SSD, HDD - KO?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Syntex »

Ahoj,
od neděle se potýkám s problémy při bootování a stabilitě PC.

Před načítáním Win mi to píše, at zvolím správné boot zařízení nebo vložím CD, takže jsem postupoval tak, že se to pravděpodobně přeházelo a nechce se mu bootovat z SSD kde mám systém.

Jenže, v biosu SATA nastavení ukázalo že to načetlo pouze HDD a po SSD ani stopa. Tak mrkám po kabelech, vše zapojený OK, zkouším vypojit HDD a nechat SSD kde je systém. Takhle jsem Win nastartoval, tak zkouším zapojit i HDD a najednou vše funguje. Jenže po 2h, přestane jít net (mám externí sítovku) na 10s, potom zásek, myš jede, ale vše ostatní kaput - restart a opět nenašlo disky, tentokrát ani jeden. Opět zkouším vypojit HDD a nechat SSD, tentokrát bez úspěchu, furt to nenalézá a po pátém restartu, kdy jsem nic neměnil najednou - boot a vše opět OK. Zkouším různě měnit kabely, konektory k desce, různý zdrojové kabely k diskům, ale furt to občas padne a nenajede.

Takže, co může být špatně? SSD, HDD, deska?

Disky nemám kde ozkoušet na jiném PC.

Opravdu jsem z toho dost zmatený, CrystalDisk říká, že SSD je OK, HDD měl 1 horší sektor, teďka 12. V případě, že by byl špatný HDD disk, tak by to při každém vypojení a nechání pouze SSD mělo naběhnout OK, ale stane se, že i tak to nenaběhne, takže deska? Fakt si teď nevím rady a pokud někdo měl podobný problém, rád bych se dopátral řešení :-)

Děkuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od RiCK »

imo deska
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Syntex »

Taky se spíš přikláním k desce, myslíš, že existuje nějaký program na ověření funkčnosti nebo tam bude nejspíš nějaký studeňák?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Zivan »

Tipnul bych desku nebo zdroj.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Syntex »

Zdroj mě napadlo taky, ale když to začne blbnout, tak se HDD točí, ale neidentifikuje ho.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Alfajk »

me tohle delal polomrtvej integrovanej radic na desce na socketu 775, pokud nechces menit celou desku, zkus externi radic do pcie
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Nagant »

To máš ještě nějaké to PC se Sandy Bridge i5-2500 a ASUS P8P67-M Pro?

Nemá MB chybovou revizi B2?
https://www.cnews.cz/intel-stahuje-cips ... uli-chybe/
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Syntex »

No ty v**e, samozřejmě že mám. Ale mě to dělá na všech 6 SATA zdířkách.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mně jedna P67 B2 deska na tohle trpěla, Sata2 porty umřely tak jak bylo řečeno, ale sata3 stále fun govaly.

To jak to popisuješ může bejt deska, pravděpodobně je, ale může to bejt i jeden z disků. Může se seknout tak že vytuhne zablokuje satu a až do power down/up se pak disky nedetekujou. Bez alternativního disku na boot to ale nezjistíš. Pokud by se to ale chovalo stejně ala problémy s disky i když je tam jen SSD a jen HDD a ten druhej nezapojíš, tak tento problém můžeš vyloučit a bylo by to asi deskou no. V tomto případě budeš potřebovat novou desku nebo koupit PCI-E sata řadič a ject přes něj.
periot
Nováček
Nováček
Registrován: 08. zář 2014
Bydliště: Strakonice

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od periot »

Měl jsem podobný problém s pomalým freezem a následným select boot device.. a zmizením SSD. Pc mi vždy naběhl po chvilkovém vypojení z elektřiny a nakonec to fixlo vypnutí řízení spotřeby v Intel@Rapid.
Awee
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Praha

Re: SSD, HDD - KO?

Příspěvek od Awee »

Mě dělal něco podobného, vždy PC najel a po zhruba minutě přestal reagovat a nakonec spadl. Bylo to vadné SSD. Vyzkoušej to v jiným PC.
MB: Asus Crosshair VI HERO, CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Dark Rock Pro 4, RAM: Kingston Fury 2x32GB DDR4 3200MHz CL16, VGA: Asus ROG Strix Vega 64 8GB HBM2, SSD: Sillicon Power P34A80 512GB, Sillicon Power P34A80 1TB, HDD: Seagate 1TB, CASE: NZXT H440, PSU: Corsair RMx 1000W
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“