návod flash BIOSu pro OC zamčených procesorů na Asus Z170

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

návod flash BIOSu pro OC zamčených procesorů na Asus Z170

Příspěvek od flanker »

Intel sice už zabezpečil OC zamčených CPU (i díky novým MEI a BIOSům v deskách), ale ROG nadšenec Elmor udělal způsob, jak to obejít. Podotýkám, že vše děláte na vlastní riziko!

Je jasné, že musíte do desky dostat starý BIOS, jinak to nepůjde. Normální cestou to nejde. Budete potřebovat tyto dvě utilitky:
1) UEFI Tool
2) Flashovací programovací utilitu FPT


Nyní si stáhněte BIOS, který umožňoval OC zamčených Skylaků a pokud je zabalený, tak jej rozbalte (aby přípona byla *.CAP).
Otevřete stažený BIOS v utilitě UEFI TOOL
Pak v této utilitě jej překonvertujte do "stejny nazev jako u CAP souboru"*.ROM, viz obrázek níže přes "ACTION-EXTRACT BODY..."
Obrázek

Teď použijete druhou utilitu Flashovací. Přes příkazový řádek CMD (spusťe jej jako správce!) najděte adresář FPT (této flashovací utility). Bude vás zajímat jen Win64/Win32 podsložka. Na obrázku je Win64 (64-bit Windows)
Flash BIOSu *.ROM spustíte příkazem fpt -bios -f BIOS_FILE.ROM, kde "BIOS FILE" je název souboru BIOSu :)
Obrázek


A je hotovo, enjoy :) a velké díky Elmorovi
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: návod flash BIOSu pro OC zamčených procesorů na Asus Z17

Příspěvek od spajdr »

Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: návod flash BIOSu pro OC zamčených procesorů na Asus Z17

Příspěvek od Elkim »

Já už FPT nějakou dobu používám, bez problému, zatím crashnul tedy jen jeden BIOS na MSI XPOWER Z170 ale pokud má deska dvě romky, stačí před spuštěním FPT přepnout switch a přepíše se druhá romka :)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: návod flash BIOSu pro OC zamčených procesorů na Asus Z17

Příspěvek od flanker »

Já zatím neměl možnost využít, samá CPU Kčka :D
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: návod flash BIOSu pro OC zamčených procesorů na Asus Z17

Příspěvek od Michal86 »

Já mám modnutý bios od PKBO na MSI GAming M7 a jede to krásně.
Odpovědět

Zpět na „Asus“