Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Pri koupi na IČO není žádná 30 denní lhůta, když ti ji dají tak je to jen jejich dobrá vůle, že máš velké odběry.
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Smlouva mezi mnou a dodavatelem říká něco jiného.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

No to je možné, ale jim to zůstane a budou to muset prodat někomu jinému.

Každopádně si psal že qnap je lepší, výkonnější, tak skoda, že ti nevyhovoval.
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

S těmi věcmi bych se i smířil, ale hlučný stroj doma nechci. Neinvestoval jsem spoustu peněz do odhlučnění PC, výběru co nejtišších a přitom velmi výkonných komponent, aby mi tam vrčel ventilátor v NAS.

O tom výkonu to ani tak není, protože mě dostačuje výkonově i DS918+. Já nepotřebuji na NASu překódovávat videa, já mám v obýváku HTPC a na mobilu se na filmy nedívám.

A ten servis to zabil úplně. Na toto nejsem zvyklý a ani si za ty peníze nehodlám zvykat.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

A ty pořád prodáváš to synology? Na čem tedy pojedeš, když ho prodas? Ty vyšší rady jedou na atomu a to tady psal jiný užívatel, že je nic moc kvalitni, nějaký problemovy
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Všechny Synology jedou na Atomu, jen se liší typy.

Inzerát jsem zapomněl stáhnout, díky za upozornění.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

No ta 918 jede na Celeron ne, s tím problémy nebyli.

Mě nejvíc u synology stve že mě nejde nastavit aby kamery nahrávali jen na pohyb, nahrávaji pořád, hikvision asi za 4000 Kč za ks, zda to má qnap lépe zmaknute nez dsm v synology. Nebo čím to je
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Tak já ti nevím, ale když nastavuji kamery HikVision, tak je nastavím přes webový prohlížeč a teprve poté je připojím do Milestone. Tam už jen určuji, kam se bude nahrávat. Mám takto 36 kamer na pohyb a v pohodě. Za 30 dnů nahraji cca 20 TB.

A ano, jmenuje se to sice Celeron, ale je to postaveno na Atom jádře, viz Intel:

https://ark.intel.com/products/codename ... pollo-Lake
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Připojím do Milestone, co to je? Já to mám do switche zyxel a nastavují v dsm aplikaci aplikace kamery a jen na pohyb mi to nefungovalo dva roky zpět, dat to žere hodně... Možná zkusím znovu už bylo za 2 roky dost aktualizaci zda se to nezmenilo
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

jsem sice 200 km od domu, ale teď jsem nastavoval kameru a zdá se že kamery na detekci pohybu už reagují - ted jsem zkusil jednu přenastavit a opravdu přestala nahrávat.

No uvidíme - zítra to otestuji
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Milestone je software na správu kamer, samozřejmě licencovaný a běží na PC/serveru. Na NAS ho nespustíš. A s tou detekcí pohybu dej vědět, jestli jsi uspěl.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

No detekci kamer jsem poprvé nastavil, ale dal jsem ted živý náhled a po 20 minutách projelo auto, ale když jsem se díval v nahraných souborech, tak se tam prostě nic nezobrazilo, tak jsem to dal zpět nahrávat 24 hodin, zítra až budu doma - tak to zkusím chodit přímo pod kamerou zda to sepne nebo ne, to auto jelo 15 metrů od kamery, tak je zajímavé, že se kamera nerozjela a nezačala nahrávat, do konce týdne otestuji.

ale už to jde aspoň nastavit a nahrávání se vypne, ale nezaplo se - na dálku, když budu chodit přímo pod kamerou tak uvidím - otestuji
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Musíš ještě nastavit citlivost. Já to mám na každé kameře jinak, protože potřebuji sledovat různé věci, a nechci, aby se mi kamery spínaly třeba kvůli pobíhajícímu zvířeti, pohybu stromů ve větru atd.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Tak jsem konečně rozchodil kamery jen na pohyb - měl jsem v podnastavení nastaveno nastavení dle kamery hikvision a když jsem to změnil na Surveillance, tak se nastavila citlivost tuším je tam 10 - 90 a už to funguje a tím pádem dat je šíleně málo - díky za navedení. Po dvou letech provozu konečně funkční.

Neměl jsem to aktivované v detekci údálostí poslední čtvrtá záložka - kde to bylo dle kamery místo dle surveillance - program na natáčení kamer -)))))

Dřív za hodinu 1,2 TB dat ted za hodinu 100 Mb - projeli 3 auta a 2 jsem na zkoušku otevřel bránu.

Tak to je slušná úspora dat, to ani velké SSD disky bych už nepotřeboval - zmenšil jsem záloha na jednu kameru z 500 GB na 50 GB a uvidíme za měsíc.
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Paráda, právě si ušetřil.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Tak jsem študoval teď ty vadné procesory - jak tady radí moderátor hned na začátku, že zrovna synology je má a zrovna modely co máš doma DS 918+ jsou vadné procesory, které časem zdechnou - zde je o tom článek

https://pctuning.tyden.cz/hardware/proc ... 67?start=1

v DS 918+ je procesor Apollo Lake - takže za mě by ses jich měl brzy zbavit - jestli tam honíš tolik dat, protože po záruce ti NAS s nějvětší pravděpodobností odejde.

Nové modely synology DS 1618+, DS1817 a 1819+ už by měli mít procesory série Denverton - kterých se už problém netýká.

Po přečtení tohoto článku a diskuze jsem si dohledal uvedené procesory v těchto NAS, do které skupiny vlastně patří použité procesory v těchto zařízeních a asi bych tedy zařízení z těmito procesory domů už nechtěl. Takže DS 918+ - je ze hry a nekupovat - zbavit se jich rychle.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

kterých se už problém prý netýká

Neveřil bych intelu ani náhodou.. u tech vadných o tom taky nikdo nevedel dokud to nezačalo masivne chcípat. A oprava? odpor na desku aby snížil napájení a zvýšil tím životnost z cca 3let na cca 6let.


Teď jsem u svého Qnap TS-673-4G navýšil paměť o +8G na celkem 12G :)
a mám v plánu v nejbližší době nasadit 10Gbit sítové rozhraní.
Pak písnu jak to jede. V pc už mám jen SSD (m.2 - nvme)
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Četl jsem včera zahraniční diskuze a v podstatě je na výběr fakt synology ds1618+ vs qnap ts-673. Jenže u synology si musíš ještě dokoupit kartu za 4500 aby ti tam šli ssd m2 disky.

Mě by stačili i 4 disky tedy qnap-ts473 ale ta cena , kdyby trošku klesla-)))

Asi si to už psal u tvého 673 je hlučnost mini větráku u zdroje v pořádku? Vše je tiché?
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

cena u NASu neklesá. mám už 3ti kousek a stále cca 20 000kč. zvedá se jen výkon, možnosti.

673 mám v obýváku v dřevěné skřínce a někdy slyším při vetším zatíženi jak pracují HDD,ale jinak nic.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Ok tak teď vybrat který, v tsbohemii, mají vždy i víkendu lepší ceny, tuším 673 za 20500 a 473 tuším za 18000. Rozdíl 2500 dve místa na disky jinak by to mělo být snad stejně.

Koupit ssd na systém a jeden disk na data, víc zatím nepotřebuji. A ty nižší qnap tady kolem 12000 mají takový divný neznámý procesory a jsou bez ssd. Synology mají procesory Intel všechny nizsi řady. Až od 20000 Kč ds1618+ by měla být v pohodě.

Je přechod že synology dsm na ten systém qnap v pohodě? Zvládne to stredne pokročilí uživatel co si dokáže postavit pc nastavit?

Jinak kamery konečně fici jen na pohyb, akorat ráno mě zarazilo tolik videí na zahradě a ono snezi tak to musím ještě nějak poladit aby to sněžení nenahravalo
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“