Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Příspěvek od flanker »

Tento software možná někteří znáte a přišli jste s ním do styku. Jedná se o software, který vytvořil Elmor z Asusu někdy v roce 2017. Od té doby vyšlo několik verzí a aktuálně z něj je opensoftware, dalšího vývoje se ujal nadšenec Infrared.

Obrázek
Obrázek

Primárně byl udělán pro jádra Zen a Zen+, s jádry Zen2 není funkčnost zcela ideální, ale i přesto zde můžete nastavit:
idle frekvence
all core load
single thread max boost
manuální OC
specifické mírné zvýšení výkonu pro některé benchmarky (performance BIAS)
PPT = powerlimit procáku (aktuálně ručně unguje jen pro Zen a Zen+)
EDC limit = o to, o co si řekne CPU na základě vaší desky (VRM) a to i za cenu přehřívání VRMka, tedy v peaku po kratší čas (aktuálně funguje jen pro Zen a Zen+).
TDC limit = co si řekne CPU na základě vaší desky, aniž by se VRM přehřívalo (aktuálně funguje jen pro Zen a Zen+)


download link: https://zenstates.protonrom.com/

PS: nevím, zda funguje i na jiných deskách než Asus. Nemám jak odzkoušet :)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Příspěvek od Atapi »

A umí to posouvat turbo i nahoru nebo tam je nějakej hard limit? Jakože třeba asi nemůžeš udělat z r5 2600 pomocí aplikace 2600x ne?
Obrázek
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Příspěvek od flanker »

limitem podle mě budou (pokud nenastavíš manuál) samotné PPT, EDC, TDC hodnoty a chlazení, ale čistě teoreticky lze posunout vysoko single thread boost.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Příspěvek od Atapi »

Zkoušel jsem a víceméně to nic nedělá, respektive dolů to funguje, nahoru je někde limit i když nevím kde teda. :) Možná zkusím dát bios do defaultu se vším všudy co to udělá, ale pochybuju že by to pomohlo.
Obrázek
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Příspěvek od AllowedCry »

Tak jsem to zkusil a nefunguje to jak má, alespoň ne na gigabyte. Prvně teda vše fungovalo, nastavil jsem si boost na jádro 4.1Ghz, projel CPU Z a skóre šlo nahoru, při dalším testováním ale začalo boostovat vše na takt single core a pád :D Nakonec mi nešla apka ani smazat a musel jsem použít revo.

E// Možná to chce ten bios na default, zkusím jindy.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Asus ZenState - soft pro ladění Ryzenů

Příspěvek od Atapi »

No takovýhle turbo se řeší v topicu pro 3700x (kde to dělaj záměrně a je to stabilní), ale já teda nic takový zatím nepozoroval. :roll:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“