Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 26. únor 2021, 19:42

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Tichy HDD
PříspěvekZaslal v: ne 8. březen 2020, 13:50 
Nováček
Nováček

Ahoj, potreboval bych prosimvas poradit s vyberem 4TB HDD do SATA, nemusi byt rychly bude slouzit jen na zalohy ale mel by byt kvalitnejsi a hlavne tichy, zadne kandidaty nemam vybrane, mam akorat zkusenost s hlucnosti Seagate 1TB (ST1000DM010) - po par mesicich zacal hodne hlasite vibrovat/hucet 10sec a potom 2-3sec ticho a takhle porad dokola, tak jsem si koupil 2TB taky Seagate (ST2000DM008) a ten uz od prvniho zapojeni vibruje/huci skoro stejne jak ten 1TB jen v jinych intervalech (oba disky to delaji i mimo skrin).

Předmět: Re: Tichy HDD
PříspěvekZaslal v: ne 8. březen 2020, 14:48 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

toshiba p300 4tb

MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: HyperX Predator DDR4 16GB 3200MHz; GPU: ASUS GeForce TUF RTX 3070 O8G GAMING; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + SSD Samsung 850 EVO 1000GB + SanDisk SSD Ultra 3D - 2TB; HDD: Toshiba P300 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5 Blackout Edition Window; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech Gaming Keyboard G510; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G432; OS: Win 10 Home 64 FPP

PříspěvekZaslal v: ne 8. březen 2020, 19:15 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

5400 RPM + Himuro a nebo Scythe Quiet Drive. Jinak je hlučný každý disk.

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

PříspěvekZaslal v: po 9. březen 2020, 18:26 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Řeknu ti něco co tě nepotěší, je to dost kusovka.

Hlučnost seeku je u všech 5400rpm disku v cajku, to už se dnes neřeší, jediný co může bejt problém je hlučnost ložiska, resp vibrace a tam je to kusovky, koupíš 4 stejný disky a každej bude vibrovat trochu jinak, takže je to dost o štěstí.

já mam favority u Hitachi/toshihby, ale i tam člověk může narazit na zmetek.

PříspěvekZaslal v: út 10. březen 2020, 17:56 
Nováček
Nováček

Tak jsem koupil 2ks Toshiba P300 4TB a po par hodinach provozu a zapsanych asi 30% kapacity na obou discich maji oba uplne identickej zvuk kdyz jsem zkousel jeden odpojit a poslouchat s otevrenou/zavrenou skrini a v zavrene skrini je neslysim.Takze oproti Seagate to jsou disky z NASA.
Diky o tech 4TB toshibach jsem nevedel.

PříspěvekZaslal v: út 10. březen 2020, 21:48 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

jeden plotnovej disk je v pohodě. v momentě kdy je jich v case víc, tak teprve nastává to pravý rodeo, protože jejich frekvence vibrací začnou harmonizovat a je úplně jedno co to je za disky.

PříspěvekZaslal v: út 10. březen 2020, 23:31 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Záleží na diskách a case. Já provozuju 5 disků, 4x4TB Toshiby (hitachi) a jednu starou 2TB pětiplotnu taky hitachi, vše 7200rpm a problémy s vibracema nemam, starej Coolermaster HAF. Ale viděl jsem casy co hučily jen z jedhoho shit disku, důležitý je prostě nemít shit vibrující disky no.

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: nou a 3 anonymních