prostě aby to mnělo UDMA2) pojede to OK
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: IDE -> SATA (a naopak)

Příspěvek od werygood »

Jojo, v jednom PC je C2D, tam jsem zjistil, ze jsou vlastne i SATA porty :D a na trvalo pujde ke KT266. Diky za tipy panove, objednavam.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“