Asus ROG Strix Z370-H /-E /-F /-G /-I Gaming (1151-v2, Z370)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Asus ROG Strix Z370-H /-E /-F /-G /-I Gaming (1151-v2, Z370)

Příspěvek od flanker »

Konečně update příspěvku s hlavním rozdělením. U série Strix platí kombinace prvků ROG s herním zaměřením za přijatelnou cenu. Holt ne každý má na ROG a ne každý docení prvky na ROG, jako je o něco lepší napájecí část a nebo speciální hardware tlačítka vhodná pro seriózní overclocking pro HWBOT seance (čili možnosti jak běžného, tak LN2 chlazení).

Z370 čipset a LGA1151 (v2): pozor, deska ačkoliv je LGA1151, je elektronicky nekompatibilní s procesory Intel Skylake a Intel Kabylake. Pasuje sem jen a pouze Intel Coffee Lake!

Do této řady desek patří série H, F, E, dále i verze G a I. Poslední dvě jsou menších rozměrových formátů. G ja mATX a I je micro ITX.

Pro taktování paměti byly vylepšeny trasy k DIM slotům, tzv T-topology třetí generace
Obrázek

Pro taktování pomocí BCLK a vysokých hodnot je na desce speciální čip proClock
Obrázek

Základem je Z370-H, poměrně levná deska která má černo-červený design, s decentnějším podsvícením (logo ROG na krytu čipsetu)
Obrázek

Obrázek
Z370-F Gaming a její výbava. Pokud vám nevadí absence WiFi a pár dalších drobností, pak šáhněte po ní.

Top model řady Strix je Z370-E, která má bohatší konektorovou výbavu, i WiFi+BT
Obrázek

Obrázek
Wifina na Z370-E

Z370-G je pak mATX deska, existuje i její variace s WiFi
Obrázek

4x PWM pro fany na mATX je lepší standard + ještě jeden konektor pro pumpu
Obrázek

Řízení a napájení bude na všech deskách obdobné, bude se lišit v řadě Strix jen počtem konektorů, jinak zde příklad pro Gčko
Obrázek

Z370-F i vyšší verze desky E podporují podsvícení AURA a AURA SYNC/SDK v mnoha různých stylech podsvícení. Info o RGB konektorech na desce je na druhém obrázku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Rozmístění teplotních čidel na desce Z370-F
Obrázek

A krom klasických PWM konektorů pro ventilátory má deska i konektor pro AIO pumpu
Obrázek

M2 disky a chlazení se stalo až takovou skoro kauzou posledního roku. Zároveň i možnosti zapojení více M2 SSDček se řeší. Ačkoliv je to důležitější spíše v Intel X299/AMD X399, i zde má svou část opodstatnění Hyper M2 karta. I když Intel Optane rozjedeme i bez ní, všechny desky mají dva konektory M2 (pozor, jeden slot vždy nějak sharuje linky s některými SATA, viz manuál desky)
Obrázek

Desky podporují také 3D tiskové blbůstky, kterými si vylepšíte nejen design
Obrázek

Zvuková část, základ je Realtek 1220 a k tomu navázány další "součástky" jako např:
Obrázek
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od flanker »

Dnes se v krátkosti podíváme na preview výkonu Intelu Coffe Lake. Jejich uvedení bylo jasnou reakcí Intelu na procesory AMD Ryzen do AM4, které dost zamíchali trhem procesorů. Ryzen 5 totiž nabídl šest jader za líbivou cenu a nejen to, dokonce osm jader v cenách přibližně od ceny i7-7700K a to byl problém...Musel proto reagovat rychle a zhruba 3/4 roku po uvedení Kaby Lake a Ryzen 7 tu máme novou subgeneraci procesorů Intel.

VEGA inside!:)
Obrázek

SITUACE NA TRHU
Potěší věta, když si řekneme, že se jedná o patici LGA1151 ve spojení s čipsetem Intel Z370. Ale pozor, v tomto případě vás hned čeká zklamání. Fyzicky je socket identický s těmi na Z270, elektricky však nikoliv. Dokonce hrozí, že pokud vložíte KabyLake do desky Z370, CPU vám to při zapnutí zničí. Stejně naopak, Coffe Lake procesor v Z270 deskách nebude fungovat.

Intel Coffee Lake tedy lze osadit jen a pouze do desek s čipsetem Intel Z370 (později přibude asi i nižší čipsetová řada čísla 300)!!

Zde ještě pohled na elektrické vyvedení pinů SKylake/Kabylake a následně Coffee Lake (zdroj Techpowerup)
Obrázek

Obrázek

Celý zmatek pro zákazníky ale tkví také v samotných deskách...Máme tu desky čipsetů Intel Z270, B250, H270 a Z370. Také však AMD X370, B350 a A320. Dobrý zmatek, že? Nedivil bych se situaci, kdy neznalý zákazník si zakoupí AMD procesor a k tomu Intel Z370 desku a nebo naopak, Intel procesor a AMD B350 desku :-)...

Nevýhodu Intelu Coffe Lake a čipsetu jsme si již řekli, teď však už jen to dobré. Intel uvádí procesory až s šesti jádry pro tento segment, což je slušný posun vpřed a po mnoha letech posun dopředu. A jako bonus k tomu přidává velmi vysoké takty uý v základu. Vysoké takty jsou hlavní výhodou proti Ryzenům. Díky frekvenci tak může docela slušně Intel konkurovat i v aplikačních testech. Proti Ryzenu 5 se nyní staví Core i5-8000 série. V dnešním článku i5-8600K. Frekvence 3.6GHz, max turbo 4.3 GHz, často však bude procesor pracovat i v maximální zátěži na více než 4 GHz!
Obrázek

A pro boj s Ryzenem 7 je tu až Core i7-8700K. To je šestijádrový procesor s dvanácti vlákny (6C/12T) a agresivní frekvencí 4.5 GHz a v případě jendoho/dvou jáder až velmi vysokých 4.7 GHz!
Velikost cache se zvětšila také, 9MB u i5 a až 12MB L3 v případě Core i7. Velikost čipu narostla na přibližných 151 mm². Je jasné, že díky vysokým frekvencím bude CPU silný i v hrách. Osobně vidím volbu i5-8600K jako ideální volbu vysokého výkonu pro hry i pro běžnou činnost za přijatelné peníze. Procesor je vyroben vylepšenou 14nm++ technologií, kterou podle mě byl už proveden i Kabylake-X. Takže taktování lze čekat podobné. Dá se říci, alespoň na úrovni Kaby Lake či lehce lepší (to je přípd Kabylake-X). Grafická část zůstala, tam nebylo třeba nijak nahánět akutně výkon...

SESTAVA
Základní desku jsem pro tento rychlotest použil Asus Strix Z370-F Gaming. Zkoušel jsem i Z370I Gaming, ale neměl jsem potřebný BIOS, takže jsem switchl zpátky. Zbytek sestavy byl klasický, AX1200 zdroj, SSD HyperX 3K, chlazení AIO SIlverstone Slim Tundra a 16GB RAM jsme nastavil na specifikaci Intelu a to jest 2666 MHz. Tentokrát jsem multicore rozšíření výkonu nechal zaplé. Takto dostane nastavenou desku zakázník. Nejsou to specifikace řízené Intelem, ale agresivněji skrze BIOS desky. Proto CPU pak pracuje i ve vícevláknové zátěži tak vysoko a výkon to samozřejmě v multithreadu zvyšuje. To však mějte na paměti!
Určitě vás zaujme grafická karta. To jsem použil doposud nedostupnou ROG Strix Vega 64! A o pár testů 3D Marků vás neošidím.

V klidu CPU pracuje na 800 MHz.
Obrázek

V zátěži díky nastavení BIOSu na rozšířené turbo až na 4300MHz (viz údaj na AIDA)
Obrázek

Původní sestava s ITX deskou, foto nové sestavy jsme bohužel zapomněl udělat.
Obrázek


VÝSLEDKY TESTŮ
Výsledky jsem shrnul do tabulky a již tam vidíte i výsledky po přetaktování. Procesor jsem porovnal s jeho předchůdcem, který vyšel počátkem tohoto roku. S procesorem Kaby Lake Core i7-7700K. Ten má nevýhodu nižšího počtu fyzických jader, ale zase má více logických vláken. Frekvence je na straně i7-7700K, ale v dnešním případě tomu tak nebude, protože i5-8600K s nastavením BIOSu pracoval v zátěži vždy na svém maximálním turboboost 4300MHz!

wprime na základní nastavení s boostem až na 4300MHz při všech jádrech
Obrázek

Obrázek
Samotný CPU výkon, včetně přetaktovaného procesoru i5-8600K vidíte sami v tabulce

PŘETAKTOVÁNÍ
Pro přetaktování jsem používal AIO chladič a kaskádu desky dochlazoval ventilátorem. U Coffe Lake je to potřeba, spotřeba procesoru je přeci jen (i díky větší cache a jádrům navíc) o něco vyšší než u Kaby Lake. Hlavně při OC. Překvapením pro mě však byly teploty v zátěži, nevím zda to bylo tím, že procesor byl vypůjčený sample a nebo Coffe Lake bude méně topit...Přesto vše jsem nastavil limit napětí 1.365 V.

Prvně jsem zkusil ale pár testů na 5 GHz, jako Cinebench a 3D Mark
Obrázek

Až poté jsem nastavil stress test a věnoval mu všeho všudy asi 2h času, postupně od zdola nahoru co do frekvencí. Nakonec jsem se stabilně zastavil na vysokých 5100MHz pro non AVX zátěž a 4900 MHz pro AVX zátěž. To je dobré, co?:) Prohlédněte si oba dva obrázky.

Obrázek
Tento test stability umí využít AVX instrukce, CPU proto běží na 4900 MHz (offset násobiče turba pro AVX se nastavuje v BIOSu)

Obrázek
-Až 5100 MHz pro non AVX zátěž

Všimněte si teplot jader, ty byly skutečně luxusní, až jsem tomu nechtěl věřit. 66-77 stupňů, dle jednoltivých jader, rozsah bývá už tradičně velký a je deset stupňů mezi jádry. Podobnou zkušenost jsem však vždy měl s ES čipy, které nějakou záhadou hřejí méně (KabyLake ES i Skylake-X ES). A nebo jsem měl pouze štěstí na kusy :-)
Pro některé benchmarky jsem z procesoru vyždímal ještě více! Pro x265HWBOT až 5000 MHz AVX. A ten výkon v renderingu jako např Cinebench je už na úrovni Ryzenu 5 1600X na základní frekvenci! Superpi jsem dosáhl až 5300 MHz. Možná s vyšším napětím než 1.415V bych dostal i dalších 100 MHz navíc.

Obrázek

Obrázek
AVX test x265 videa na 5GHz!

Obrázek
5300 MHz dlouhý vpočet Superpi

ZÁVĚR
Procesor Coffee Lake jsem měl v držení jen chvíli. Tomu proto odpovídalo složení testů a nebyl ani moc čas ladit na maximum procesor. Přesto můžeme si říci, že se jedná o jasnou odezvou na procesory AMD Ryzen. Nejvíce zamrzí nekompatibilita s čipsety řady Intel 200, i když socket je visuálně identický. Rozdíl je v posíleném napájení a jinak vyvedených kontaktech pinů. Že by to nešlo jinak :huh: ??
Samotný procesor i5-8600K vypadá na slušného nástupce KabyLaku i5. Výkonem ve většině případů překonává i7-7700K, má také vysoké takty a jde přinejmenším taktovat stejně dobře. Spotřeba je lehce vyšší, ale za extra 20W navíc není třeba lomit rukama. Dnešní procesory na obou stranách herního a víceúčelového segmentu LGA1151 a AM4 jsou rozhodně úsporné. Přetaktování je pak vynikající, kdy jsme dosáhli frekvence až 5100 MHz za použití allinone chlazení. Navýšení bylo tedy o 800 MHz! To s Core i7-8700K nedosáhnete při takto nastaveném BIOSu (rozšířené turbo na i7-8700K pracuje na 4700MHz). Pokud bude dnešní cena okolo 7 tisíc korun, bude to slušná, adekvátní cena. ANo, Ryzen 5 1600 i 1600X stojí méně. Mají podobný a leckdy i vyšší pracovní výkon, ale vysoké takty i5-8600K (+600MHz taktu navíc) naznačují, že v základu bude v hrách většinou výkonnějším řešením. Od toho si už projděte několik zahraničních recenzí.
Má tedy smysl měnit z KabyLake i5/i7 na Coffe Lake a nebo z Ryzenu na Coffe Lake? Podlé mého soudu se to nevyplatí. Výměnou se budou zabývat majitelé starších sestav a nebo majitelé relativně stále solidních Sandy Bridge Core i5-2500k, které možná Coffe Lake zláká a bude to mít výkonostní smysl. Stejné platí pro upgrade z starších AMDček, pokud se ovšem nevrhnete na Ryzen. Zda Ryzen a nebo Coffe Lake, to je velmi těžká otázka a bude záležet na každém z vás. Poměr cena/výkon však stále svědčí pro Ryzeny a myslím, že i když Intel nyní nabídl slušnou konkurenci, není to nic, co by donutilo AMDčko urychleně jednat ať už cenou a nebo uvedením refresh generace. Každopádně, obě dvě firmy by neměly nyní usnout na vavřínech, protože letos je to opravdu procesorová jízda z obou stran :-)

PS:podle prvních cen to vypadá, že i5 bude stát okolo 7200-7300Kč. To není tak zlé, ačkoliv přeci jen Ryzen 5 1600 je stále výhodnější volbou co do ceny/výkonu.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od CageJ »

Co max OC?
myslim stable ne CB
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od flanker »

To tma mám, vždyt tam jsou screeny z AIDA stress test :) Sice 15min, ale nebyl už čas, předtím jsem to trápil na 5000 MHz/4800 AVX 1.5h
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Ptolemaya »

ten drzak na vetracek vrm a chladic na nvme docela potesil :) jen malej dotaz pri taktovani 8700k na 5ghz bude ten vetracek nutnosti ze? muze mi nekdo nejakej doporucit? 40 nebo 50 mm max
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od flanker »

Bude to lepší, podle mě, ho tam mít. Pokud budeš taktovat nějak s vyšším napětím než 1.3V. Myslím, že postačí 40mm
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od DOC_ZENITH »

flanker píše:jj, ono to bude fakt asi záležet na uvážení. Ono s X patchy, upgrady co proběhly je nyní i Ryzen těžká pohoda na hry. Asi to bdue na volbě každého a na prostudování vícero recenzí, videorecenzí apod.

Tak jako tak, letošek je na procesory mazec a máme tu krásnou konkurenční bitvu.
Pohoda je, ale u těch co jsou CPu limited je Intel stále o 1/3 napřed. Což je krása oproti časům FX kdy byl více jak 2x napřed.
Hurikan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. led 2010

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Hurikan »

Pořád nějak přemýšlím co vzít, jestli se nevyplatí víc ASUS TUF Z370-PRO GAMING když jsem ty programy ROG za 2roky vůbec nevyužil.
CPU i5 12600K - Noctua NH-D15S chromax. black(Grizzly) MB Asus Z690 TUF WiFi RAM Kingston 16GB DDR4 3733MHz GPU: RTX 3080 PWR GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular HDD Samsung 980 PRO 500GB + SSD 1TB + 8TB Case Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass Black Mouse Logitech G403 + Razer Goliathus Control Monitor Samsung C27FG73 Headphones HyperX Alpha Mic. Rode NT USB
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Ptolemaya »

No.. flanker to nikde nezminil.. ale rad bych se ho na to zeptal
https://www.youtube.com/watch?v=hCAQpvFhiUs&t=841s
Ja pozoruju uplne to same... a docela se mi to nelibi.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Elkim »

Mlčky potvrzuji :) Mylslel jsem, že je to tím, že mám sample... Kdo chce CFL a OC, běžte radši do Hero a dál. Další verze Strixů testnutý nemám.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Blue Storm »

Jop, bohužel LLC u Z370-E Gaming nefunguje... na jakékoliv nastavení LLC to padá minimálně o 0,05 V, což je hrozně moc. Plus mi přijde, že má problém s command rate 1T u pamětí, protože to u mě nechce fungovat téměř s jakýmkoliv nastavením. Bohužel zatím žádný update BIOSu už skoro měsíc, což mě překvapuje.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Ptolemaya »

pameti dej dal od cpu. nevim kde ale primo k desce na to bylo upozorneni. ( u fka ) jinak bych taky rad sel do jine desky, ale asi to neuznaji na reklamaci
Pavlis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Jihlava/M.B.

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Pavlis »

tak nejenom Asus s tim ma problemy, stejne ASrock viz novy bios:
https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20 ... x.asp#BIOS

Asus udajne pracuje na oprave, viz:
https://rog.asus.com/forum/showthread.p ... ired-ASAP/
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od flanker »

Už je to vyřešeno :) BIOS vydán.
Pokud není ofiko na stránkách, zde jsou přímé odkazy, které si zálohuji:
Z370-F: https://drive.google.com/file/d/0B4Cfb4 ... sp=sharing
Z370-E: https://drive.google.com/open?id=0B4Cfb ... UhQWFFrQm8
Z370-G (tam je zatím 0410,že by u tohoto modelu bylo vše OK???): https://drive.google.com/file/d/0B4Cfb4 ... sp=sharing
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od flanker »

ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od dexterav »

osobne odporúčam hned dat najnovší bios čo sa dá inak je aj bios v podstate neopužiteľný, minimálne s mojím konfigom
žiadne oc ničoho, ramky iba v def nastavení, z 1. biosom až do stavu ked sa musel resetnúť bios cez prepínač čo som už nevidel tak 5r :mrgreen:
myš + klávesnica záseky tak na 5s :evil:
po poslednom update biosu to vyzerá ok ramky bežia na 3200MHz 4*8GB nič sa neseká atd
inak slušných 40GB/s + na i3 8100
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Orbithek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od Orbithek »

na verzi Z370-H už vyšla novější verze než 0403?
CASE/ Corsair Obsidian 1000D,ZDROJ/ Corsair RM850x, 850W,CPU/ Intel Core i9 - 13900KS@deafult,MB/ Asus ROG Z690 Hero, RAM/ G.SKILL 32GB KIT DDR5 6600MHz CL34 Trident Z5 RGB,VGA/ GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, HDD/ Samsung 990 PRO 2TB ,WIN/ Win 11 Enterprise 64bit,REPRO/ KRK Rokit 7G4 Mouse/Logitech G Pro Wireless, CHLAZENÍ/ Watercooled, MONITOR/ 49" Odyssey OLED G9 Smart
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od dexterav »

inak malé pozitívum je že tretí PCIe16x(elektricky 4x)slot je z NB, takže ked doňho niečo dáte GK ostane na svojich 16x
to len pre tých čo nečítajú manuál :mrgreen:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od flanker »

k verzi Z370H zatím nemám BIOS, zkusím zjistit.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: ROG Strix Z370E/F/G Gaming (1151,Z370,CoffeLake) - infa,

Příspěvek od racecar »

dexterav píše:inak malé pozitívum je že tretí PCIe16x(elektricky 4x)slot je z NB, takže ked doňho niečo dáte GK ostane na svojich 16x
to len pre tých čo nečítajú manuál :mrgreen:
A co na to SSD? :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Asus“