Asus Rampage V Extreme (2011-3, X99)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od dexterav »

Stratos píše:
DOC_ZENITH píše:Většina SB-E nedá více jak 4,6Ghz. Ty 5Ghz kousky jsou vyjímečně dobré. Nad 1,4v real je také na vzduchu nebezpečné. Do 1,5 dejme tomu voda, když jsou teploty hodně hezké. Tak jako tak ale SB prostě šly taktovat ze všech intelů nejlépe, tak už to asi zůstane forever.
lepsi kusy daj kolem 4800Mhz ale to uz sou fakt vyberovy.. Muj kus dava 4500Mhz (1.38V) rock stable a 4700Mhz (1.41V) na testy. Kdybych chtel vic uz bych do toho musel rvat pres 1.45V a to se mi nechce..
cca som mal niečo podobné
4,4 - 1,35
4,7 - 1,46
5GHz na testy ale 1,53V+
HW-E je problém hlavne uchladiť, ale zase ked si to človek tak vezme idú taktovať veľmi podobne ako ich malý bratia v s1150 , našťastie
a nekončia na 4GHz ani pri vzduchu, čo napr pri 5960X je skušný nárast frekvencie vzhľadom na základný takt
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Stratos »

Pokud vemu socket 2011 tak je to podle me proste socket delanej na vodni chlazeni. Kdo ma dneska prachy na nakej Haswell-E + poradnou desku urcite ma prachy na nakej zakladni vodni set jako je treba tento:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Alphacoo ... _ST_-_Set/
prece jenom v celkovy cene cely highend sestavy postaveny na 2011-V3 platforme, to vodni chlazeni udela par %..
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

Tak ano, i ne. Pro ěm to nemá význam, jak člověk často mění třeba procesor tam a zpět a nebo i celou tetsovací sestavu. Allinone ano, je to jednoduché na odmontování a chladí to na těhlech obrech znatelně lépe, než třeba vzducháč. Teď mám druhej Swiftech 220x, jedne je rozbitej, ale měl by jít po domácku opravit, ten asi pak použiju právě na benchtable.
Nicméně s Haswell-E si stejně pak extra nepomůžeš, jen napětí a cca +100 MHz, limity toho procáku jsou okolo 4400-4600 MHz s vodou. První kus, co jsem testoval pod dusíkem, tak prostě více jek 5 GHz nedá, při teplotě mezi IHS a stykem komínu -130 C :)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Stratos »

vyznam to asi ma pokud chces taktovat, pokud kupujes sc 2011/2011-V3 a taktovat nehodlas, nepotrebujes to tak asi staci nakej vzduchach kolem litru aby to bylo tichy apod.. Taky zalezi co mas ja Haswell-E treba maximalni 8 jadro je trosku extrem no :) to se proste pece po OC jako bejk :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já třeba vodu nemam rád, nerad se s ní dělám, + je zde ryziko úniku, nutná údržba, člověk si musí hlídat materiály aby se mu v okruhu nekombinovaly různé kovy protože pak časem dojde ke korozi a ke katastrofě.

Samotnou kapitolo jous ty premade all in one vodníky co jsou často horší jak kvalitní vzduch.

Majitelem LGA2011 jsem už dlouho a tipuji že by mi voda moc nepomohla, max o 100Mhz. Krom první sandy bridge co se ještě trochu nechaly lámat přes koleno je to vesměs marné. U 22nm je to fuk, jde hlavně o kvalitu kusu/čipu, pokud nedam 4,4Ghz při 1,3v tak nedam 4,6 ever. CPu maj prostě strop za kterej se těžko dostává a teploty defakto nic neřešej. Rozdíl mezi vzduchem a top vodou je pak ve finále co... 100Mhz? A to ještě jen díky tomu že mi tam voda dovolí narvat extrémí a neefektivní voltáž. Ne díky, zbytečné. Cokoliv co ten CPU drží pod bodem throttlingu full prime load je ihmo dostatečné chlazení.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Stratos »

kdyz to postavis dobre tak je udrzba minimalni. Ja za rok a pul dvakrat trosku dolil vodu do expy a to je cely :) Jinak voda neni jenom o lepsim OC ale o lepsi teplota a nizsim hluku to pro me predstavuje asi vetsi prinos nez vetsi OC
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

flanker píše:Teď mám druhej Swiftech 220x, jedne je rozbitej, ale měl by jít po domácku opravit, ten asi pak použiju právě na benchtable.
Jak jsi s tím celkově spokojenej? Taky sem na to koukal jako na "rychlou vodu" a uvažoval jsem o tom.
DOC_ZENITH píše:Já třeba vodu nemam rád....
Já teda musím říct, že mě voda pěkně zhýčkala. Ticho, nízký teploty + možnost, u který zůstanu a to mít radiátor mimo bednu, konkrétně venku na balkóně mě fascinuje. Při 5GHz v OCCT mi nejdou teploty nad 50°C a to mám starší blok (Zouy Cawedog) a u 780Ti se ať chci jak chci nedostanu na GPU přes 30°C a na VRM přes 35°C. Pořád se mě někdo ptá, co jsem to za vola a co budu dělat v létě ale imho od konce srpna do začátku červena se mít ten radiátor venku pořád vyplatí. Na léto si přidám druhej a prdnu to někam do stínu, kde je chlad ale stejně na PC moc nebudu. Voda je super věc, zpátky bych už neměnil.

Vypouštění je v pohodě, na nejnižší bod jsem si dal ventil, otevřu ho, na GPU bloku povolím lehce senzor teploty a vody z bedny je pryč, než řekneš švec.
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

ten Swiftech je super, ale lepší je varianta H220x nebo H240X. Jenže ty jsem v té době u nás prodávat neviděl :(

U vody je fajn to ticho a to, že třeba SB-E s ní reaguje lép (protože i na vzduchu jde lépe taktovat). Haswell-E je velmi těžký na OC a není se čemu divit, 8 jader, obří cache, to vše udržet stabilní na vyšších taktech...
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak SB-E má taky 8 jader... jen 2 jsou u I7 disabled. Stejnej stav jako 5930K u Haswellu-E. Ono totiž... on SB-E se měl dle logiky Intelu jmenovat-EP, a E je 4 jádrovej kus. Ono totiž s počtem jader u jednotlivejch die je to takto:

Nehalem = 4. Nehalem-ex = 8.
Westemere = 6. Westmere-ex = 10.
SB-E = 4. SB-EP (je pojmenován E) = 8.
IB-E = 6. IB-EP = 10. IB-EX = 15.
Haswell-E = 8. Haswell-EP = 12. Haswell-EX(říká se mu stále EP) = 18.

Intel udělal 2x divnej krok, poprvné u SB kde neudělal vůbec model EX a vše skončilo střednim modelem EP, kterej ale Intel oficiálně neuvedl a říká mu stejně jako native 4C jen SB-E. 6 jádrové I7 se pak musely dělat ořezáním tohoto velkého jádra. U Haswellu zase má 3 die, ale zcela nepochopitelně 12C a 18C si oboje říkaj Haswell-EP. A u Sandyho to bylo zatím jedinkrát kdy Intel musel pro I7 použít jinou než tu nejmenší die. Důvod proč už tehdy neuvedl native 8C I7 ačkoliv tehdy si o to situace říkala, bylo že by pak měl divnej stav u Ivy bridge a musel by pro extreme model používat velký jádra. Haswell konečně dospěl do stavu že i to nejmenší je 8C tak nám jí Intel slavnostně pustil...
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne pon 23. úno 2015, 13:56, celkem upraveno 1 x.
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

jj. Ten výkon je ale tak amsivní, že nějakých 4 GHz Haswell-E a kolem 3800 MHz pro cache je až až :)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

DOC_ZENITH píše:Tak SB-E má taky 8 jader... jen 2 jsou u I7 disabled. Stejnej stav jako 5930K u Haswellu-E. Ono totiž... on SB-E se měl dle logiky Intelu jmenovat-EP, a E je 4 jádrovej kus. Ono totiž s počtem jader u jednotlivejch die je to takto:

Nehalem = 4. Nehalem-ex = 8.
Westemere = 6. Westmere-ex = 10.
SB-E = 4. SB-EP (je pojmenován E) = 8.
IB-E = 6. IB-EP = 10. IB-EX = 15.
Haswell-E = 8. Haswell-EP = 12. Haswell-EX(říká se mu stále EP) = 18.

Intel udělal 2x divnej krok, poprvné u SB kde neudělal vůbec model EX a vše skončilo střednim modelem EP, kterej ale Intel oficiálně neuvedl a říká mu stejně jako native 4C jen SB-E. 6 jádrové I7 se pak musely dělat ořezáním tohoto velkého jádra. U Haswellu zase má 3 die, ale zcela nepochopitelně 12C a 18C si oboje říkaj Haswell-EP. A u Sandyho to bylo zatím jedinkrát kdy Intel musel pro I7 použít jinou než tu nejmenší die. Důvod proč už tehdy neuvedl native 8C I7 ačkoliv tehdy si o to situace říkala, bylo že by pak měl divnej stav u Ivy bridge a musel by pro extreme model používat velký jádra. Haswell konečně dospěl do stavu že i to nejmenší je 8C tak nám jí Intel slavnostně pustil...
Existuje nějakej insane způsob jak ty zbylý jádra uvést do provozu? Třeba nějakým přepájením těch registrů zespoda CPU. Jen jsem zahlídl někde takovou zmínku ale nic specifickýho. Nebo alespoň nějaká teorie? :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm. Obecně ne. Konfigurace CPU je laserem vyřezaná v samotné DIE, array registry zespod by ti pomoci neměly. Ono, u LGA2011 jde o více věcí. Jsou zde ještě QPI linky pro provoz více CPU (které má I7 disabled), podpra ECC + ECC REG pamětí kterou má I7 disabled, a také dělička strapu (kterou maj Xeony disabled).

Co se třeba ví (ačkoliv oficiálně dle Intelu ne) je že LGA2011 Xeony co nepodporujou SMP (maj disabled QPI) maj unlock násobič. Jsou mezi overclockery celkem oblíbený protože to bejvaj obvykle lepší kusy jak I7. Ale... jsou to 6 jádra, 8 jádrovej je jen jeden a ten je mimo retail kanály a nikdo ho nemá (krom HP které ti jej prodá jen s celou workstation za 150K) ani na Ebay se sehnat nedá.

Co se týče array registrů Sandyho vs Xeon, nikdo pokud vim to ještě nezkusil, je to furt moc drahá sranda. Pokud nevíš co s penězma a máš potřebne vybavení, tak si sežeń Sandyho I7 6 jader, pak Xeona 8C se stejnou revizí jádra a prohoď jim array registry co se stane.... sám bych byl zvědavej, ale desetitisíce na vyhození za "pokus" fakt po kapsách nemam. Takže budu zatim provozovat co je v podpise jen co FSB dovolí. Ono by bylo celkem cool kdyby to šlo druhé strany, ala aktivovat QPI+SMP u odemčené I7 hehe... ale tohle je asi z říše snů.

Ono by stačilo kdyby se povedlo 1, stačlo by bohatě třeba unlock 125Mhz strapu u Xeonů... a hned by se šlo lámat rekordy heh...

Každopádně ale asi spíš unreal. Ani engineering samply nejsou unlock, žádný.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

Já měl donedávna doma třeba Xeona E5 26XX 1,6GHz base, 2,4GHz turbo. Člověk, co mi ho prodal i s deskou tvrdí, že odemčenej byl a běžel mu na 4.8GHz. V prvních 4 verzích BIOSU byl násboč opravdu odemčený, šel na 4,8GHz, a BIOS to tak i ukazoval v souhrném infu, že na té frekvenci běží. V OS bohužel bez reakce. Nakonec se ukázalo, že patice měla 5 ohlých pinů a jeden ulomený, takže kdo ví, třeba by v jiné desce šel. Zkoušel jsem ho strčit do RIVE ale ta nedržela ani ten základní takt.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jistě že ne, ten člověk si vymejšlel aby to lépe prodal a early verze biosu ukazovaly takt dle nastaveního ná sobiče a ne reálnej... to je realita. Pokud si nevymejšlel měl postonout benchmarky.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

Počkej, jak to myslíš? Násobič chodil v OS 12-24 x 100FSB. V verzích 1.0 - 1.4 šlo měnit 12-48. Byla to jedna z prvních 32nm 2011 Xeonů.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Teď přestávám chápat. Takže tobě ten CPU šel točit a měl jsi výkon 4+Ghz na všech 8 jádrech?
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

V BIOSU šlo měnit nastavní násobiče až na x48 přičemž v summary, myslím že pod F4 to i ten takt ukazovalo. 4800GHz. Bohužel po najetí do OS beze změny, stále max 2.4GHz v turbu.

Celkem je to už jedno, spíš mě zajímá, zda mi fakt kecal, nebo jestli byla bota jinde. Považuju ho celkem za kámoše, toho člověka. Taky říkal, že může jít o come on bug, kde visí něco na PCI linkách a že by se to možná odbuglo postnutím s jiným CPU, jenže jsem v tu dobu žádný jiný neměl.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jj takže jak jsem psal já nic se neměnilo procesor byl lock, žádné MP Xeony prostě unlock nejsou, ani ESka. User to tak napsal aby to lépe prodal. Na 99,9% ti samo sebou kecal.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

No, tak díky za info :) :sad:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vezmi si to logicky, kdo by prodal (i dnes) 8C unlock SB-E Xeona co běží na 4,8Ghz? natož tehdy...
Odpovědět

Zpět na „Asus“