Zapojení HDD do TV přes vypínač

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Expander01
Nováček
Nováček
Registrován: 31. říj 2006

Zapojení HDD do TV přes vypínač

Příspěvek od Expander01 »

Dobrý den, chci poradit s jedním menším problémem, věc se má tak že vlastním TV( Panasonic TX-50EX703E) s USB výstupem,koupil jsem si nedávno externí HDD (WD Elements Portable 1TB Black) že si jej zapojím do TV na 4K filmy, akorát sem nečekal že po vypnutí TV, HDD pořád pojede a bude v nočním tichu nepříjemně vrčet,tak jsem si objednal USB kabel s vypínačem,ten sice vypíná disk akorát to je tak vše, bylo mi řečeno že je to jen napájecí USB ale já potřebuji aby kabel přenášel data a zároveň vypínal ten disk, kabel k disku používám originál je to takový ten dělenej který má zvlášť napájení a přenos dat v jednom konektoru, určitě víte, a ten s vypínačem je klasickej, hledal jsem jestli se dá koupit s vypínačem ten co byl u HDD ale nic jsem nenašel, prosím za každou radu jak to vyřešit, podotýkám že TV mám na zdi a zásuvka je daleko, takže padá nápad USB HUBU s vypínačem atd.. děkuji.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení HDD do TV přes vypínač

Příspěvek od PET5 »

Tuto televizi neznám, ale tuším, že v nastavení televize by měla být možnost volby bezpečného odebrání USB disku. Pak by se po chvíli nečinnosti mohl disk zastavit. Je otázkou, jestli se disk při opětovném spuštění televize zase sám zapne.

Mrkl bych se také, zda televize nemá různé úrovně režimu Stand-by. Při nějakém hlubším režimu uspání by mohla USB napájení vypnout. Vyzkoušel bych také, zda se oba USB výstupy chovají stejně (zda oba zůstávají napájené).

Ještě mě napadá, zda by nepomohlo zkontrolování nastavení disku pomocí WD Drive Utilities (nebo jinou utilitou výrobce určenou k tomuto modelu disku) v počítači. Měla by tam být možnost nastavení uspávání disku v případě nečinnosti.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení HDD do TV přes vypínač

Příspěvek od Zivan »

Nevim, jestli ten externi disk muzes jeste vratit a koupit samostatny box a disk.

Ja mam u televize 2,5" box s vypinacem (AXAGON EE25-S6), mam ho trvale pripojeny, disk je vypnuty a az po stisku tlacitka se pripoji. Nestartuje tedy s kazdym zapnutim TV, ale jen kdyz chci neco pustit. Ale podle majitelu jsou pry nove revize a ty naopak startuji vzdy a lze je tlacitkem vypnout.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Expander01
Nováček
Nováček
Registrován: 31. říj 2006

Re: Zapojení HDD do TV přes vypínač

Příspěvek od Expander01 »

Tak je to vyřešené, disk se po nějakých 15.minutách cca vypne, potom po zapnutí TV a najetí na disk se sepne a funguje dál, byl jsem asi moc na něj zbrklý :D každopádně dík všem za rady 8)
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“