Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Shaquille »

muzes zkusit tento... (bude oficialne snad v dalsim power planu od AMD)
https://www.guru3d.com/files-details/1u ... nload.html

cold boot by mel s 1004b trvat cca 19s
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

Dakujem, to som tiez skusal - a skusil znova a bolo to +/- rovnake, mozno zdibec lepsie. Vratil som tam ten 7501 a je to lepsie - v CB20 150+b. Cold boot je do 26s. Neviem, co mi tam nesadlo, ked budem mat cas tak sa k tomu mozno este vratim. Snad sa nejaky iny uzivatel podeli o skusenost, ci bola chyba len u mna (C6H + 3700x).
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od keistown »

Ma ten 7501 bios funkcni budiky v Ryzen Masteru? Nevim co je na tom pravdy, ale pry pokud ne, tak to jede nonstop v PBO at nastavis cokoliv, proto ten bios co fixnul budiky sundal i teploty.
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od DAVEmon »

Skogamandry:

taky jsem při updatu přišel v cinemabenchi o 150 bodů. A jak jsme prošel topic na overclock.net, tak se bohužel jedná o vlastnost než o nějakou chybu. Procesor sice teď jede max 60 stupňů při zapnutí benche (oproti 73 předtím), ale při aktivování všech jader se podtaktovává oproti předchozímu BIOSu o 200 Mhz z 4100 na 3900.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

Zdravim...

keistown: nema

DAVEmon: ano velmi podobne sa to chovalo aj mne...frekvencie aj teploty
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od DAVEmon »

Skogamandry: Já si teď nejsem jistej, u toho PC budu až v neděli, ale mám pocit, že mě tam všechny ty budíky už fungovali.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

DAVEmon: no tento novy ma, ale 7501 na ktory sa dotazoval keistown, tak ten nema
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

DAVEmon: V tej 7704 pribudli nastavenia k PBO - scalar, tusim je to tam od 2 - 10, skusal som to asi po polozku 6 a nebol tam ziaden rozdiel, potom som sa na to vykaslal. Mam dojem, ze to ani nefunguje - na chvilku tam vyskocila voltaz aj takty a potom sa to rychle zrazilo tak ako popisujes.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od keistown »

Netvrdim, ze to tak opravdu je, flanker tu jednou placnul vetu "ze to na tech deskach uplne nejede jak by melo..." a davalo by mi to smysl.
Od zacatku prakticky nemelo vliv jestli jsem zapinal vypinal PBO, jenom to jeste vic pridalo teploty, ale asi jenom o par stupnu.
Celkem prisly dva releasy agesy co hybaly vykonem vesmes dolu a taky snizily teploty.
1.0.0.2 -> 1.0.0.3, ale tady jsem ten drop nepozoroval, ani performance ani teploty. Mozna proto ze oba mely nefunkcni budiky, takze nemoznost ovlivnovat PBO a watty primo cpuckem a jelo to porad nakrev.
1.0.0.3 -> 1.0.0.4 a tady prisla oprava budiku a dalsi maly drop ve vykonu, ale taky poradny pad teplot. Neco na styl jak pise DAVE, cca 5 stupnu dolu, mozna vic.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

DAVEmon, keistown = diky za info, aspon sa v tom nemusim vrtat
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od DAVEmon »

Skogamandry: tak jsem opět u počítače a udělal jsem takový experiment. Změnil jsem v biosu hodnotu PBO z Auto na Enabled a světe div se. Teploty sice opět skáčou na 73 stupňů, ale cinemabench ukazuje 4858 bodů a znovu ty takty lítají jak předtím :)
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

DAVEmon: ja som to skusal tiez a nevidel som tam rozdiel...a tych 4858 je stale minimalne o stovku menej ako ma byt. Ja mam teploty sice trosku horsie ako ty, ale v lepsich casoch mi to dalo aj 5000b takze rezerva tam urcite je.
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od DAVEmon »

Tak na 5000 jsem se snad nikdy nedostal. Těch 4800 byla moje hodnota před updatem BIOSU. Také já tam mám obyčejný Freezer 34, takže s tím moc nemůžu čekat zázraky. S Nějakou NH-D15 by to možná bylo něco jiného. Skoro mi přijde, jakoby AMD schválně ten procesor v defaultu podtaktovali, aby to vypadalo, že PBO "funguje" :-D
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

Tak som to len tak prubol, mam tam tu 7501 verziu. S aktivnym skajpom a prehliadacom 4947b a cisto len CB 4993b. Ten posledny bios skratka nebude to prave. V tom chladeni by asi nebol nejak velky rozdiel, 3700 sa horsie chladia kvoli tomu nesymetrickemu ulozeniu cipov pod plechom.
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od DAVEmon »

Tak jsem trochu pátral a našel jsem, že až v 7501 tady byl bug, kdy Mattise procesory jeli out of spec, což je věc, kterou měl tenhle nový Bios opravit.

https://www.overclock.net/forum/11-amd- ... st28224224

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/e ... i/f9tqhw1/
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od keistown »

DAVE: ano, to je presne to s tema nefunkcnima budikama.

Btw, moje 3700x v defaultu dela 4700 v CB20 s https://www.czc.cz/noctua-nh-u12s-se-am4/208714/produkt zregulovanou na 400 rpm idle, 800 rpm load.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od Skogamandry »

DAVEmon, keistown: skusil som znova 7704 a chova sa to lepsie ako na 1x musim povedat. Teraz som to urobil ako flashback cez ten zadny USB port, predtym som to nahraval z prostredia BIOSu. Skusil som ako pise DAVE len PBO enabled. Teraz mi to tam nezraza tie frekvencie ako predtym, v CB20 sa boost drzi na 4100MHz pri 75 stupnoch a vysledku 4940b, co je uz vcelku OK aj s funkcnymi budikmi. Chladic mam Ninju niekde na 400/600ot.
Tak neviem, ci som nejak zpackal ten prvy flash, ale zda so to teda byt celkom OK - akurat jedna vec zostala a to je ten dlhy cold boot, teda nie ze by mi to nejak vadilo, ale ked sa pisalo ze to ma byt lepsie... S tym 7501 to bolo niekde na 23s. Ak by ste mali chut a cas, skuste to prosim odmerat u vas.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od HEAD »

DAVEmon píše:Tak jsem trochu pátral a našel jsem, že až v 7501 tady byl bug, kdy Mattise procesory jeli out of spec, což je věc, kterou měl tenhle nový Bios opravit.

https://www.overclock.net/forum/11-amd- ... st28224224

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/e ... i/f9tqhw1/
Jo me se zdali nektere vysledky lidi s 3700x a c6h divny.540+bodu v cpu z benchmarku a nebo 5000bodu v cb20 je uplne mimo normalni vysledky.
Takze to byl bug v biosu a asus neco posral a cpu nepracoval podle specifikaci.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od spajdr »

Vyplati se jeste koupit i dnes toto prkno na ryzen 3700X? nebo co vzit podobneho s lepsi zvukarnou? co nejlevneji :-)
DAVEmon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Crosshair VI Hero/Hero Wi-Fi AC(AM4, X370)

Příspěvek od DAVEmon »

HEAD: podle toho co píše ten v AMD redditu, tak si s tím hráli i jiní výrobci (nezmiňuje kteří) a tady bych to spíš házel na hlavu AMD, které tu AGESU vyvíjelo.

spajdr: pořád je to výborná deska pro jakýkoliv Ryzen. Dokonce jsem na overclock. net četl, že na tom někdo provozuje 3950x bez sebevětších potíží. A strašně se mi líbí to množství USB portů vzadu. Jediné mínus je jeden m2 slot, ale to se dá vyřešit nákupem redukce za 200,-
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“