MSI K9N Platinum (AM2, nF570 Ultra)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

G4Rb1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2006
Bydliště: SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od G4Rb1 »

a si stou doskou spokojny ?? kupil by si si ju este raz
Core 2 Duo E6600*Asus P5B Deluxe*Corsair 800 MHZ 2x1 GB*Ati 1950 XTX*Seagate 7200.10 2x250 in Raid0*Enermax Liberty 500W*Cooling >*Case Antec Nine Hundred Ultimate Gamer*Scythe Infinity*2x HDD ZALMAN ZM-2HC2*3xNoctua 12cm 800Rpm fans*Logitech MX 518*Razer eXactMat*Logitech Multimedia Keyboard Elite
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

G4Rb1 píše:a si stou doskou spokojny ?? kupil by si si ju este raz
Ano kopil.Ale mozna bych uvazoval o jine zduvodu spatneho umisteni chipsetu.

BTW for all: nevite nekdo proc mam na chipsetu 35Celsia? kdyz mam chladic ThermalRight HR05Sli :(

edit:s deskou jsem spokojen.
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
rochne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2005
Bydliště: Zurich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rochne »

Airm@n64 píše:BTW for all: nevite nekdo proc mam na chipsetu 35Celsia? kdyz mam chladic ThermalRight HR05Sli :(
Kua to jestli je ti lito, ze to ukazuje tak malou teplotu a ty bys chtel vetsi ?? :lol:
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

rochne píše:
Airm@n64 píše:BTW for all: nevite nekdo proc mam na chipsetu 35Celsia? kdyz mam chladic ThermalRight HR05Sli :(
Kua to jestli je ti lito, ze to ukazuje tak malou teplotu a ty bys chtel vetsi ?? :lol:
No chladic je vlazny.A s normalnim chladicem myslim tim od vyroby.Sem mel taky 35 normal a pri vedru 38 -39 max 40 coz se mi zda naten chladic docela blbe.myslim ten novy ThermalrightHR05Sli
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
rochne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2005
Bydliště: Zurich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rochne »

Airm@n64 píše:No chladic je vlazny.A s normalnim chladicem myslim tim od vyroby.Sem mel taky 35 normal a pri vedru 38 -39 max 40 coz se mi zda naten chladic docela blbe.myslim ten novy ThermalrightHR05Sli
Ale to je jen spatnej ftip, protoze tam 35°C neni ! Temhle teplotam never, ja mel na uplne zhavym pasivu podle cidla 40°C a to sem se o nej malem popalil ! Ty teploty sou silne orientacni ;)
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

rochne píše:
Airm@n64 píše:No chladic je vlazny.A s normalnim chladicem myslim tim od vyroby.Sem mel taky 35 normal a pri vedru 38 -39 max 40 coz se mi zda naten chladic docela blbe.myslim ten novy ThermalrightHR05Sli
Ale to je jen spatnej ftip, protoze tam 35°C neni ! Temhle teplotam never, ja mel na uplne zhavym pasivu podle cidla 40°C a to sem se o nej malem popalil ! Ty teploty sou silne orientacni ;)
No ja dal primo do toho pasivu cidlo do ThermalRightu HR05Sli a ukazuje presne jak pise SpeedFan
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
Pjotr
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2006

Příspěvek od Pjotr »

No s tym chladicom od thermalright sli ja som ho prave ties nainstaloval a teploty mi to ukazuje rovnake akurat ze na dotyk je vlazny a ten original bol horuci ale teploty v evereste su rovnake tak neviem mozno zle cidlo?
Dalsia vec skusal niekto DOT to automaticke pretaktovanie v biose? Pouzivam automaticke o10 percent a ked je doska chladna tak funguje perfektne ale ked sa zohreje tak uz nejde ...
A da sa nieco sparvit s tym pipanim na zaciatku? Pipne to tolko krat kolko je zariadeni pripojenych v usb portoch, nie zeby mi to az tak vadilo ale...

Inac zostava MSI K9N SLI Platinum, AMD X2 4600+, 2x1GB crosair 800MHz CL4, 2x Hitachi 320GB SATA2 Raid0, MSI NX7900 GTO,SB Audigy2 ZS Platinum, 480W Tagan ,

//Edit// sorry az teraz som si vsimol ze toto nieje terad pre SLI verziu ale zas az taky rozdiel to nebude :D
Naposledy upravil(a) Pjotr dne úte 29. kvě 2007, 23:26, celkem upraveno 1 x.
rochne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2005
Bydliště: Zurich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rochne »

Pjotr píše:Inac zostava MSI K9N SLI Platinum, AMD X2 4600+, 2x1GB crosair 800MHz CL4, 2x Hitachi 320GB SATA2 Raid0, MSI NX7900 GTO,SB Audigy2 ZS Platinum, 480W Tagan ,
Mas uplne jinou desku (10^6 x lepsi) :oops:
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

Podařilo se už někomu na tehle desce nataktit procák ?

Procesor sem zatim nezkoušel.

Jinak ramky mam na 2V 4-4-4-12 KingStone HyperX casovani udane vyrobcem.
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
chz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chz »

na grafiku sem nacpal AC Accelero S1 a mam takovej krasnej problem...nacpu misto toho minichladice na desce neco jinyho treba ten Thermalright HR 05 SLI? vecer udelam foto jak to cely vypada, ale moc mista tam neni :(
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

chz píše:na grafiku sem nacpal AC Accelero S1 a mam takovej krasnej problem...nacpu misto toho minichladice na desce neco jinyho treba ten Thermalright HR 05 SLI? vecer udelam foto jak to cely vypada, ale moc mista tam neni :(
No ja mam chladič HR 05 SLI na te desce směrem dolů.

A uvažuji o koupi S1 a nevim jestli se tam vleze.
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
chz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chz »

http://share.vgos.cz/choze/comp/

fotku primo zvrchu dodam asi vecer, na tu sem zapomel :(
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

chz píše:http://share.vgos.cz/choze/comp/

fotku primo zvrchu dodam asi vecer, na tu sem zapomel :(

uz máš to foto prosím ?
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
chz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chz »

sry, ze az ted, nejak sem nemel vubec cas :(

vsechno je na ty puvodni adrese, todle je ukazka velikosti toho chladice z vrchu

Obrázek
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Airm@n64 »

No vypadá to,že by jse tam mohl vlezt ten HR 05 SLi stim S1 :-)
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
chz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chz »

pokud by se ten ventilátor, kterej k S1 vubec neni(ten sem si tam pridelaval sam), tak by se to tam vlíst mohlo? ono dat pred disky nejakej poradnej fukar, at ty 2 pasivy chladi a vyhani pres PCI teplo ven.
Friedman
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2008

Re:

Příspěvek od Friedman »

Mystique píše:Ahoj mam desku MSI K9N SLI 2F ac mam na ni osazeny CPU AMD5000+ Black Edition tak v biosu nemohu zvisit NASOBIC ten je porad na 13x a nehnu s nim nejde na nej ani kliknout. Prosim o radu jak to udelat koupil jsem si ten pracak jen kvuli tomu abych nevyhodil 5000,- za 6400+
PS: pritom v recenzich psali ze jde zvisit nasobic i na obyc. nejlevnejsich deskach kolem 1000,-
dekuji vsem

Ahoj, mám desku bez SLI, tzn. K9N Platinum a stejnej problém - nejde změnit násobič nahoru. Procesor mám BE 6400+. Podařilo se Ti to nějak poladit v BIOSu?
Nil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2004
Bydliště: Horní Lhota

Re: MSI K9N Platinum (AM2, nF570 Ultra) - zkusenosti?

Příspěvek od Nil »

Zdravím pánové...měl bych jeden dotaz protože si nejsem jistý tak snad víc hlav víc ví :) Známí mi donesli pc že jim nejede monitor po zapnutí. Naivně jsem si myslel je to jasné grafika v trapu (štěstí že měli v záloze druhou) ale chyba lávky. Již po výměně a zapnutí se pc choval tak nějak divně. Naporvé se rozběhl ale na monitoru bylo černo ventilatory se točili hdd taky ale nebylo slyšet takové to klasické vrčneí jen jako by plotny rotovali. Zvuk žeby najel win žádný. Po restartu jsem to zkusil znova ale to už jen zablikali v zadu u Lan konektoru diody a nešlo to vůbec zapnout. Zdroj jsem zkoušel vyměnit, hdd otestoval ta grafika taky dobrá takže to vypadá na tu desku teda snad si myslím a proto se ptám i vás jestli jsou mé dedukce správné :) Jinak ta deska je MSI K9N Platinum, Procesor asi nějaký ten Athlon64 (ale dál již nevím neměl sem to jak ověřit)má to dvě 512MB 667 Mhz Ram a grafika je nvidia 6600gt. Díky za každé nasměrovaní :D mějte se
Airm@n64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2006
Bydliště: Orlová

Re: MSI K9N Platinum (AM2, nF570 Ultra) - zkusenosti?

Příspěvek od Airm@n64 »

Možna banalita,ale skoušel jsi reset biosu ?Když sem tu desku ještě měl tak to tlačitko bylo červene ve spodnim pravem rohu nekde.. :-)
ASRock X670E Steel Legend , AMD 7800x3D - Gelid Phantom Black , FURY 64GB 6000MHz CL36 EXPO , FURY Renegade NVMe 1TB , eVga 3060 XC , Corsair RM850i
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“