ASUS M4A87TD /EVO /USB3 (AM3, 870+SB850)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

secho
Nováček
Nováček
Registrován: 19. lis 2010

Re: Deska M4A87TD EVO

Příspěvek od secho »

secho píše:Zdravím. Mám tuto desku a problém s RAM KINGSTON 2x2 GB KIT DDR3 1600MHz CL9-9-9-27 HyperX blu Edition. Všiml jsem si toho asi po měsící používání. Počítač se občas restartoval ve Win 7 64 bit, ale i v XP 32 bit (Ale nikdy ve hrách, vždy jen ve Win) . Toto se dělo tak jednou za tři dny a když už se restartoval, tak se někdy odmítal opět zapnout, paměti jsem musel dat do jiných banků, aby vůbec naběhl...ale časem se počítač stejně resnul. Po experimentování jsem zjistil, ze když je v desce jen 2GB RAM, tak počítač jede v pohodě a nerestartuje se. Ale pokud tam dam i druhou 2GB RAM, tak se začne počítač restartovat a někdy nenaběhne, tak musím jednu 2GB RAM vyndat a PC pak v pohodě jede. Zkoušel jsem své paměti v jiném PC a tam fungují v pohodě. Naopak jsem zkoušel půjčené paměti A-DATA 2x2 GB KIT DDR3 1333MHz CL9 , které fungovaly v jiném PC v pohodě, ale u me opět problém, že 2GB jdou v poho, ale 4GB nejdou nebo se PC resetuje. Na desce je tlačítko MemOk! ( pro optimalizaci pamětí) , ale i po jeho použití pocítač se 4GB RAM blbne. Počítám, že bude deska na reklamaci, ale jelikož nejsem nadšen, že budu měsíc bez PC, tak se zkouším poptat po nějaké případně radě. BIOS je aktualizovaný na poslední verzi. Zbytek mého PC: AMD Athlon II X4 640, SAPPHIRE HD 6850, SEASONIC SS-500ET-T3 500W. Předem díky za nějakou radu.
Doplňující informace k mému problému pro ty, kdo by na tom byl podobně. Nakonec jsem musel desku reklamovat, včera přišla a vše funguje bez problémů. Tak snad už bude vše v pohodě :D
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“