Tichy HDD

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
statl
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2020

Tichy HDD

Příspěvek od statl »

Ahoj, potreboval bych prosimvas poradit s vyberem 4TB HDD do SATA, nemusi byt rychly bude slouzit jen na zalohy ale mel by byt kvalitnejsi a hlavne tichy, zadne kandidaty nemam vybrane, mam akorat zkusenost s hlucnosti Seagate 1TB (ST1000DM010) - po par mesicich zacal hodne hlasite vibrovat/hucet 10sec a potom 2-3sec ticho a takhle porad dokola, tak jsem si koupil 2TB taky Seagate (ST2000DM008) a ten uz od prvniho zapojeni vibruje/huci skoro stejne jak ten 1TB jen v jinych intervalech (oba disky to delaji i mimo skrin).
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Tichy HDD

Příspěvek od renek1 »

toshiba p300 4tb
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichy HDD

Příspěvek od python.p »

5400 RPM + Himuro a nebo Scythe Quiet Drive. Jinak je hlučný každý disk.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Tichy HDD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Řeknu ti něco co tě nepotěší, je to dost kusovka.

Hlučnost seeku je u všech 5400rpm disku v cajku, to už se dnes neřeší, jediný co může bejt problém je hlučnost ložiska, resp vibrace a tam je to kusovky, koupíš 4 stejný disky a každej bude vibrovat trochu jinak, takže je to dost o štěstí.

já mam favority u Hitachi/toshihby, ale i tam člověk může narazit na zmetek.
statl
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2020

Re: Tichy HDD

Příspěvek od statl »

Tak jsem koupil 2ks Toshiba P300 4TB a po par hodinach provozu a zapsanych asi 30% kapacity na obou discich maji oba uplne identickej zvuk kdyz jsem zkousel jeden odpojit a poslouchat s otevrenou/zavrenou skrini a v zavrene skrini je neslysim.Takze oproti Seagate to jsou disky z NASA.
Diky o tech 4TB toshibach jsem nevedel.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Tichy HDD

Příspěvek od zombux »

jeden plotnovej disk je v pohodě. v momentě kdy je jich v case víc, tak teprve nastává to pravý rodeo, protože jejich frekvence vibrací začnou harmonizovat a je úplně jedno co to je za disky.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Tichy HDD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Záleží na diskách a case. Já provozuju 5 disků, 4x4TB Toshiby (hitachi) a jednu starou 2TB pětiplotnu taky hitachi, vše 7200rpm a problémy s vibracema nemam, starej Coolermaster HAF. Ale viděl jsem casy co hučily jen z jedhoho shit disku, důležitý je prostě nemít shit vibrující disky no.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“