Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od termit256 »

Mam postarsi SSD Kingston HyperX ktery byl provozovan v IDE modu. Bohuzel deska odesla a na novych deskach nejde SATA prepnout do IDE modu, ale jen do AHCI. A tady nejde disk precist (nesel v tomto modu precist ani na stare desce). Ve spravci disku ho vidim, ale pise to ze musim disk inimcializovat, coz jsem z obavy o uplnou ztratu dat zatim neudelal.

Zkousel jsem obnovit data pomoci EasyUS Data Recovery, nebo zalohovat pomoci Acronis true image a ani jeden z nich disk nevidi.

Mate nejaky napad co s tim delat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od zsdx »

Co o nem rika CDI?
Disku je snad jedno, jaky ma deska rezim, ne? Uz jen proto, ze existuji navody na to, aby Win po jeho zmene nabehly.
Pokud je to ale jak rikas ty, pak potrebujes starsi stroj, kde si data zazalohujes.
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od termit256 »

CDI ho taky nevidi.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od Zivan »

Můžeš ho zkusit připojit do USB, ale obávám se, že je po něm.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od python.p »

Podle mě to nebude o IDE módu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od Krteq »

Co o něm a partitionach na něm říká diskpart?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Když neni inicializovanej tak tam žádné partitiony neuvidí. Tohle opravdu neni problém IDE/AHCI, to je jen styl přenosu, na tom SSD jsou jaksi corrupted data, takže jsou tu 3 možnosti, všechny 3 jsou pro tebe špatný.

1. To SSD je mrtvý. = jsi v háji.
2. Ňákym způsobem se ti komplet rozsypala partition / flie struktura. Pokud žádné soubory nevidí recovery programy jsi taky v háji protože SSD neni HDD a nelze z něj věci jedno uflagnuté jak osmazané easy obnovit.
3. Ten duisk nejel v původní desce jako IDE/AHCI ale byl inicializovanej jako raid. V tomto případě by pro obnovu dat byl otřeba připojit vše tak jak to bylo k jiné desce s obdobnym řadičem a stejnym nastavenim.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od Krteq »

Tak že se disk nejprve musí inicializovat je snad jasný :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, to rozhodně ne, jakmile jej "inicializuje" přijde definitivně o všechny data. Při inicializaci se smaže stará tabulka filesystémů ať už tam bylo cokoliv.
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od termit256 »

Ten disk se takto choval i s tou puvodni deskou, pokud jsem radic prepnul do AHCI modu. Kdyz jsem ho prepnul do IDE, normalne nabootoval. V RAIDu urcite nebyl.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od keistown »

Krteq píše:Tak že se disk nejprve musí inicializovat je snad jasný :)
Eh? :roll:
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od python.p »

Největší šance na záchranu dat je GParted z USB, mountnout tenle disk vytáhnout data a pak s ním dělat co je potřeba. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od Atapi »

termit256 píše:Ten disk se takto choval i s tou puvodni deskou, pokud jsem radic prepnul do AHCI modu. Kdyz jsem ho prepnul do IDE, normalne nabootoval. V RAIDu urcite nebyl.
A odkud jsi? Třeba by to někdo poblíž zkusil s tím ide režimem, nebo nějakej vrak k tomu účelu zapůjčil, spousta lidí tady ma po šuplíkách starej HW... Případně to strčit někam do servisu kde by takový PC mohli mít taky, ale tam bych se asi bál že to zabijou úplně nějakým formátováním atd.
Obrázek
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od Zivan »

A ta puvodni deska byla?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak dostat data z SSD ktery byl v IDE modu

Příspěvek od zombux »

Krteq píše:Tak že se disk nejprve musí inicializovat je snad jasný :)
dobrá rada nad zlato :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tohle s IDE režimem podle mě nemá lautr vůbec nic společného, disku je naprosto jedno v jakém režimu běží. přikláněl bych se k názoru, že umřel. kor jestli to je Kingston :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
na druhou stranu je pravda, že na staré desce mohl jet v nějakém nestandardním režimu, ale řekl bych že například HW-zašifrovaný disk se chová přece jen jinak než tohle.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“