Gigabyte P67A-UD5 B3

Základní desky firmy Gigabyte.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Zdravím,

vlastním sestavu i5-3570K + P67A-UD5 B3. Po dlouhé době jsem se rozhodl zkusit taktování, ale narazil jsem na problém. Násobič nejde na víc než 38. Bios mám nejaktuálnější F8.

Díky za rady
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nejde nastavit nebo když nastavíš tak nepostne? Pokud nejde nastavit jseš si jistej že máš 3570K a ne obyč 3570? Ten násbič 38 by odpovídal CPU bez K.
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Nejde nastavit na více než 38. 3570K mám určitě.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Reset cmos switchem jsi dělal? Sorry, ale s timhle jsem se ještě nesetkal že by se K CPU choval jak bez K.
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Nedělal, zítra to zkusím. Díky za pomoc
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Reset cmos jsem povedl, nepomohlo. :/
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Stále se mi nedaří zvýšit násobič na více než 38, nevím kde je chyba, budu se s tím muset smířit.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od PKBO »

Zlá volba CPU / MB: http://www.legitreviews.com/intel-ivy-b ... akers_1917

Jestli se to podařilo nějakým způsobem vyřešit bohužel netušim, zkus googlit zda nenajdeš nějaký beta bios pro svou mb.


Knowing that the Intel Core i7-3770K is an unlocked processor that should go up a CPU multiplier of 63, we knew something was wrong. We reached out to Gigabyte on the day Intel Ivy Bridge processors launched to let them know of the issue and they just got back to us today with this answer:
“For the locked multiplier issue, to be honest, it is the Award BIOS limitation for our Z68 boards to Overclock with IVB K series CPU. It will be locked at 39.” – Gigabyte USA
We have to give Gigabyte some credit here as they were honest with us and told us that there is a BIOS limitation that they are aware of and that anyone that has a Gigabyte P67 or Z68 motherboard won’t be able to unlock and overclock an Intel Ivy Bridge processor (The Intel H61 and H67 chipsets have limited overclocking due to chipset limitations, so those two chipsets aren’t that critical.). The newer Gigabyte Z77 motherboards use a new UEFI BIOS that works great with both Ivy Bridge and Sandy Bridge processors and it overclocks with ease as we showed you in our Gigabyte Z77X-UD5H motherboard review here. So, this is a BIOS issue and once again the older Award BIOS has come back to haunt Gigabyte.
“We are aware of the situation that limits some overclocking settings on GIGABYTE 6 series motherboards and 3rd generation Intel (Ivy Bridge) CPUs. We are currently developing a new BIOS for these boards to resolve this issue and plan to make them available in the next week or two.” – GIGABYTE HQ in Taiwan
Gigabyte Taiwan informed us that they are working on developing a new BIOS for the Gigabyte 6 series motherboards that will fix this issue. Could Gigabyte finally be releasing a UEFI BIOS for these boards? We can only hope so!
Gigabyte plans on having a solution out, but for now their boards are not overclocker friendly with Ivy Bridge and we feel that this a big deal for overclockers that have the following boards.

Read more at http://www.legitreviews.com/intel-ivy-b ... wui9DDF.99
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Takže konečně vím, čím to je, moc Ti děkuji.
Buď teda vyměním procesor za 2500K, nebo vyměním desku.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Spíš vyměň za 2600K. Sandy jde lépe taktovat jak Ivy takže tam neni nad čim brečet, a I5 za I5 neměň, vem už rovnou I7.
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

2500K můžu mít za téměř poloviční cenu než 2600K, takže proto ta i5. Výkonu má dost.
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Tak jsem koupil 2500K. 3570K půjde pryč.
Díky PKBO i DOC_ZENITH.
Zacky6
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2015
Bydliště: Zlín

Re: Gigabyte P67A-UD5 B3

Příspěvek od Zacky6 »

Takže "nový" procesor je nainstalovaný a s deskou už lze taktovat.
Odpovědět

Zpět na „Gigabyte“