Zmizel mi druhy disk

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Ptak666 »

Zdravím Vás,

Dnes jsem zapnul pocitac a normalne si asi 3 hodiny behal po internetu. Pak jsem si chtel zahrat ale hru mi to nechtelo najit, tak jsem patral co se deje a zjistil jsem, ze muj zalohovy disk je najednou pryc. Nevesel jsem hlavu, je to preci jen win. Tak jsem PC restartoval. Ale po restartu mi Pc vubec nechtel nabehnout. Rovnou skocil do biosu a nic. Tak jsem si laicky hral s biosema a nejak jsem tam anstavil bootovani z prvniho disku a pak se PC rozbehl. Prvni co bylo zajimave, ze se mi nezapinali po restartu aplikace na plose jako vzdy ktere mam ulozene na druhem disku. Najel jsem na tento Pocitac a disk tam byl. Chtel jsem zapnout hru ale neslo to a PC se trochu zaseknul. Najel jsem znovu na tento pocitac a chtel jsem zalohovy disk otevrit. PC se zaseknul tak na 10sec a po rozseknuti uz tam ten disk nebyl a zustalo tam jen Céčko. Tak ze nevim. Poradi nekdo? Mam tam veskerou zalohu 2TB a nechci o to prijit :/ Budu rad za kazdou Vasi radu. Predem dekuji
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Atapi »

Takže bios ho vidí nebo ani tam není?
Obrázek
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Ptak666 »

V biosu jsem ho videl.
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od spajdr »

V prve rade vymen SATA kabel na kterem je disk pripojen.
A prekontroluj ze jsou SATA konektory dobre zacvakle do portu na desce i disku.
Pokud disk uvidis ve windows, zkus se podivat na stav problemoveho disku napr. pres crystaldiskinfo.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Eddward »

Smrdi to odchadzajucim diskom.
Nevydava disk ziadne podozrive zvuky? Napriklad pri starte PC.
PC sa sekne lebo pri tom zapinani hry odkazujes na neexistujucu adresu, t.j. disk ktory system nevidi. Standardna vec.
Pozri este cez Spravcu diskov (Start - diskmgmt.msc - Enter).
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Spring »

Ptak666 píše: Nevesel jsem hlavu, je to preci jen win.
Trapný pokus o alibi. Windows obsahuje Event Log zaznamenávající klíčové události a můžeš se vsadit, že varovných signálů bylo dost a s dostatečně dlouhým předstihem. Jmenovitě ID 153 s ID 129. Celá událost nemusela zajít tak daleko. A ne, nevěřím ani slovu.

Můžeš zkusit kabel, ale než se o cokoliv pokusíš, nejprve se podívej na EventLog (evenvwr.msc) a poté vytvoř bitovou kopii disku, na které se můžeš vyřádit "vysoce odborným poklikáním a poštelováním" aniž bys cokoliv zničil. Až budeš mít kompletní obraz disku, teprve potom se pouštěj do diagnostiky HDD, nebo o data přijdeš dřív, než stačíš napsat "může za to Windows".
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Ptak666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2008
Bydliště: Liberec

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Ptak666 »

Dekuji Vam za rychle komentare. Bohuzel jsem nebyl doma a ted jsem se vratil. Po zapnuti PC, mi nabehl znovu bios. Tak jsem dal bootovat z disku kde je win. A Pc se zapnul. Cekal jsem jeste na to, jestli druhy disk zmizi ale nic se nestalo. A disk zase mam. Tak mi reknete kde je chyba :/

to Spring: Kde bych nasel ten log? Jsem uplny laik, tak ze co jsi napsal, je pro me jen spanelka vesnice :/
Mainboard: ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1 - Intel X99 , CPU:Intel Core i7-5820K 3.3GHz, RAM: Kingston HyperX Savage Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000, GPU: ASUS STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING, 6GB GDDR5, PWRS: OCZ ZX Series 1250W , OS: Win7 64bit,COOLER: Noctua NH-D14, CASE: Zalman Z11 NEO, modrá/černá , HDD: Transcend SSD370S - 512GB, Seagate Desktop SSHD - 2TB, Monitor: ASUS ROG PG278Q - 3D LED monitor 27"
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Zmizel mi druhy disk

Příspěvek od Atapi »

Ve vyhledávání ve winech je to jako Prohlížeč událostí.
Potom jak píše spajdr, tak zkontrolovat smart nebo ho sem hodit rovnou.
No a kde mohla bejt chyba... v lepším případě kabel nebo špatný zapojení, taky ale může odcházet elektronika, taky máme doma takovej HDD, kterej jednou nejde, jednou jde a když už naběhne, tak se často vypne po několika minutách.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“