Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 5. březen 2021, 18:30

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 8 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: kód chyby 0x80071ac3
PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 13:30 
Začátečník
Začátečník

Dobrý den. Mám úplně nový externí HD ADATA 2 TB systém exfat. Při kopírování a zálohování cca 50 filmů, mě snad v polovině vyskočila hláška že na disk nelze kopírovat a kód chyby 0x80071ac3. Na různých forech a diskuzích raděj dát kontrolu chyb disku,chkdsk nebo naformátovat atd. Ve všech radách je na vině externí disk. Dal jsem funkci Oprava chyb disku a zatrhl automaticky opravovat chyby a po potvrzení mě system napsal že nemůže chyby opravit a nedokončil tuto operaci.Jaké bylo moje zděšení, když jsem kouknul na tento počítač, tak tam byl disk viděn pod písmenem D, ale nebyla u něj velikost a když jsem dal vlastnosti, tak měl velikost 0 bajtů. A už jsem se do něj nedostal. Klidně bych ho zformátoval, ale měl jsem v něm uložená nějaká data. Tak mě napadlo ho připojit k jinému portu a disk je normálně vidět i s obsahem a bez problémů jde na něj kopírovat. Takže zjevná příčina byl pravděpodobně ten port. Nikde ale na webu není ani zmínka že by to mohl způsobovat právě ten port. Takhle už jsem jednou přišel o data z jiného disku, který jsem musel také naformátovat a možná zbytečně. Stačilo by ho dát do jiného portu. Můžete mě to prosím nějak vysvětlit, proš teda system píše kód chyby 0x80071ac3? Děkuji

Předmět: Re: kód chyby 0x80071ac3
PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 14:24 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Samotná chyba nic neznamená je důsledkem failu kterej je důsledkem failu hardwaru, tzn samotnej error ti neřekne co se stalo, jen že se něco nepodařilo.

V praxi tu jsou reálně 2 možnosti.

1. Opravdu je to jen vadnej sata port či třeba kabel.
2. SSD interně failnulo a po výměně portu nabjehlo jen proto že mělo čas trochu vystydnout tak se inicializace zdařila. Koukni se do smartu jestli jsou tam ECC errory na sběrnici, pokud ne možnost 2 je pravděpodobnější a v tom případě si hned vše odzálohuj protože SSD pravděpodobně umírá.

PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 14:33 
Začátečník
Začátečník

Ten disk je úplně nový Externí pevný disk 2,5" ADATA HD710 Pro 2TB žlutý (AHD710P-2TU31-CYL) a není ssd a ani není zapojen přes sata port ale přes usb nahoře na bedně. To samé se mě stalo i s jiným ext hd vestejném portu.Jinak moc nerozumím tomu"Koukni se do smartu jestli jsou tam ECC errory na sběrnici,". Nejsem tak zběhlej. Ale jinak vám moc děkuji za rychlou odpověď.

Nemáte oprávnění k prohlížení souborů přiložených k tomuto příspěvku.

PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 14:35 
Začátečník
Začátečník

Jinak ve správci zařízení žádný vykřičník nemám.

PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 14:43 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Aha, špatně jsem tě pochopil, takže ten jinej port je jinej USB port a celou dobu je to problém s externim diskem?

Tak to neni nic vázného a hlavně ani neobvyklého, sorry ale USB exteráky nejsou zrovna 100% spolehlivá věc, disky jsou energeticky náročná věc bez vlastních velkejch kondenzátorů, USB pro něco takovéh onebylo původně vůbec určené. V 99% případů to bejvá jen blbej kontakt, nebo málo proudu a disk lehne (slabší port, stará deska, moc dlouhej kebel, atd). Pokud je to desktop PC a jdeš kopírovat něco velkého, něco na dlouho je lepší jej připojit dozadu přímo na board, ne do front USB protože k těm vedou dlouhý kabely kde se ztrácí proud. 3.0 a 3.1 porty rovněž standardně dodaj více produ než 2.0 a jsou tedy lepší volba i kdyby disk byl jen 2.0

PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 14:44 
Začátečník
Začátečník

CrystalDiskInfo nevykazuje žádnou chybu.

PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 14:49 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

No, taky žádná nenastala, prostě se ti jen odpojilo USB.

PříspěvekZaslal v: so 22. srpen 2020, 16:34 
Začátečník
Začátečník

Super vysvětlení. Lépe jste to nemohl napsat. Mnohokrát vám děkuji.

Odpovědět na téma  [ 8 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Google [Bot] a 2 anonymních