Poruchovost disků Maxtor, Hitachi, Seagate, WD a Samsung

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

Tak nakonec sem sehnal takovou menší statistiku od kamaráda ze skladu ( nemůžu konkretizovat, mohl by mít problémy ) - takže nejméně se jim vracely Seagaty, pak s menším odstupem Hitachi a WD, kousek za nima Samsungy ( je to za období prosinec 2005 - polovina dubna 2006 ).

Snad to někomu pomůže, imho na doma je to jedno, ta pravděpodobnost na poruchu je malá, ale z 50ti kousků bych nerad 5-6 vracel, to už znamená dát dokupy 5-6 počítačů...
emsy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2004
Bydliště: Nitra@Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emsy »

Zdravim, mam samsung SP0812N a odisla mi elektoronika, Dala by sa u vas zohnat nahradna z jedneho z odpalenych diskov? Mam na nom niektore dolezite data...
hroch: opteron 144 @ 2400 (300*8 1.55v) + ac silencer 64 + msi nf3 250 platinum + 2x hynix 512 400 cl3@480 cl3 + nv43@550/1100 + raid0 2x sp1614c = aquamark, 3d01, 3d03, 3d05 : ...
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

emsy píše:Zdravim, mam samsung SP0812N a odisla mi elektoronika, Dala by sa u vas zohnat nahradna z jedneho z odpalenych diskov? Mam na nom niektore dolezite data...
Na tohle se musíš zeptat v Bazaru. Doplň si počet smysluplných příspěvků ( na Smetišti se nepočítaj ;) ), aby jsi splňoval podmínky a zeptej se tam.
Petr Štejnar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2005
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od Petr Štejnar »

Nevím jestli mi tady poradíte ale je to o HDD tak snad.Mám problém a nožná je to HDD.Poslední řekněme tři měsíce se mi soustavně stáva to to.Po několika restartech čí po vypnutí a zapnutí mi už nenaběhne Windows a píše mi to hlášku že soubor xxxx nelze najít apd.(není vždy setejná),naposledy včera to byla hlaška něco jako System32/config/boot nebo tak něco.Nakonec musím vždy přeinstalovat OS.A všechno začalo když sem můj HDD vzal k sestře na PC a chtěl ji přetáhnou nějakej film,no a už tam mi můj HDD vůbec nanaběhl.Ani BIOS ho nedetekoval ale pozor!Windows ho ve správě disků/uložišt detekoval ale v systému vidět nebyl tak snim nešlo nijak pracovat.No tak sem to zabalil šel domu a tam mi systém už nenaběhl.A tím to vše začalo.Je to disk Hitachi/IBM SATA 160GB tak sem ho otestoval dvěma nástroji přímo od Hitachi a žádnej problém to nenalezlo.Zkusil sem taky HDDlife,HDtach a několis dalších včetně SMART a nikdy nic,problém je ale stále přítomen.A jak píši,zašlo to vše když sem svůj HDD dyl do jiného PC do té doby vče běhalo OK.Tak je to deskou nebo HDD?Poraďte.
AMD Ryzen 3600 ,ASUS STRIX B550-F Wi-Fi,16GB RAM 3600,AMD SAPPHIRE RX570 4GB
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Petr Štejnar píše:Nevím jestli mi tady poradíte ale je to o HDD tak snad.Mám problém a nožná je to HDD.Poslední řekněme tři měsíce se mi soustavně stáva to to.Po několika restartech čí po vypnutí a zapnutí mi už nenaběhne Windows a píše mi to hlášku že soubor xxxx nelze najít apd.(není vždy setejná),naposledy včera to byla hlaška něco jako System32/config/boot nebo tak něco.Nakonec musím vždy přeinstalovat OS.A všechno začalo když sem můj HDD vzal k sestře na PC a chtěl ji přetáhnou nějakej film,no a už tam mi můj HDD vůbec nanaběhl.Ani BIOS ho nedetekoval ale pozor!Windows ho ve správě disků/uložišt detekoval ale v systému vidět nebyl tak snim nešlo nijak pracovat.No tak sem to zabalil šel domu a tam mi systém už nenaběhl.A tím to vše začalo.Je to disk Hitachi/IBM SATA 160GB tak sem ho otestoval dvěma nástroji přímo od Hitachi a žádnej problém to nenalezlo.Zkusil sem taky HDDlife,HDtach a několis dalších včetně SMART a nikdy nic,problém je ale stále přítomen.A jak píši,zašlo to vše když sem svůj HDD dyl do jiného PC do té doby vče běhalo OK.Tak je to deskou nebo HDD?Poraďte.
Stejne problemy jsem mel kdyz mi odchazel HDD IDE Samsung 80GB :-(
..vcetne porad dokola probihala po startu kontrola konzistence a mizely data..
Petr Štejnar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2005
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od Petr Štejnar »

No já si myslím že odchází HDD,ale zaráží mně že žádnej z prográmků ani firemní nehlásí žádnej problém.
AMD Ryzen 3600 ,ASUS STRIX B550-F Wi-Fi,16GB RAM 3600,AMD SAPPHIRE RX570 4GB
LuFi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuFi »

Nemám rád WD hlavě sérii JD :( .
mám WD 1600 JD SATA 150 8MB bufer 7200rpm, před půl rokem (rok od zakoupení) se mi občas stávalo při náročnější práci s diskem (kopírování 4GB dat , rozbalování archivů ,...) že najednou disk přestal pracovat a vyskočilo okno s hláškou Disk Failed, asi za 5s naskočila modrá obrazovka a pak restart. Pak se to stávalo častěji a to mě naštvalo stáhl jsem diagnostický program přímo od WD a disk otestoval výsledek: žádné chyby. Tak jsem to vypustil z hlavy, jenže pak se stalo že se systém restartoval pořád dokola a naběhl až potom co jsem ho vypl asi na 2hodiny.Tak jsem vzal kompl na reklamaci, řekli mi že se neprojevila uvedená závada Mad ani po 4 dnech v provozu. Tak jsem ho privezl domu a po 2 dnech zase ta tabulka a restart:x . Tak jsem to musel ignorovat (naštěstí už se restarty nestávaly tak často), předchozí dva měsíce se to nerestartovalo ani jednou. Jenže tento měsíc mi nenaběhl systém vůbec. tak jsem to chtěl přeinstalovat a při formátování mi to napsalo: oddíl nelze zformátovat disk je pravděpodobně poškozen. Tak jsem to vzal na reklamaci:x :x Nejhorší na tom je že jsem už půl prázdnin bez komplu a z reklamace se nikdo neozývá, chtěl jsem si vybrat nějaký jiný disk ale řekli mi že reklamace se provádí za stejný model :x , tvrdil jsem jim že se ten disk už nevyrábí tak jsem se dozvěděl že výrobce si drží několik disků skladem pro reklamace :x :x , no jestli to budou posílat do WD tak se komplu asi nedočkám:x
WD je prostě shit možná se jim povedl wd2500ks ale stejně nikomu wd NEDOPORUČUJU. WD uz si nikdy nekoupim. A jestli mi ho vymění tak si koupím asi Seagate barracuda 7200.10 250GB a ten wd vyhodim z komplu do šuplíku na zálohu dat
E8200::Asus P5Q PRO::HD4850 AC s1::4GB A-Data::250GB Seagate::2014L1T::HX520::Tt VB1000BWS Soprano::Samsung 2043BW::
bkf.1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004

Příspěvek od bkf.1 »

to LUFI:
No tak to fakt nas*re :/ A ty jsi mel jeste jine WD disky? Jo s reklamacema je otrava zvlast kdyz to kupujes v obchode kde jsou uplne neschopni:/ Kamos se uz pres rok snazi vyreklamovat WinFast GF6600 ktera ma v haji pameti:/ Jenze tem blbcum se porad zda ze ta karta je uplne v poradku:D Jinak presne tenhle disk mam uz pres rok a zatim v poho;)

BTW kolikrat je uplne jedno jakou znacku koupis, myslim tim treba u nas je takovej obchudek (Optima se to jmenuje) a tam je uplne jedno, co si koupis stejne se ti to vys*re :D :( Proste taky hodne zalezi KDE to kupujes;) To si moc lidi neuvedomuje...
Intel Celeron M 1.4@1.96Ghz S479 + S479 redukce (standardní chladič, max teplota 47°C), Asus P4GD1 S478 (Intel 915), Transcend 2x 512MB + 1x 1024MB DDR 400MHz, Gigabyte 6600GT 128MB DDR3 + Arctic-Cooling NV Silencer 6 rev. 2, WD1600JD (160GB) + Primecooler HDB-P (pasivní), SB Live!
LuFi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuFi »

Jo možná jsem měl jen smůlu na kus :(
Měl jsem ještě wd 8,5GB ten mi odesel uz dávno ale stejně to už je historie :)
Jinak Můj strýc má WD800JB asi 2 roky rachotí ale jede v pohodě :)
Možná za to mohla doprava jak se chovají dopravci k balíkům se značkou křehké je fakt krizový
E8200::Asus P5Q PRO::HD4850 AC s1::4GB A-Data::250GB Seagate::2014L1T::HX520::Tt VB1000BWS Soprano::Samsung 2043BW::
bkf.1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004

Příspěvek od bkf.1 »

Jo driv kdyz jeste byli 5400 bych do WD nesel ani nahodou :D jsem mel Seagaty (3.2GB, 4.3GB, 6GB, 8GB...). Pak prisli 7200 tak jsem si koupil Seagate 30GB - odesel, 40GB odesel, 40GB druhej pokus - odesel, 80GB - ten jsem zlosti malem uplne rozmetal kdyz odesel :D Kupoval jsem je vsude mozne, nejen u nas ve meste (taky v Praze a v Brne) takze dodavatelem to asi byt nemohlo. Od WD jsem pak mel nekolik 40GB, 80GB, 160GB (pocitam i ty co jsem daval nekomu do PC) a jedinej problem bylo chlazeni, ktery vyresil zeleznej pasiv za 320KČ ;) Tedka jsou SATY a z tech mam zatim jenom tu 160JD;) doufam ze se mi nezacne vysirat ;)
Intel Celeron M 1.4@1.96Ghz S479 + S479 redukce (standardní chladič, max teplota 47°C), Asus P4GD1 S478 (Intel 915), Transcend 2x 512MB + 1x 1024MB DDR 400MHz, Gigabyte 6600GT 128MB DDR3 + Arctic-Cooling NV Silencer 6 rev. 2, WD1600JD (160GB) + Primecooler HDB-P (pasivní), SB Live!
SUK
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 01. črc 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SUK »

trosku prispeju do diskuze, minuly tyden (v patek) me zrovna opustil WD2000JB po roce a par dnech pouzivani. Nejdriv se prehral, pak to nejak blblo, SMART v biosu mi oznamil ze disk se louci, a dnes uz by mel byt na reklamaci. Ale do minuleho ctvrtka jel 100% bez problemu, ani se moc nezahrejval - prave az ve ctvrtek.
i am...
lukas.rehak
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukas.rehak »

SUK píše:trosku prispeju do diskuze, minuly tyden (v patek) me zrovna opustil WD2000JB po roce a par dnech pouzivani. Nejdriv se prehral, pak to nejak blblo, SMART v biosu mi oznamil ze disk se louci, a dnes uz by mel byt na reklamaci. Ale do minuleho ctvrtka jel 100% bez problemu, ani se moc nezahrejval - prave az ve ctvrtek.
Do začátku prázdnin jsem používal disk: Seagate Barracuda ATA III Model ST330620A (30Gb - 27gb. real)

Disk byl vyroben a zakoupen začátkem roku 2001 a používal jsem ho do začátku prázdnin :-) protože jsem přešel na větší. Dnes slouží jako disk pro zálohy.
Abych řekl pravdu, tento disk přežil pár pádů, elektrických šoků, byl hodně přendaván, formátován a jiné věci které nikomu nedoporučuji provádět :) Disk je 100% funkční bez BB - což se divím, protože jel 24hodin deně na plný otáčky :?

Začátkem prázdnin jsem si zakoupil disk MAXTOR 6L250L0 (250gb, 16mb, 7200ot. ) - Jede dobře, ale někdy se mi stane že se zastaví a windows hlásí nějaké vadné zařízení v modré obrazovce a že jej mam vytáhnout.... nevím jestli to dělá disk, ale mam docela strach o data.

Popravdě jsem dnes po druhé pájel nové kondenzátory na desku (naposled před měsícem)

Ale disk je velice tichý a rychlý.


Můj dotaz: Když jsem měl na disku jednu jednotku (C:) se standartní kapacitou ukazoval program HDD Tune všechny funkce disku kromě (myslím) interface power management, rozdělil jsem jej na C: - 80gb a D: 155Gb . - HHD Tune mi odškrtl Power UP in standby a native command queuinq (NCQ)

dole ukazuje : Standard : ATA/ATAPI-7
Supported mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
Current mode : UDMA Mode 2 (Ultra ATA/33)

Co to znamená??? zpomalilo rozdělení disku na 2 části výkon disku???

-------------------------------------------------------
Staženo z HDD Tune 2.50 - po rozdělení disku:
-------------------------------------------------------
HD Tune: Maxtor 6L250R0 Information

Firmware version : BAJ41G20
Serial number : L51AJVXG
Capacity : 233.8 GB (~251.0 GB)
Buffer size : 16384 KB
Standard : ATA/ATAPI-7
Supported mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
Current mode : UDMA Mode 2 (Ultra ATA/33)

S.M.A.R.T : yes
48-bit Address : yes
Read Look-Ahead : yes
Write Cache : yes
Host Protected Area : yes
Device Configuration Overlay : yes
Automatic Acoustic Managment : yes
Power Managment : yes
Advanced Power Managment : yes
Power-up in Standby : no
Security Mode : yes
Firmware Upgradable : yes

Partition : 1
Drive letter : C:\
Label :
Capacity : 80003 MB
Usage : 16.82%
Type : NTFS
Bootable : Yes

Partition : 2
Drive letter : D:\
Label :
Capacity : 159355 MB
Usage : 12.15%
Type : NTFS
Bootable : No
bkf.1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004

Příspěvek od bkf.1 »

Tak tomu skoro ani neverim, ze ti 30tka Seagate funguje tak dlouho. Vsechny, co znam, co si kupovali 30ku Seagate (myslim ze vic 30GB modelu od Seagate nebylo), tak jim zdechla do pul roku:/ To mas fakt stesti;) Jinak s tim Maxtorem ti neporadim, muze to byt klidne i tema tvyma kondikama:/ No kdybych byl tebou, tak bych maxtora prodal a koupil WD2500KS;)
Intel Celeron M 1.4@1.96Ghz S479 + S479 redukce (standardní chladič, max teplota 47°C), Asus P4GD1 S478 (Intel 915), Transcend 2x 512MB + 1x 1024MB DDR 400MHz, Gigabyte 6600GT 128MB DDR3 + Arctic-Cooling NV Silencer 6 rev. 2, WD1600JD (160GB) + Primecooler HDB-P (pasivní), SB Live!
frogale
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2006
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od frogale »

Tak ja mel v ruce 5 maxtoru (kolem 120GB) a 4 odesly tesne po 2 letech a ten jeden jede do ted. Mel jsem i jednoho Westerna (250), kterej taky odesel (nastesti driv).. Ted mam 2 Westerny 2500KS a uz rok jedou dobre. Od ty doby tech 4 spatnych maxtoru, jim neverim. Jak je to ted nevim, kazdopadne vsechny disky odchazej. Je jedno jaka znacka. Chovejte se k nim dobre :)
*Jose*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2004
Bydliště: Praha, Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *Jose* »

Přidám jen a pouze osobní zkušenost. Roky používám maxtory, průšvihová série, kterou jsem potkal, byla PATA 60GB/2MB cache - měl jsem dva, jeden šel do půl roku zpět (nezhasnul, data jsem v pohodě zkopíroval, ale opakované chyby na disku, low level formáty nepomohly), druhý jede, ale má vysoké teploty (stabilně min 44C). Pak 120GB PATA, 160GB SATA, 300GB SATA spokojenost. Nejsou výkonově nejlepší, ale mě sloužily spolehlivě. Nyní Maxtór převzal Seagate, tak jsem jako nový disk pořídil WD 400GB AAKS a zatím max. spokojenost, rychlý, extrémně tichý.
CPU: XP-M 2600+@2,3Ghz (11,5*200Mhz)/1,575V, Chladič: Zalman 7000B AlCu, MB: ASUS A7N8X-E Deluxe nForce2 400 Ultra + MCP-T, BIOS v. 1012 2T Moded RAM: CorsairTwinXC2 Dual Channel Kit 2x512MB DDR400 11-2-2-CL2@2,7V, HDD1: 400GB WD Caviar SE (AAKS) SATAII@SATAI, HDD2: 300GB Maxtor DiamondMax10 SATAI, Grafika: LeadTek WinFast A350XT-TDH (FX5900XT@Ultra) 390/700@450/850, TV/FM: LeadTek WinFast 2000XP-Deluxe, DVD-RW: NEC 3500, DVD: Teac DV-516E, Power: Nexus NX3500 (350W/idle 19,2dB), Case: Evercase ECE 4252 + 2x case fan Nexus 17,6dB - Reinstalace WinXP :) 2004: 6x, 2005-2006: 0x, 2007: 2x
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

WDC WD800JB - veliké zahřívání PCB, po čtyřech letech začal hlásit chyby ve SMARTu, v provozu od 11/2002
WDC WD3200AAKS #1 - veliké zahřívání PCB, v provozu teprve od 5/2007
WDC WD3200AAKS #2-1 - veliké zahřívání PCB, reklamace kvůli vadným blokům, v provozu byl od 5/2007
WDC WD3200AAKS #2-2 - veliké zahřívání PCB, půjde na reklamaci, po zapojení do systému háže systém do BSOD, pokus o instalaci OS končí neúspěšně, v provozu ode dneška
Hitachi T7K250 250GB - zatím OK, v provozu od 1/2006
Samsung HD300LJ #1 - zatím OK, pomalejší, hlučnější seek, v provozu od 1/2007
Samsung HD300LJ #1 - zatím OK, pomalejší, hlučnější seek, v provozu od 1/2007
wojta
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2007

Příspěvek od wojta »

No mě chcípl 2xWD (jeden byl WD1600JB, teda ještě funguje ale čtvrt disku je vadných), 1xHitachi (v notebooku). Doma mám převážně Seagate a neodešel zatím žádný, jeden disk od Seagate bude mít přes 15let a stále bezvadně funguje (ST251). Pak mám dva IBM a ty fungují také stále dobře.
Osobně nejvíce důvěřuji Seagate, navíc mají tu rozšířenou záruku u výrobce a to je dost výhodné.
Jaruna007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2007
Bydliště: Třinecko

Poruchovost disku?

Příspěvek od Jaruna007 »

Muj nazor na poruchovost disku je takova, ze z 80% si za to muze uzivatel sam. Nejcastejisi pricinou byva slaby (ci pretizeny) zdroj (HDD je zdaleka nejnachylnejsi komponenta v pocitaci na vykyvy napeti). Dale pak je to teplota disku pri praci, at uz prilis nizka (!!!) ci naopak prilis vysoka (idealni teplota pro praci disku je kolem 35C. Zatimco teplota pod 30C a nad cca 40C jiz diskum "skodi"). Sam pouzivam disky Maxtor a naprosta spokojenost. Presto ted planuji nakup noveho disku 320GB a rozhoduji se vyhradne mezi Hitachi a Samsungem. Zatim vede o chlup Hitachi :)
Gigabyte GA-MA69G-S3H (F6), AMD Athlon X2 3800+ EE (35W) 1,075V, AC Alpine64, Geil 2GB/667Mhz 3-4-4-8_2,1V, Hitachi Deskstar T7K500 320GB, Samsung SH-182D (SB06), Fortron FSP400W-60HLN 80% PFC, 19" BenQ FP93G P (P-MVA), BenQ W100.
barco
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Európska únia

Příspěvek od barco »

Western Digital 1600YS 160GB 16mb cache - 3/4 roka vpohode, tichý, troška teplejší, ale od mája s ním mám len problémy... Začal strašným spôsobom vibrovať, seek je dosť hlučný. Vibráciu sa neodstránila ani gumovými kolíčkami, proste muśim mať odobratý HDD koš a disk mať na molitane... Teplota je dosť veľká, ofukovaný je 120mm FANom na 800 ot. aj tak má skoro 40C :(
.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

barco píše:Western Digital 1600YS 160GB 16mb cache - 3/4 roka vpohode, tichý, troška teplejší, ale od mája s ním mám len problémy... Začal strašným spôsobom vibrovať, seek je dosť hlučný. Vibráciu sa neodstránila ani gumovými kolíčkami, proste muśim mať odobratý HDD koš a disk mať na molitane... Teplota je dosť veľká, ofukovaný je 120mm FANom na 800 ot. aj tak má skoro 40C :(
..za chvily bude asi zraly na reklamaci..
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“