Asrock AM1B-ITX problém

Základní desky firmy ASRock a firmy Gigabyte.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
vodnik33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2008
Bydliště: Varnsdorf

Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od vodnik33 »

Zdravím. Pořídil jsem si tuto desku spolu s procesorem Athlon x4 5350 a 4 gb pamětí.

1. problém- Po připojení k mému zdroji Enermax Liberty 400W se počítač nechce rozjet, zdroj se vůbec nezapne. Pokud zdroj připojím k mé staré desce či ho zapnu naprázdno, není problém. Se zapůjčeným ještě starším zdrojem Enermax počítač normálně nastartuje.

2. problém- Pokud připojím svůj LCD monitor Acer na desku DVI kabelem, ten se neuvede do standby ani ve windows ani po vypnutí počítače. Monitor hlásí, že není připojení a samozřejmě dál svítí. Propojení kabelem HDMI přes redukci do DVI konektoru monitoru, funguje vše jak má.

Chci se zeptat, jestli má někdo podobné zkušenosti s touto deskou a jestli to je na případnou reklamaci.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od DOC_ZENITH »

1. Tohle už jsem zažil, ano nekompatibility zdroj vs deska existuje. Mam tady jeden Bquiet 600W co nenajede s MSI Z68 deskou, přitom na jinejch běží a deska s jinym zdrojem také. S tim nic neuděláš, sežeň jinej zdroj.

2. Tohle bude spíš chyba monitoru, pokud je deska vypúnutá nebo uspaná, žádnej DVI signál nevysílá, ani nemůže.
vodnik33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2008
Bydliště: Varnsdorf

Re: Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od vodnik33 »

Pokud monitor připojím k jiné desce píše- "no signal" pokud je deska bez šťávy, ale když monitor připojím stejným kabelem k Asrock napíše "cable not conected" a stejně se chová i při uspání monitoru ve Windows . Copak se může DVI konektor chovat jinak na různých deskách?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano teoreticky může, ale ještě jsem to nezažil.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od pbjun »

No se zdrojem se mi stalo totéž - OCZ 600W nerozjel se, pico PSU vpoho (předpokládám, že nebyl dostatečný odběr).
A DVI se chová zajímavě i na ASUS deskách, řekl bych, že je to vlastnost těch desek s AM1...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
vodnik33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2008
Bydliště: Varnsdorf

Re: Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od vodnik33 »

Enermaxe normálně rozjedu naprázdno odběr neodběr.
Monitor ještě zkusím připojit na vga , protože HDMI potřebuju na tv, a uvidíme.
vodnik33
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2008
Bydliště: Varnsdorf

Re: Asrock AM1B-ITX problém

Příspěvek od vodnik33 »

Tak analogový video výstup se chová normálně, ale obraz nestojí za nic.
Odpovědět

Zpět na „ASRock a Gigabyte“