MSI K9A /Platinum (AM2, Xp3200) - zkusenosti?

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

woko
Nováček
Nováček
Registrován: 27. čer 2006
Bydliště: Velké Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

MSI K9A /Platinum (AM2, Xp3200) - zkusenosti?

Příspěvek od woko »

Dá se už v Čr sehnat základka msi k9a platinum ??? :)


//edit Wilik - upraveno
D.O.D.O
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. črc 2006
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D.O.D.O »

Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Zejména je pikantní dodací lhůta - "neznámá" - to je bohužel "klasika" u CC.... diplomatický pojem údaje k dostupnosti produktu @ neznámá = někdy časem možná ano :blee: - web snese holt všechno.... ;-)

P.S.: Taky si můžu dát do nabídky AMD K9 s dovětkem: "Termín neznámý"... :oops:
HarY_cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. pro 2004
Bydliště: Most

Příspěvek od HarY_cz »

náhodou nemá někdo nějaký novinky jestli už je tahle deska někde k dostání? nebo aspoň kdy přibližně bude? já už jí mám 3 týdny objednanou a asi budu muset vzít k9n platinum :sad:
cpu: AMD Athlon 7750 BE @ 3,0 GHz; mb: Gigabyte GA-MA790X-UD4, ram: 4 GB Transcend AXERAM 800MHz; gpu: ASUS EAH 4870 Dark Knight; psu: Fortron Raider 550W
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
Kubzo
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2006
Bydliště: TN

Příspěvek od Kubzo »

Mate s touto doskou nejake skusenosti??
Lebo ja ju mam a nieco mi blbne.nevim cim to je.ci grafikou, doskou, pamatami alebo cim.
ked zapinam PC tak zedky v zadu svietia na Decompresing BIOS image to ram for fast booting.
nevim co stym je.
niekedy moi svojvolne restartne PC (ale to len asi do 1 min a ked nerestartne dovtedy, tak pozom uz ne)
A este mi tak cudne trasie obraz.
(z toho chcem spravit video ,nech mi to niekto zhodnoti)
Nevie s tym niekto pomoct???
CPU AMD Dual-Core Athlon 64 X2 3800+ AM2 2.0@2.65 | Motherboard MSI K9N Diamond | RAM DDR2 Corsair Twin2X 2Gb (Kit 2x1Gb) 675Mhz CL5-5-5-15 CL2 | HDD Western Digital SE 250Gb 16Mb SATA 2 | VGA Asus HD 4850 512Mb DDR3 PCI-E | Case Thermaltake Swing VB6000 Silver + Fortron 400W ATX | DVD-ROM LG GSA-H20L Silver
woziq
Nováček
Nováček
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Presov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Problemovy tovar !?

Příspěvek od woziq »

mam tuto Platinumku asi 3 tyzdne, a zatial na nu nemozem povedat jedno dobre slovo. Od prveho dna su nejake problemy. Najskor nepretrzite svietiaca dioda na floppy mechanike, potom chybova hlaska o nepripojenej mysi na PS/2 (ktora tam nebola, ale koho to zaujima, ked je zapojena v USB?) a od vcera rana nepochpitelne shutdowny natvrdo (ako ked niekto vypne poistky)... uz ked som pri prvom bootovani videl na obrazovke preklep, bolo mi jasne ze tym budu problemy (miesto Platinum je tam napisane PlatUnum :D)

tymto prosim kohokolvek kto ma podobne problemy (neocakavane vypnutie PC) nech sa ozve, netusim v com to je.
Athlon 64 3200+; ATI Radeon 1600Pro 256MB; 2x512 MB Transcend 667; MSI K9A Platinum; Seagate Barracuda 80GB SATAII; Fortron FSP400-GLN; Samsung SyncMaster 920N...
Lordpisty
Nováček
Nováček
Registrován: 04. pro 2006

K9A Platinum

Příspěvek od Lordpisty »

Může mi někdo pomoc při zapojení týhle desky :sad: :(
už nevim co jak - zapojim všechny switche a nic se něděje.
skříň je Coolermaster Mystique, všechno by mělo fungovat, ale porád nic.
Když vypojim druhej power connector JPW2 - ke grafice, tak po zapnutí se rozjedou větráky, ale systém nenaběhne - ani se nedetuje gtrafika či klávesnice. Nemá někdo zkušenosti???pls.
---------------------
Amd X2 4200+, K9A Platinum, 2x Gb Geil 800Mhz, WD 250 S2, ATI x1950xt case: Coolermaster Mystique, Cpu Cooler - CNPS9500AM2, VGA Cooler FC-ZV9 Fatal1ty - oboje Zalman, H20l - mechanika, myš G5 Logitech
Zornicka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2005

Příspěvek od Zornicka »

GIGABYTE P67A-UD5-B3 | INTEL I7-2600K @ 4000 ... Mhz | 2x4GB Patriot | SAPPHIRE 7950 OC | OCZ SSD | zdroj CORSAIR 750W | LG BLUE-RAY RW | ASUS Xonar Essence ST | ROCCAT™ Kone + | Logitech KM 320 | Fujitsu P23T-6
NetVirus
Nováček
Nováček
Registrován: 07. pro 2006
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NetVirus »

da, na vetsine ceskych internetovych prodejen s hardware. Nechci delat reklamu ale treba czechcomputer,tntrade,alzasoft...
HarY_cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. pro 2004
Bydliště: Most

Re: Problemovy tovar !?

Příspěvek od HarY_cz »

woziq píše:mam tuto Platinumku asi 3 tyzdne, a zatial na nu nemozem povedat jedno dobre slovo. Od prveho dna su nejake problemy. Najskor nepretrzite svietiaca dioda na floppy mechanike, potom chybova hlaska o nepripojenej mysi na PS/2 (ktora tam nebola, ale koho to zaujima, ked je zapojena v USB?) a od vcera rana nepochpitelne shutdowny natvrdo (ako ked niekto vypne poistky)... uz ked som pri prvom bootovani videl na obrazovke preklep, bolo mi jasne ze tym budu problemy (miesto Platinum je tam napisane PlatUnum :D)

tymto prosim kohokolvek kto ma podobne problemy (neocakavane vypnutie PC) nech sa ozve, netusim v com to je.
jo tak problém se samovolným vypínáním mám taky. ale desku mám k9n sli platinum. až donedávna bylo všechno v poho ale teď když chci třeba do nouzovýho režimu tak se comp prostě vypne. v čem to vězí taky netušim
cpu: AMD Athlon 7750 BE @ 3,0 GHz; mb: Gigabyte GA-MA790X-UD4, ram: 4 GB Transcend AXERAM 800MHz; gpu: ASUS EAH 4870 Dark Knight; psu: Fortron Raider 550W
shadius
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemovy tovar !?

Příspěvek od shadius »

woziq píše:mam tuto Platinumku asi 3 tyzdne, a zatial na nu nemozem povedat jedno dobre slovo. Od prveho dna su nejake problemy. Najskor nepretrzite svietiaca dioda na floppy mechanike, potom chybova hlaska o nepripojenej mysi na PS/2 (ktora tam nebola, ale koho to zaujima, ked je zapojena v USB?) a od vcera rana nepochpitelne shutdowny natvrdo (ako ked niekto vypne poistky)... uz ked som pri prvom bootovani videl na obrazovke preklep, bolo mi jasne ze tym budu problemy (miesto Platinum je tam napisane PlatUnum :D)

tymto prosim kohokolvek kto ma podobne problemy (neocakavane vypnutie PC) nech sa ozve, netusim v com to je.
no hele s tou mysi v ps/2 to neni zadnej problem mas pouze blbe nastavenej BIOS.musis tam dat neco jako USB conntreoller nebo neco takovyho jako enabled,defaultne je to na disabled,biosy pak rozpoznaj tu usb mysku a pak to pojede.mam to vyzkouseny...
no a s restartama natvrdo nevim,leda jestlis to nezkousel overclocknout,kdyz sem si hral s casovanim pameti tak se mi to stalo taky .kdyztak mi napis na icq 219516958 a ja ti najdu presnej postup jak poresit tu mysku :wink:
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problemovy tovar !?

Příspěvek od Shit »

HarY_cz píše:...až donedávna bylo všechno v poho ale teď když chci třeba do nouzovýho režimu tak se comp prostě vypne. v čem to vězí taky netušim
Nějaký konflikt driverů - u mně to dělal SCSI driver od A120% a nová verze A120% to opravila.
HarY_cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. pro 2004
Bydliště: Most

Re: Problemovy tovar !?

Příspěvek od HarY_cz »

Shit píše:
HarY_cz píše:...až donedávna bylo všechno v poho ale teď když chci třeba do nouzovýho režimu tak se comp prostě vypne. v čem to vězí taky netušim
Nějaký konflikt driverů - u mně to dělal SCSI driver od A120% a nová verze A120% to opravila.
no tak už jsem našel toho zakopanýho psa. stalo se mi to co už asi hodně lidem který se pořídili ac freezer 64 pro na socket am2 - byl utrženej z uchycovacího rámečku.
cpu: AMD Athlon 7750 BE @ 3,0 GHz; mb: Gigabyte GA-MA790X-UD4, ram: 4 GB Transcend AXERAM 800MHz; gpu: ASUS EAH 4870 Dark Knight; psu: Fortron Raider 550W
stehrob
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2006
Bydliště: Brnó
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stehrob »

Myslim ze pokud je deska v zaruce tak ti reklamaci uznaj pac na strankach AC je jasne (jeste aj zvyrazneny) napsany ze to na AM2 pasuje takze myslim no problem :wink:
shadius
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemovy tovar !?

Příspěvek od shadius »

HarY_cz píše:
Shit píše:Nějaký konflikt driverů - u mně to dělal SCSI driver od A120% a nová verze A120% to opravila.
no tak už jsem našel toho zakopanýho psa. stalo se mi to co už asi hodně lidem který se pořídili ac freezer 64 pro na socket am2 - byl utrženej z uchycovacího rámečku.
safra ja si tam dal taky freezera :(
HarY_cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. pro 2004
Bydliště: Most

Příspěvek od HarY_cz »

stehrob píše:Myslim ze pokud je deska v zaruce tak ti reklamaci uznaj pac na strankach AC je jasne (jeste aj zvyrazneny) napsany ze to na AM2 pasuje takze myslim no problem :wink:
no taky by za to AC zasloužili nakopat :) deska je sice v záruce ale než to honit po reklamacích tak si radši objednám tohle http://www.alza.cz/retencni-modul-therm ... d67308.htm rámeček jsem zatim slepil epoxidem a šoupnul tam boxovej chladič tak můžu aspoň v pohodě fungovat a ne čekat měsíc než by mi vyřídili reklamaci :)
cpu: AMD Athlon 7750 BE @ 3,0 GHz; mb: Gigabyte GA-MA790X-UD4, ram: 4 GB Transcend AXERAM 800MHz; gpu: ASUS EAH 4870 Dark Knight; psu: Fortron Raider 550W
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Příspěvek od laginoo »

mam tuhle desku a pri nastaveni fsb nad 260 pri chtenem restartu probehne takovej divnej (deska se uplne vypne asi na 1 vterinu a zase zapne a vse normalne najede) a nad 280 nenajizdi vubec. Voltaze pouzivam def. a ram taky def. krom frekvence. standartne poutivam AthX2 4000+ pretoceny z 2000 na 2500 a ram 833 a-data (pri dalsim oc logicky snizeni) vse ok chtel bych zkusit vic ale to divne resetovani se mi nelibi. je to proste maximum desky nebo bych moh jeste neco zmenit?
PlayerX
Nováček
Nováček
Registrován: 14. úno 2006

CD s Driverama.

Příspěvek od PlayerX »

Pls nebyl by někdo ochotnejudělat mi image instalačního CD s driverama ? Vim že je to jenom taková drobnost, ale drobnosti přeci vytáčí nejvíc.. pokud by to šlo upnout třeba na E-DISK byl bych vděčnej... a pokud někdo chodí na WF byli by i WM ! :D
shadius
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: CD s Driverama.

Příspěvek od shadius »

PlayerX píše:Pls nebyl by někdo ochotnejudělat mi image instalačního CD s driverama ? Vim že je to jenom taková drobnost, ale drobnosti přeci vytáčí nejvíc.. pokud by to šlo upnout třeba na E-DISK byl bych vděčnej... a pokud někdo chodí na WF byli by i WM ! :D
kolik bys dal WM? :D
Stolní pc:AMD Athlon X2 4000+ 90nm cooled by AC Freezer 64,MSI K9A Platinum sAM2,2x1GB DDR2 Kington HYPER-X 750MHz CL4,MSI ATi Radeon X1950Pro 256MB GDDR3 (bohuzel bez VIVO,pekne me to se*e ;( ),Maxtor DiamondMax 10 250GB ATA133,Seagate Barracude SATAII 7200.9 160GB,Chieftec 450W,Aerocool X204 silver,12x12cm cooler by Akasa,8x8cooler by Aerocool,19" LCD Philips 190B6
notebook:fujitsu-siemens AMILO Pa1538,AMD Turion X2,nVidia Go 7400 128MB DDR2,1GB RAM DDRII,WD 120GB SATAII
JSEM JENOM CHUDÝ,UHROVITÝ SOCAN a TEENAGER
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“