NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Trebor
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2009
Kontaktovat uživatele:

NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Příspěvek od Trebor »

Ahoj, uvažuji o pořízení NAS a dnes jsem si toho dost pročetl a mám dotazy na praktickou zkušenost z pohledu "Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?"

Nebudu zde vše vypisovat, ale co mne napadlo, že bych chtěl, aby to umělo
- spolupracovat (synchronizovat) určitě s Google drive, dobře by bylo, kdyby i s One Drive
- pozice na 4 disky
- Sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS)
- nevím, jestli je k něčemu užitečné chtít, aby to umělo "Media server (DLNA)", když mám chytrou TV a umí přehrávat ze sharu. Nemám přímo s DLNA zkušenost?

Jak jsem koukal, tak třeba něco takového https://www.alza.cz/synology-diskstatio ... tm#recenze . Ale kdyby bylo něco levnějšího a někdo by mi potvrdil, že to fakt umí co popisuji, jako třeba toto https://www.alza.cz/zyxel-nas542-d4058780.htm#popis , tak se bránit nebudu :-)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Příspěvek od Jey »

Slušný je i NetGear. Umí všechno, co píšeš i DLNA. Ale nevím, zda umí Google Drive a One Drive.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Příspěvek od ToxicTears »

Jsem uživatelem Synology 1515+ verze a jsem nejvíce spokojený. Samba jasný, aktualizace pro všechny modely a vždy, google drive nepoužívám, když mám synology a přístup odkudkoliv, navíc nepotřebuješ ani veřejnou IP adresu, když to chodí přes jejich servery.

Media server se pak doinstaluje, uděláš si indexaci všech disků a na chytré TV si dáš zdroje/zařízení a bude tam synology a v klidu můžeš pouštět. Klasický problém kodeky jako všude, takže něco prostě i tak nepřehraješ. Takže je pak jednodušší to do TV poslat po síti přes windows DLNA, ale to tady asi s námi bude pořád.

Používám to furt vesměs. Vlastní cloud, záloha fotek a synchronizace přes MOMENTS, Audio station jako vlastní spotify, Video station jako vlastní netflix atd atd ... Mám tam různé oddíly vyhrazený jenom pro instalační soubory, takže nemusíš pak nic zase stahovat nebo když někdo přijde s potřebou reinstalace systému, je to hodně pohodlné.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Příspěvek od Briketa »

Mám starší Netgear a OneDrive používám. Jako další aplikace je tam i Google disk.

Mrkni i na Asustor, má 3 roky záruky.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Příspěvek od Shaquille »

Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS, Synology vs. QNAP, nebo něco jiného - jakou vybrat?

Příspěvek od Igoreso »

Mám Synology v práci a Qnap doma.
jelikož jsem chtěl používat multimédia (dlna, plex a pod) zvolil jsem Qnap.
Za menší peníze vyšší výkon (4x) a lepší rozšířitelnost (u mě + 2x m.2 SSD a + 10Gbit sít).

Mám Qnap TS-673 + 6xHDD + 2xSSD
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“