GIGABYTE G1.Sniper A88X (FM2+, A88X)

Základní desky firmy ASRock a firmy Gigabyte.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
fratasko
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2014

GIGABYTE G1.Sniper A88X (FM2+, A88X)

Příspěvek od fratasko »

Zdravím, chlapci potřeboval bych poradit ohledně PC, stavím své první stolní pc, ale v oboru PC sem už odmalička takže nějaké základní zkušenosti už mám.
Ovšem narazil jsem na zásadní problém:

základní desku jsem namontoval do skríně, vložil procesor, osadil chladíč, připojil paměti. Zapojil nápajeni ze zdroje pro CPU 2x4 pin, pak napajeni pro MB 2x12 pin. Ventilátory prostě jenom základní věci, K pc zapojil přes hdmi monitor.
ALE při startu nemám žádný obraz, přítom základní deska se rozjede =diody , ventilátory fungují, všechno kromě obrazu prostě nic ani tuk. Nějak mi docházi nápady co s tím může být monitor je ok, paměti jsem zkoušel v různých slotech.

Díki za pomoc

Komponenty:
základní deska: GIGABYTE G1.Sniper A88X
procesor: AMD A10-7850K
ram: Corsair 8GB KIT DDR3 2133MHz CL11 Blue Vengeance
zdroj: Corsair VS450
skřín: BITFENIX Shinobi
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GIGABYTE G1.Sniper A88X + AMD A10-7850K

Příspěvek od ArgCZ »

verze BIOSu by mohl být problém, je potřeba F5 pro Kaveri, prodejce je někde po ruce? Každý slušný ti ho flashne na počkání, ať ti tam hoděj ten nejnovější oficiální a zkus to znovu
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: GIGABYTE G1.Sniper A88X + AMD A10-7850K

Příspěvek od del42sa »

pravděpodobně starej bios s podporou pouze Trinity. Bohužel pro update budeš potřebovat nějaké starší FM2 APU z řady Trinity (což je mimochodem od výrobců desek pěknej ojeb) :oops:

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... nload/bios

musíš mít bios alespoň od verze F5 a výše
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
fratasko
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2014

Re: GIGABYTE G1.Sniper A88X + AMD A10-7850K

Příspěvek od fratasko »

to je pěkný :( , ok zkusím to flashnout pak dám info ...každopádně díky
l.zdvorak
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. led 2008
Bydliště: KOLÍN

Re: GIGABYTE G1.Sniper A88X (FM2+, A88X)

Příspěvek od l.zdvorak »

zdar lidi mam ten stejnej problem nema tady nekdo ten procesor a nepomohl by mi ho prehrat?
jsem z kolina prijedu. :(
Odpovědět

Zpět na „ASRock a Gigabyte“