Barracuda ATA V vs. 7200.7

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
kidrock
Nováček
Nováček
Registrován: 07. čer 2003

Barracuda ATA V vs. 7200.7

Příspěvek od kidrock »

Chystam sa tento tyzden kupit novy HDD.Volba:Seagate,ale ktory.Jadnoznacne chcem 1 platnovy(tichsi,menej hreje..).Najprv bol favoritom Barracuda ATA V 60GB.Co som videl mnozstvo testov tak je vo vo setkom lepsi ako ATA IV(len neviem ako je to s hlucnostou).Dalsia moznost by bola Barracuda 7200.7 80GB,ale nikde na nete som nevidel poriadne testy(len ciastkove grafy) a hlavne porovnanie s ATA V.Mal niekto skusenosti s obidvomi diskami resp. viete nejake odkazy kde su v teste obidva?Zazrel som a j nieco o 160GB ATA V.ATA V pouziva aj 80GB aj 60 GB platters?
Nidzo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003
Bydliště: Milín - okres Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nidzo »

Ja bych si priplatil 800 a koupil bych si tento http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=42797
Nidzo.cz - programování, webdesign, život v UK... :)
KuKla

Příspěvek od KuKla »

teoreticky je 7200.7 lepší než ATA V, ale prakticky je tomu přesně naopak (i v hlučnosti), čili ATA V je jasná volba, pokud teda chceš Seagate... :-D
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

KuKla píše:teoreticky je 7200.7 lepší než ATA V, ale prakticky je tomu přesně naopak (i v hlučnosti), čili ATA V je jasná volba, pokud teda chceš Seagate... :-D
Tak nevim, ale co jsem videl testy, tak Barr 7200.7 rozhodne dopadala vyrazne lepe nez Barr V. Ta mela byt vylepseni rady IV, ale v podstate neprinasela nic vic nez vic GB/plotnu a zhorseni nekterych parametru, proto udelali velice rychle (aniz se stacilo prodat vetsi mnozstvi puvodnich Barr V) upgrade na verzi Barr V+ a tu opet po kratkem case nahradili konecne konkurence schopnou verzi Barr 7200.7. Mj. mam jak Barr V, tak Barr 7200.7 a ta je rychlejsi a min hreje...

V soucasne dobe by se jako nejlepsi dali doporucit disky Maxtor Diamond Max 9 Plus a nebo prave Seagate Barracude 7200.7 (oboje mozno s 8 MB cache).
KuKla

Příspěvek od KuKla »

testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy...a co praxe ?!?
v PRAXI je Vka mnohem lepší než 7200.7 protože 7200.7 má ubohý seek time a to tak ubohý, že ani 10mb/s STR navíc oproti Vce to už nezmění.... 8-)
co je tak vyjímečného na tom Maxtoru a 7200.7ce, že je doporučuješ ?!? IMHO ničím nevybočují z řady - to už radši WD JB... :lol:
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

KuKla>
Nebudu komentovat Seagate (neznám), ale povím ti něco o tom Maxtoru, který mám v kompu, a o tom WD 800JB, který má pro změnu kamarád.
1) Max je rychlejší (kopírování gigového souboru z disku na disk)
2) Max nepiští jako nějaký pos*aný komár (rozuměj WD)
Toť poznatky z praxe.

P.S. Můj Max má 80GB na plotnu, WD ne.
Veterán
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Mel jsem 80JB a ted mam 120JB ... absolutni spokojenost :) nepisti, jsou rychly. proste parada. buhvi co s tim tvuj kamos dela kdyz mu zacal pistet ... :-D Zadnej WD ze serie JB jsem jeste piskat neslysel... u AB to obcas po čase piskat zaclo ale to je uplne jina rada disku.....
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

KuKla píše:testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy...a co praxe ?!?
v PRAXI je Vka mnohem lepší než 7200.7 protože 7200.7 má ubohý seek time a to tak ubohý, že ani 10mb/s STR navíc oproti Vce to už nezmění.... 8-)
no nevim, ale zrovna u disku ty testy docelo vystihnou jejich vlastnosti... navic 7200.7 ma avg. seek 8,5ms oproti 9,4ms u V, ma rychlejsi prenosy dat a to jak uvnitr, tak ven... je proste cela lepsi :)
KuKla píše:co je tak vyjímečného na tom Maxtoru a 7200.7ce, že je doporučuješ ?!? IMHO ničím nevybočují z řady - to už radši WD JB... :lol:
No, jednak vychazim z testu, ktere jsem cetl, jednak z tech ktere jsem sam provadel... taky vychazim ze zkusenosti s temi disky... Maxtor a Seagate jsou proste v soucasne doby jednicky v oboru... myslim, ze pokud to pujde dobre, tak se o tom za cas presvedcite v clanku na PCt :)
KuKla

Příspěvek od KuKla »

Wilik píše:
KuKla píše:testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy, testy...a co praxe ?!?
v PRAXI je Vka mnohem lepší než 7200.7 protože 7200.7 má ubohý seek time a to tak ubohý, že ani 10mb/s STR navíc oproti Vce to už nezmění.... 8-)
no nevim, ale zrovna u disku ty testy docelo vystihnou jejich vlastnosti... navic 7200.7 ma avg. seek 8,5ms oproti 9,4ms u V, ma rychlejsi prenosy dat a to jak uvnitr, tak ven... je proste cela lepsi :)
KuKla píše:co je tak vyjímečného na tom Maxtoru a 7200.7ce, že je doporučuješ ?!? IMHO ničím nevybočují z řady - to už radši WD JB... :lol:
No, jednak vychazim z testu, ktere jsem cetl, jednak z tech ktere jsem sam provadel... taky vychazim ze zkusenosti s temi disky... Maxtor a Seagate jsou proste v soucasne doby jednicky v oboru... myslim, ze pokud to pujde dobre, tak se o tom za cas presvedcite v clanku na PCt :)
ad 1) ten seek atd jsi vyčetl z webu Seagatu, ne :roll: viděl jsi jak ten seek vypadá ve skutečnosti ? Seagate má specifikace disků jen pro srandu, bohužel :x
ad 2) Seagate ok, kdo chce ticho, má ho mít. Ale Maxtor ? Jestli je Maxtor nejrychlejší (v praxi, při normálním provozu) rychlejší než WD JB nebo IBM 180GXP, tak sežeru svojí kuklu.... :lol:
Geeker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvek od Geeker »

Ted jsem koupil Maxtora DiamondMAX 9+ a vykon je naprosto brutalni ve srovnani s byvalym diske taky Maxtor DX 740 je vykon 2 nasobny :))
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Re: re:

Příspěvek od Spectral »

Geeker píše:Ted jsem koupil Maxtora DiamondMAX 9+ a vykon je naprosto brutalni ve srovnani s byvalym diske taky Maxtor DX 740 je vykon 2 nasobny :))
Jojo, taky si ten pocit pamatuju... Dal jsem tehdy v Neru testovat rychlost pevných disků a můj předchozí Quantum měl 21 MB/s. Maxtorek tam švihnul 59 MB/s a mně spadla čelist až na zem... :lol:
Veterán
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“