po update BIOS nenaběhl windows

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
kukla99
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. lis 2011

po update BIOS nenaběhl windows

Příspěvek od kukla99 »

Zdravím,

potřeboval bych radu.
Včera jsem desku P8 Z68-V/Gen3 aktualizoval nejnovějším biosem ("P8Z68-V/GEN3 BIOS 3603"). Instalace byla úspěšně dokončena. Po restartu už ale nenaběhly windows.

Dostanu se buď do biosu (který je aktualizovaný) a dále jen na černou obrazovku s hláškou "an operatin system wasnt found. try discinnecting any drives that dont contain an operating system"

Pomocí opravného media od win (usb) jsem dal opravit systém, oprava nebyla úspěšná.


Vytáhl jsem kabel HDD, vyndal flashku, a když jsem v biosu vidím bez problému systémový SSD ale nejde nabootovat.

V biosu u SATA Mode Selection : AHCI
Zkusil jsem postupovat podle tohoto návodu https://www.wintips.org/fix-operating-s ... t1-mbr-fix, vše se zdálo, že se udělalo podle reakce příkaz. řádku, dal jsem restart a stále nic..

Neměl jsem před aktualizací stáhnout nějaké ovladače pro SSD?
U driver BIOSU desky ASUS píše
"P8Z68-V/GEN3 BIOS 3603(for Win7 & Win8)
For proper operation, please ensure to update Intel Rapid Storage Technology driver to version 11.5.0.1207 and BIOS to version 3603 before enabling Intel Smart Response Technology.

Update procedure for users needing Intel Smart Response Technology:
(1) Enter OS, and ensure Intel Smart Response Technology has been turned off under Intel Rapid Storage Technology interface.
(2) Install version Intel Rapid Storage Technology driver to version 11.5.0.1207
(3) Reboot the system, and update BIOS to version 3603, then reboot.
(4) Enter the BIOS setup screen, press F5 to load BIOS default, then change the Intel SATA Port to RAID mode.
(5) Boot into OS, and re-enable Intel Smart Response Technology under Intel Rapid Storage Technology."

Nevěnoval jsem moc tomu pozornost


Nevíte někdo, co by tomu mohlo vadit?
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Re: po update BIOS nenaběhl windows

Příspěvek od EfineSS »

Boot máš UEFI nebo Legacy? Musí být nastaveno tak jak bylo původně instalováno.
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
kukla99
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. lis 2011

Re: po update BIOS nenaběhl windows

Příspěvek od kukla99 »

v biosu ASUS UEFI mám Boot Priority : mám ten disk bez UEFI, když připojím např. usb, tak ten je označený UEFI.

Pro lepší představu, tak video, jak procházím v biosu všemi možnými záložkami https://www.dropbox.com/s/1mrvg6vtvf26m ... 3.mov?dl=0
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“