záloha dat na 2xNAS Synology

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

záloha dat na 2xNAS Synology

Příspěvek od Martin Gula »

Dobrý den,

mám synology DS418 se 4*10TB disky, jsou to 2 pole raid 1 (zrcadlení).

Koupil jsem druhý NAS DS918+

Jde mi o to, abych neměl data zálohovaný jenom na jednom místě (z důvodu případné krádeže)

Lze zrušit pole raid 1 tak, aby na obou discích zůstala data, pak bych po jednom dal do NAS serverů, pres Cloudstation nastavil jako hostitelský server a druhý jako klientský server. Začalo by se synchronizovat a fungovalo by to.

Nebo je lepší data nejdříve přesunout jinam. Zrušit pole, naformátovat disky a nastavit vše na čistých discích

Díky
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: záloha dat na 2xNAS Synology

Příspěvek od Martin Gula »

Tak,

všechna data jsem zazálohoval. když se zruší přes DS pole raid, smažou se i věci na discích. vyndat disk bez zrušení pole jsem nezkoušel (toho jsem se obával). V novém NASU jsem vytvořil svazky podle potřeb a na starém NASU jsem přes synology cloud server nastavil zálohování.

Tady je jediná zajímavá věc. Přes synology cloud station (nebo se to jmenuje podobně) se zálohujou data z více disků na disk jeden. Takže když synchronizuji 2 oddíly na 2 discích o stejné velikosti, musí být na klientském servru oddíl o velikosti obou disků. Nelze synchorinizovat jeden disk na jeden disk a druhý disk na druhý disk.

Tak třeba to někomu pomůže.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“