GIGABYTE Z77X-UD5H /-WB WIFI (1155, Z77)

Základní desky firmy Gigabyte.

Moderátor: Eddward

Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Blue Storm »

Zítra budu mít Z77X-UD5H pod dusíkem společně s 2700K. Co jsem na ní testoval procesory (vybíral jsem ten nejlepší na EXOC), tak jsem teda nenarazil na vůbec žádný problém. Podotýkám, že mám nahrané poslední ofic. UEFI...
Obrázek
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

Ty zelené ubrousky z Ikei vypadají fajn! Ivy Bridge ještě nemáš k dispozici? To by možná bylo zajímavější než 2700K. Celkem mě mrzí, že jsem se nemohl akce zůčastnit kvůli státnic, ale škola má přednost. Přeju hodně štěstí a hlavně dobré výsledky!
davey
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2012

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od davey »

Ahoj, chtěl jsem kupovat pc na téhle MB a procesoru Intel Core i7-2600K. Tady sem četl , že je dobrá na Ivy Bridge. Bude to fungovat na procesoru, který sem vybral , nebo mám zvolit raději jinou desku ? Pokud ano, můžete mě poradit jakou ? Cena do 5K .

Nebo by se spíše vyplatilo koupit nějkeý procesor Ivy Bridge ? Intel Core i7-3770K např?

Děkuji
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

2600K je dobrá volba, pokud hodláš taktovat. Desky s čipovou sadou Z77 jsou samozřejmě zpětně kompatibilní se Sandy Bridge. Dokonce se může mírně posunout hranice přetaktování. Pokud jsi tedy chtěl tuto desku, tak to ní s klidem jdi.
davey
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2012

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od davey »

Určitě ? Já si nejsem právě s tím taktováním 2x jistý. Pro mě to připadá v úvahu jedině kdyby už procesor nestíhal a já mu chtěl dát nějakej čas do výměny navíc ... Takže by pro mě teoreticky šla i Intel Core i7-3770 bez možnosti taktování . Ale fakt si nejsem jistej.

Ještě jedna otázka. Půjde mě dát USB 3.0 s téhle základní desky do předního panelu na skříni ? Byla by to tahle skříň. http://www.czc.cz/coolermaster-storm-en ... 74/produkt .
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

No, pokud to chceš hnát na hranu možností tak bude lepší 2600K (5 GHz a výše). V opačném případě na takt okolo 4,4-4,6 GHz bych raději volil 3770K. Pokud taktovat nebudeš, tak ber 3770. I tak můžeš zvýšit BCLK na 106-107 MHz a zvedneš tak mírně výsledný takt procesoru.

Pokud čtu dobře specifikace, tak skříň má: "2x USB3.0 a 2x usb2.0 front panel". Neměl by být žádný problém připojit dvojici portů USB 3.0 do základní desky.
Naposledy upravil(a) froxic dne úte 19. čer 2012, 13:29, celkem upraveno 1 x.
davey
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2012

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od davey »

Oukej, teď mam zase spustu věcí o kterejch přemejšlet... :-D Tak díky moc ;)
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

Obrázek

A jde se na věc. Uvidíme jak si povede 3770K z batche 3219B959.
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od godlike »

davey píše:Ahoj, chtěl jsem kupovat pc na téhle MB a procesoru Intel Core i7-2600K
Tuhle kombinaci mam a samozrejme zadnej problem.Jinak bych dnes spis doporucil 3570k.Vykon ma prakticky na urovni 2600k krom vyjimecnych situaci.Tez budu v teto desce testovat 3570.Jsem jen zvedavej, jestli budu mit velky teploty po OC, nebo uz to nak vychytali. :)
Mac...
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Dithius »

froxic píše:Obrázek


to FF znamená co ??? Fatal Feil :D (only joke)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

Fu** Fu** :lol: ... ne je to stav, kdy deska naběhne do prostředí Windows a má za sebou veškeré inicializační procedury. Přihazuji ještě dosažené výsledky s 2700K. Snažil jsem se i vyladit RAM. Nakonec si daly říct na 2200 MHz při časování 6-10-6. Výše už to přes BCLK nešlo vyšroubovat.

Obrázek Obrázek
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od godlike »

Hele Froxic, zda se me, ze ta deska nejak prevoltovava?Aniz bych daval loadline enabled, ma vic V iddle i loadu...

Ehm, sry ja mam UD3H :oops:
Mac...
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

Odchylku bych moc neřešil, pokud drží stabilně volty v idle a loadu (však si to můžeš posunout dolů, případně nahoru). UD3H by měla být taky v pohodě, protože na ní padlo i pár WR na LN2 a je mezi overclockery celkem oblíbená.
Kha
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2012
Bydliště: Liberec

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Kha »

tak jsem si vcera zahral na domaciho kutila a lehce potrapil svuj 3770K pod ledem

http://imgur.com/a/Il9vE/embed
CPU : i7 3770K MOBO : Z77X-UD5H GPU : GIGABYTE GTX680OC RAM : DOMINATOR 16GB
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Blue Storm »

Pojmenované "DICE" to je z jakého důvodu, když to DICE není? :roll: jinak klasickým ledem toho moc nedosáhneš a už vůbec ne, když ho budeš dávat na pasiv boxu ;-)
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Kha
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2012
Bydliště: Liberec

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Kha »

Blue Storm píše:Pojmenované "DICE" to je z jakého důvodu, když to DICE není? :roll: jinak klasickým ledem toho moc nedosáhneš a už vůbec ne, když ho budeš dávat na pasiv boxu ;-)
DICE- Dry Ice

a zase tolik jsem si od toho nesliboval... nesel jsem ani do zbytecnyho extremu.... spise jsem si chtel osahat desku a nebylo nic lepsiho zatim po ruce....
priste dodam nejake vymazlenejsi vysledky...
CPU : i7 3770K MOBO : Z77X-UD5H GPU : GIGABYTE GTX680OC RAM : DOMINATOR 16GB
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Blue Storm »

Jo promiň, já přehlídl, že to je album a díval jsem se jen na první fotku, kde tamto něco vypadá jako klasický led :lol: frekvence už výš nešla ani přes zvýšení násobiče? S tím napětím jsi klidně mohl jít i výše :wink:
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Kha
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2012
Bydliště: Liberec

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od Kha »

prekvapive uz to neslo... ovsem nevim cim to.... uz jsem slysel nazor ze jsem mel dat i 1,6V ale nejak mi to strach nedovolil :) preci jen byl to jen boxovanej pasiv :D
CPU : i7 3770K MOBO : Z77X-UD5H GPU : GIGABYTE GTX680OC RAM : DOMINATOR 16GB
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

Do debaty o taktování bych vložil menší vsuvku. Vyšla další recenze, tentokráte na serveru ocaholic. Více najdete na tomto odkazu: http://www.ocaholic.ch/xoops/html/modul ... 769&page=0
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIGABYTE GA-Z77X-UD5H (Z77) - info, zkušenosti, recenze

Příspěvek od froxic »

Tak jsem také okusil možnosti této desky pod dusíkem a výsledky to nejsou myslím vůbec špatné, však posuďte sami.

Obrázek
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2418843

Více najdete na mém HWBOT profilu...
Odpovědět

Zpět na „Gigabyte“