Asus M3A (AM2+, 770+SB600)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Asus M3A (AM2+, 770+SB600)

Příspěvek od wonknu »

Dnes jsem si koupil tuto desku, takže bych se zde chtěl dělit o zkušenosti, problémy, výsledky přetaktování atd.

Zatím jsem spokojen. Jediná věc, co je divná je, že mi nejde AMD Overdrive, píše že nenašel v pořčítači čipset řady 700. Ale možná to bude tím, že jsem brutálně vyměnil M2R32 za tuhle desku bez reinstalu systému (momentálně na to není čas, práce volá a počítač je její součástí)

Jinak napětí do RAMek je tuším do 2,35V pokud jsem si dobře všiml, nastaveního pro paměti není ani moc ani málo. Mě to rozhodně stačí si nastavit základní časování, frekvenci a T1.
Max HT zkusím hned jak bude čas.

// zajímavá věc u mýho BE, násobič 14,5 (2900MHz) jede naprosto stabilně, násobič 15 pokaždý spadne, někdy ani nenajede explorer a hodi to chybu paměti, takový ty chyba fff5f5f59f4f blabla...
Ale když nechám násobič 14,5 a dám HT 225 tak jedu na frekvenci 3260MHz a je to stabilní. Budu zkoušet kam až se dostanu. Takže i tahle levná deska ho zvládne krmit...
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

A jak topí heatsinky na NB a SB? Taky zvažuju koupi nějaké desky na AMD770 ale zatím je můj favorit (nedostupná) Gigabyte MA770-DS3
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wonknu »

HADES píše:A jak topí heatsinky na NB a SB? Taky zvažuju koupi nějaké desky na AMD770 ale zatím je můj favorit (nedostupná) Gigabyte MA770-DS3
Ten černej pasívek (SB600) tak ten netopí skoro vůbec, typuju podle omaku kolem 35°C, cca jako pevný disk. A 770ka topí trošku víc, nemám takovej odhad, ale kolem 50°C - prsty se na něm dají udržet neomezeně dlouho. Na to jak má malinkej pasívek pozoruhodný. V everestu mi hlasi teplotu chipsetu kolem 35°C, což se mi pro NB nezdá, je fakt teplejší.
V klidu jsou oba pasívky téměř studený.
Taky sem chtěl tu gigabyte, ale pak když sem se dočet, že na desky v týhle nejnižší cenový kategorii od gigabyte docela dost lidi nadavalo, vzal sem radsi osvedcenej asus.
Az bude čas, zkusim max HT, pořád nějak není čas.
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

A kde jsi četl že na ní nadávají? Nemyslíš DS4? S tou jsou problémy
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wonknu »

Pokusím se to dohledat ;)
// ano, splet sem se, DS4 sem myslel
Naposledy upravil(a) wonknu dne sob 23. úno 2008, 18:17, celkem upraveno 2 x.
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
Upisir
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2007
Bydliště: Tvrdosin

Asus M3A

Příspěvek od Upisir »

Mam tiez tuto dosku a som spokojny.Ja mam nasobic 15x 200MHz=3GHz pre procesor,bez zvysenia napetia CPU.Inak nasobic mam stabilny.
wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus M3A

Příspěvek od wonknu »

Nastal problém ! Sice nevím, jestli je to deskou, budu to zjištovat (bratr má téměř stejný PC akorát s jinačím bordem). Už necelý měsíc se mi po naprosto každém standartním vypnutí počítače a následným zapnutím (klidně sekundy, nebo i druhý den ráno) sekne načítání operačního systému po třetím projetí windowsácké housenky). Nevyřeší to ani reset, ani vypnutí podržením vypínače na case. Jediné co to vyřeší je vypnutí a zapnutí zdroje. Pak vše jde, system najede, v pohodě funguje, dokud PC zase nevypnu a nechci ho zapnout.

Už jsem zkoušel odtaktovat procesor, paměti i grafiku, přeinstalovat systém, několikrát resetovat bios a pořád to zlobí stejně. Zdroj otestím hned jak bude čas. Už se s tím někdo setkal? Kolegovi z práce to dělal prej book, stejný případ, akorát on musel natvrdo vyndavat baterku.

Problém vyřešen biosem 0803 ale přibyl jinačí problém. Zmizela mi integrovaná sítovka, prostě neexistuje, nic jí nedetekuje...
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
Cirrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cirrus »

Teda ty máš na ty desky fakt štěstí :( mě se pořád se*e ta M2R32-MVP.
Takže držím palec ;)
:: Pravděpodobnost přežití je přímo úměrná úhlu dopadu na zem... ::
wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wonknu »

Cirrus píše:Teda ty máš na ty desky fakt štěstí :( mě se pořád se*e ta M2R32-MVP.
Takže držím palec ;)
Viď. Už mi to říkají i doma :-) Jestli i tahle odejde, tak jdu do desky kolem 3000kč. S těmihle kolem 2000 mám jenom starosti a projedu víc benzínu na reklamační Alzy než bych dal za desku za 3000kč...
Co ti s ní zlobí?
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
bigAry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. dub 2008
Bydliště: TÁBOR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigAry »

Hmmm.... To vypadá dobře... Je zajímavý že s tim násobkem 15 ti nabootoje systém... když ti pak nejede explorer. Co jsem se koukal na parametry tak za tu cenu a výkon je to moc dobrý ! Jen škoda že něco takovýho neni pro Intel... Amdečka sou na prd...
Cirrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. zář 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cirrus »

bigAry píše:Hmmm.... To vypadá dobře... Je zajímavý že s tim násobkem 15 ti nabootoje systém... když ti pak nejede explorer. Co jsem se koukal na parametry tak za tu cenu a výkon je to moc dobrý ! Jen škoda že něco takovýho neni pro Intel... Amdečka sou na prd...
Ty jseš taky na prd! :lol:
Doufám, že sem také ke svému tvrzení přidáš několik (alespoň 3) podstatné důvody, proč tomu tak je a nebudeš jen tlachat pí*oviny, jinak bych poprosil admina, aby ten tvuj kyd smazal... jaksi to sem vůbec nepatří!

Cirrus
:: Pravděpodobnost přežití je přímo úměrná úhlu dopadu na zem... ::
wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wonknu »

Nějak jsem nepochopil, na koho reagoval. Co plácá s Explorerem? Pročet sem všechny příspěvky a nic o exploreru sem nenašel...

Edit: už to vidím, v mým prvním příspěvku, to už jsem taky vyřešil, stačilo se trošku štournout biosem, už mi jde i násobič 16,5
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
bigAry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. dub 2008
Bydliště: TÁBOR
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od bigAry »

No tak to je snad jasné komu vděčíme za to že počítač stojí vedle nás v casu... Intelu... Prakticky je pravda že intel všechno vymyslel ale amd to udělalo jenom jinak ;-) Na druhou stranu je pravda že nebýt amd tak jsme všichni pořád na PII / PIII... Ale rozhodně je lepší si připlatit za kvalitu než si kupovat šunt... To je jako značkový oblečení(Intel) a oblečení z tržníce(AMD).... Taky si skus odpovědět na otázku, která firma v aktuální době vlastní recept na nejlepší procesor na světě ? Která firma obohacuje servery a většinu notebooaků o cpu ? Jaký procesor vydží až 1000 výměn mb ?
Odpověd je jednoduchá. Intel !
Tady ještě to tak známé video: http://www.youtube.com/watch?v=M7XosLKUJEE

Můj původní záměr teda nebyl dokazovat tu někomu kterej výrobce procesorů je lepší :-D Jen sem chtěl pochválit desku :-D
4X Intel Xeon MP Processor 7040 4,26GHz/800MHz/2x2MB L2 16X 1GB/64GBmax PC2-3200 DDR2 SDRAM 400MHz 16,5 TB Hdd (server)
wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od wonknu »

Máš trošičku zaostalej náhled na věc. AMD bylo "onlečením z tržnice" možná v době K6 ale rozhodně né dnes. Mám AMD procáky od doby duronu, přes athlon xp, x2 na 90nm a ted na 65nm a s ani jedním nebyl nikdy problém ani při taktování.
Jestli se chceš hádat o to kdo je nejlepší, myslím že tvé božstvo intel strčí do kapsy ještě větší inovátor a eso IBM. Nesuď procáky AMD pokud s nimy nemáš patřičný zkušenosti. A nemáš, jinak bys neplodil takový moudra. Která firma obohacuje servery? Intel, AMD, IBM... A Opteroni byly vždy chválený procesory. 1000 výměn vydrží i AMD procesor, pokud s ním slušně zacházíš.. (kdyby měl LGA775 piny tak to nebude LGA :-D a taky se u něj muže zlomit nožka, pokud je montující člověk lama).

BTW k tomu videu, srovnávat cpu bez a s heatspreadem... a i kdyby byl ten duron bo co to bylo horší jak intel, tak je to už 7 let. Dneska umí throttlovat i AMD procíky, nic se jim bez chladiče nestane, začnou vkládat prázdný cykly, když to nepomuže, vypne se PC
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Palec123 »

bigAry píše:To je jako značkový oblečení(Intel) a oblečení z tržníce(AMD)...
Velice zajimavy nazor... Ale musim s tebou souhlasit. Nektere Intel procesory jsou jen brutalne predrazene kousky kremiku (ruzova ksiltovka od LACOSTE z teplouskym krokodylkem), zatimco AMD poskytne za svoji cenu mnohem lepsi vykon.
bigAry píše:Jaký procesor vydží až 1000 výměn mb ?
90% procesoru vymenu nezazije nikdy, zbytek zazije vymen, ze by jsi to na prstech spocital. Takze tato super cool vlastnost je opravdu, ale opravdu k nicemu.
bigAry píše:Tady ještě to tak známé video: http://www.youtube.com/watch?v=M7XosLKUJEE
Jo a tohle znas taky?
http://www.youtube.com/watch?v=7N9NH3ATqdk

Pricti si k tvemu letopoctu 10 let a vitej v soucasnosti :stupid:

Muj prispevek je tu platny asi jako ten tvuj, takze prosim stop OT, jestli nemas vecne pripominky..
Nefer
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2006

Příspěvek od Nefer »

Ahoj chlapi chci si koupit základní desku Asus M3A-H/HDMI parametry, které se dají zjistit na netu jsou hodně dobré a ty které ne, pro moje účely dostačují - chci si na ni postavit HTPC. Ale potřeboval bych zjistit jeden malý detail - kolik ventilátorů ve skříni zvládne ovládat? Mrkli byste se, prosím, někdo na to?

Díky předem
Major.wf
Nováček
Nováček
Registrován: 07. lis 2007

Příspěvek od Major.wf »

Nefer píše:Ahoj chlapi chci si koupit základní desku Asus M3A-H/HDMI parametry, které se dají zjistit na netu jsou hodně dobré a ty které ne, pro moje účely dostačují - chci si na ni postavit HTPC. Ale potřeboval bych zjistit jeden malý detail - kolik ventilátorů ve skříni zvládne ovládat? Mrkli byste se, prosím, někdo na to?

Díky předem
Celkem tří. 1 cpu 4-pin + 2 krát 3-pin case ;-)
Nefer
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2006

Příspěvek od Nefer »

ok, díky moc za informaci
Kocur8
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2008

Příspěvek od Kocur8 »

a co taktování na této desce kam až jde s FSB jít?
nicon
Nováček
Nováček
Registrován: 20. bře 2005

ASUS M3A winxp-neznámé zařízení

Příspěvek od nicon »

Mám základní desku asus m3a,grafickou kartu geforce 9800gt a po instalaci winxp mi zůstává ve správci zařízení vždy jedno neznámé zařízení,nejsem schopný nalézt k němu ovladač,neb ani nevím co by to mohlo být,zkoušel jsem všechny různé ovladače od chipsetu ke grafické kartě a nic
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“