Asus M4A89TD Pro / M4A89GTD Pro /USB3 (AM3, 890FX/GX+SB850)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zkušenosti a rady pro MB-ASUS, M4A89GTD PRO/USB3

Příspěvek od Shit »

Thread o ASUS M4A89TD Pro - sice nemá USB 3.0, ale jinak jsou shodné => naprostá většina "radostí, starostí, zkušeností" bude stejná, jako u M4A89GTD PRO/USB3. :idea:
DJMajko
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2010
Bydliště: Ralsko-Kuřívody
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti a rady pro MB-ASUS, M4A89GTD PRO/USB3

Příspěvek od DJMajko »

Shit píše:Thread o ASUS M4A89TD Pro - sice nemá USB 3.0, ale jinak jsou shodné => naprostá většina "radostí, starostí, zkušeností" bude stejná, jako u M4A89GTD PRO/USB3. :idea:
Ahoj, pokud tuto ZD máš tak se přidej a napiš. Budu rád když se něco dovím. 8)
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Je tu někdo s touhle deskou? Tři hodiny bez problému, pak jsem připojil USB flash a během pěti vteřin se vypnul celej comp a nešel vubec zapnout. Musel jsem vytáhnout síťovej kabel a pak naběhla, ale vyresetoval se celej BIOS a teď nefunguje regulace větráku v case, ať hejbu hodnota jak chci. Předtim bez problémů. Myslíte, že je to na reklamaci?
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Lokomotiva »

Pokud jsi připojil do předního USB na skříni, mohl by být spíš problém se zapojením kablíků do desky.
Zkus ho ještě v nějakém USB vzadu na skříni.
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Právě že vzadu, do jednoho z těch USB3. Jinak deska parádní, čekal jsem teda víc nastavení, ten Asrock toho měl taky dost, dokonce v nastavení pamětí tam bylo vic položek. Ale procák stejně víc jak 3.8GHz nedá, akurát NB jde až na 2.9GHz, předtim 2.6. A dost mi vadí, že po odemčení CPU se rozhoděj ty čidla, dřív to jelo normálně...S tim se asi nic udělat nedá viď?

Jinak to funguje teď normálně, nevim co to bylo, třeba to byla jen náhoda s tou flash. Prostě se to vyplo a teď nefunguje regulace otáček fanu ve skříni, CPU fan jede normálně...
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Lokomotiva »

Jenže frekvence NB 2500 až 2600 MHz je tak někde na hranici stability PC.
Pokud chceš taktovat procesor výš, tak radši sniž násobič NB a takhle to s jeho frekvencí nepřeháněj.
Nevím jaká čidla přesně myslíš. Jde ti o ty teploty jader?
Jestli funguje regulace ventilátoru procesoru z desky, tak asi ta regulace teplotu procesoru zná, když s ní pracuje.
Existuje novější BIOS než máš na desce?
Mohl by něco opravit, ne?
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

No snížit bych to mohl zkusit, co to udělá. Ta regulace funguje teď jenom u CPUfan, pak je tam položka ChasisFan a ta prsotě vůbec teď nereaguje po tom vypnutí, předtim ale jo, to je právě zvláštní. Bios je 901, předposlední, ale ten poslední je jen fix nějaký USB klavesnice, tak to tam ani cpát nebudu.
Jináč myslel jsem ty teplotní a voltmetry, ukazujou správně jen v těch asus utilitách a v Biosu, v AMD OD a Everestu to jsou nesmysle...
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Michael24 »

Po odemčení CPU většina desek ukazuje nesmyslně teplotu atd. :) S tím se musíš smířit, já třeba ještě neměl v ruce desku, která by to neudělala :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Michale24: Já jo, ten Asrock M3N78D. On toho vůbec neměl málo. Co mám teď, je to dost podobný ty bisoy, snad jen, že u toho Asusu jsou tři položky regulace napětí navíc... :-D
prochybike
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2007
Bydliště: Hořovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od prochybike »

S tou regulaci ventilatoru myslis to, ze kdyz v biosu zmenis profil treba na silent tak se ventilatory v case toci porad na max? Jestli jsem to spravne pochopil :) Jednou mi to totiz taky prestalo regulovat otacky fanu po BSOD, ale pomohl flash biosu (mel jsem tam predtim uplne prvni bios) a bylo po problemu.
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Jasně, to myslim, ať nastavíš silent, turbo, anebo manual, na nic to nereaguje. Bios tam mám 901. Až přijde novej procák, zkusim nahodit ten nejnovější...
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Tak desku jdu vrátit hned v pondělí. Po tom, co přestala reagovat na regulaci fanu ve skříni, si teď dělá co chce i s CPU fanem. Nepomoh ani nejnovější bios. :x
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Desku poslali novou, všechno se točí jak má, ale po chvíli testování najednou BIOS nereaguje na změnu napětí CPU. Z auto jsem nastavil 1.42V a teď to nejde vůbec vrátit zpět. Ať nastavim jakoukoli hodnotu nebo auto, je tam pořád 1.42V i v CPU-Z. Ani reset CMOS nepomáhá. Nevíte, co dělám špatně?
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Michael24 »

Po resetu BIOSu propojením jumperů nebo vytáhnutím baterie se musí napětí vrátit na "auto", to prostě není možný :wink:
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

To jsem zkoušel ten reset biosu, je tam sice auto v tý kolonce, ale jak to ukazuje aktuelní napětí, je tam pořád 1.42V. dřív na auto tušim 1.35V...Zkusim vytáhnout i baterku, anebo flashnout novej Bios.
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od flanker »

jj, zkus BIOS, ono se to uloží i se současným, ale cca tak na 10 pokusů...Stejný problém měla Crosshair IV F. s staršími BIOSy-nepamatovala si nastavení co jsi ji zadal, chytlo se to až na x pokusů (bylo to na nervy, ale vydržel jsem do příchodu novějšího BIOSu a byl klid)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

2falnker: Jasný, někdy se to chytlo. nahrál jsem nejnovější a už to fachá. A nevíš, kde bere deska info o napětí CPU? Když to nechám na auto, a nastavim 4Ghz, tak si to samo přidá na 1,45. Do 3,8 to drží na 1.32V
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od flanker »

to nevím, lepší je proto někdy manuálně, avšak 1.45 pro 4GHz a Deneb procesor je velmi dobrá hodnota, pokud je to skutečně stabilní...
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Hojdarek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2010
Bydliště: PJ ÚnL

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od Hojdarek »

Taky se divim, docela dobrej kousek, netestoval jsem nějakou brutalní stabilitu, jen patnáct minut v AoD, ale MSTS to drželo dvě hodiny bez pádu, a ten je na CPU docela háklivej...
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS M4A89TD/USB3

Příspěvek od flanker »

tak to je slušný kousek. Buď můžeš nastavit manuálně těch 1.45V a nebo ponechat na AUTO
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“