MSI 785GM-E51 (AM3, 785G+SB710)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

MSI 785GM-E51 (AM3, 785G+SB710)

Příspěvek od RiCK »

Asi pár týždňov pred kúpou novej grafiky (predtým používaná integrovaná HD4200) mi prestali fungovať vyššie spomenuté 2 funkcie.
V BIOSe nastavím pre CPU Phase Controll "Auto" (ďalšia možnosť už len "Disable"), nič sa nedeje. Ledky pre jednotlivé fázy procesora svietia furt a nevypínajú sa ani v naprostej nečinnosti PC.
C"n"Q tiež, môžem nastaviť "Enable" alebo "Auto" (ďalšia už len "Disable") a procesor sa nepodtaktuje ani v naprostej nečinnosti PC (CPU).
Taktovať som taktoval (nie dlhodobo), menil HT, voltáž atď. ale vyššie spomínané funkcie nefungujú ani po resetovaní BIOSu ...

CPU: PII X4 945
MB: MSI 785GM-E51
RAM: 2+1GB. DDR3 1333MHz.
VGA: 9800GT 512MB. DDR3
PSU: 500W Saga II
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkčný CPU Phase Controll a C"n"Q

Příspěvek od Michael24 »

nemáš náhodou v BIOSu natvrdo nastavený násobič CPU? :) Pak se neaktivuje CnQ :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefunkčný CPU Phase Controll a C"n"Q

Příspěvek od Shit »

Michael24 píše:nemáš náhodou v BIOSu natvrdo nastavený násobič CPU? :) Pak se neaktivuje CnQ :)
Tím by to být nemělo - mám násobič nastaven ručně a CnQ mně maká v pohodě. Platí to u X4 do násobiče 18,5x.
RiCK píše:...pre CPU Phase Controll "Auto" (ďalšia možnosť už len "Disable")...
Na "disable" se to chová jak?

Jaký OS používáš?
U XP musíš nainstalovat pro správnou funkci CnQ ovladač CPU a zvolil v možnostech napájení minimální spotřebu.
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkčný CPU Phase Controll a C"n"Q

Příspěvek od Michael24 »

Tak to nevím, já vše necham na default, jenom násobič nastavím klidně na 14 a CnQ nejede :( Musím mít násobič na auto...
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Nefunkčný CPU Phase Controll a C"n"Q

Příspěvek od RiCK »

Disable rovnako, rozumej vypnutá funkcia, nie fázy :)
Násobič mám na auto, vôbec, všetko mám ako má byť ...
OS W7 64bit.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nefunkčný CPU Phase Controll a C"n"Q

Příspěvek od Mirek E. »

Mě se ve W7 nepodtaktovat procesor, když jsem měl v Možnostech napájení vybráno Vysoký výkon.
Když jsem zvolil Rovnováha, tak vše zase začlo fungovat a procesor se podtaktovává.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Nefunkčný CPU Phase Controll a C"n"Q

Příspěvek od RiCK »

Samozrejme, furt to mám nastavené na Rovnováhu, ALE ! Mrkol som sa do rozšírených nastavení, a pre minimálny výkon procesora bolo nastavených 100%, downgradol som to na 10% a už pekne beží na 800MHz. Díky Míro :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“