HDD v biosu je vidět ale win10 se nenačte

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Kopulos
Nováček
Nováček
Registrován: 24. dub 2021

HDD v biosu je vidět ale win10 se nenačte

Příspěvek od Kopulos »

Zdravím,

na HDD mi už před rokem vyhořel šváb na tištěném spoji. Destičku jsem objednal novou a vyměnil. Předtím se disk neukazoval ani v biosu ale teď se v biosu ukazuje ale nechce mi najet windows, prostě se ukáže Automatická oprava a potom černá obrazovka 10 minut a nic se neděje, tak jsem to zkusil 3x. V disku ze začátku zaškvrčí a poklepe ale potom se točí a nijak extrémně se nezahřívá. Je to divné protože na daném disku jsem podle mě win. neměl (starý počítač) a jako primární je nastaveno SSD na kterém je win10. Když HDD odpojím tak se win. normálně rozjede. Co s tím? Na HDD jsou data, které bych chtěl dostat ale za opravu to asi nestojí už tak jsem investoval do toho tištěného spoje, ale pokud to bude nutné, tak to prostě otevřu a rozbiju. :D

Děkuji Vám moc za rady.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: HDD v biosu je vidět ale win10 se nenačte

Příspěvek od Jey »

No tak ověřil bych si v BIOSu pořadí bootování a jestli s připojeným HDD nenajede a bez něj najede, tak je tento připojený disk KO.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: HDD v biosu je vidět ale win10 se nenačte

Příspěvek od C1c1n »

Neměl by se s diskem přenášet nějaký šváb ze staré desky na novou aby ten disk fungoval? Zdá se mi že jsem to tu četl:p
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: HDD v biosu je vidět ale win10 se nenačte

Příspěvek od Bez_n1ck »

To není tak jednoduché, obvykle nestačí prohodit celé PCB z jednoho disku na druhý, i když se jedná o stejný typ. Několikrát to bylo probíráno např. na kanálu Louise Rossmanna: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... LvTwK9_Wcy
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“