Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 25. únor 2021, 20:26

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Pls help: Struktura diksu je porušena a není čitelná.
PříspěvekZaslal v: ne 1. říjen 2006, 12:15 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ahujky. Prosím Vás o radu. Stalo se mi tohle: dělal jsem pořádek v kabelech. Zapnu pc a ono vytuhlo. Černá obrazovka po loadu win. Tak res. No a když winy najeli tak bez druhýho disku. Naštěstí to nebyl ten, na kterým je systém. Ten disk proste nejde otevrít. Je to maxtor 60G PATA 7200ot. Když na něj poklikám hodí mě to tuhle hlášku: Struktura diksu je porušena a není čitelná.

Ve správci zařízení se normálně objevuje. Normálně jde určit režim rychlosti na kterým má valit (PIO - UDMA). Nevíte prosím náhosou co s tím. Hlavně jak se dosat k těm datům který tam jsou uloženy. Teda snad. Jo když poklikám na disk tak mi to ani neřekne jak je velký atd. Ale v biosu se normálně načte. Fakt nechápu. Jo a kdyř startujou winy tak to chce projet scan diskem. Ten se ale hned přeruší s hlaškou: tabulka MFT je poškozena <- Whats up :shock:

Reinstal ovladaču jsem zkoušel. Reinstal win zkusím časem. Formát bude těsně před reinstalem. Potřeboval bych se dostat k těm datům . :sad:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 1. říjen 2006, 13:03 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Čemu říkáš pořádek v kabelech? Máš tím na mysli třeba kabely IDE?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 1. říjen 2006, 13:44 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

treba. ale proste jsem jen posteloval kabely od zdroje. kabely od disku jsem odpojil a pak zase zapojil. ale na to vubec nesupi. kdyz se to zacalo prasit zkousel jsem to samozrejme ruzne prepojovat a pouzil jsem i jiny kabliky. no a nic. netusim. zkusim to na jinym komplu. a kdyz nic tak zformatovat. a kdyz nic tak poleti z vokna. Napada vas jeste neco jinyho? dekuji

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 1. říjen 2006, 13:52 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

No měl jsem na mysli situaci, kdy máš dva disky pevně nastaveny v BIOSu a pak je přehodíš v pozicích na 80 žilovým IDE kabelu. To by za určitých podmínek mohlo přinést problém. Zkus ty disky pro jistotu znovu detekovat v BIOSu.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 1. říjen 2006, 17:34 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

jasny. vsechny tyto zakladni veci jsem delal. de o to ze ho normalne vidim v tento pocitac. ale proste nejde otevrit.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 2. říjen 2006, 13:10 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

tak nic. pomohl format. pak reinsatl win.

Předmět: Re: Pls help: Struktura diksu je porušena a není čitelná.
PříspěvekZaslal v: út 11. srpen 2020, 21:21 
Nováček
Nováček

Pokud má někdo podobný problém, tak některá data se mi podařilo z disku obnovit pomocí programů MiniTool Data recovery a EaseUs Data recovery wizard (hledej na netu hash 4e4a8f12443dc9a6d9456e81348d7b3a7ef45310) - ten druhý toho obnovil víc. Další nápad je rychlé formátování, nebo přes program testdisk a pak bezplatným programem Recuva zkusit disk prohledat a možná se najdou také data (možná ne, děláte na vlastní riziko).

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: usc a 2 anonymních